Bere Nasıl Örülür? Kolay Örgü Bere Yapılışı – Video Anlatımlı

Bu yazıdaki videolarda örgü bere yapılışını öğreniyoruz. En kolay bere nasıl örülür sorusuna yanıt arayacağız. Örgüye yeni başlayanlar için videolu anlatım olarak en kolay bere nasıl yapılır bunun araştırmasını yaptık. Ve sizlere en kolay el örgüsü bere yapılışlarını anlatan 3 videolu anlatım hazırladık. İnanıyoruz ki bu videoları izledikten sonra siz de kolaylıkla bir bere örebileceksiniz.

22.06.2023
Bere Nasıl Örülür? Kolay Örgü Bere Yapılışı – Video Anlatımlı

Bu yazıda bayanların çok sevdiği aksesuarlardan olan örgü bere yapılışını öğreniyoruz. Kolay bere nasıl örülür sorusuna yanıt arayacağız. Örgüye yeni başlayan hanımlar için en kolay bere nasıl yapılır bunun araştırmasını yaptık. Ve sizlere en kolay bere yapılışlarını anlatan 3 videolu anlatım hazırladık.

Bu sayfada berenin nasıl örüldüğünü merak edenlerin baştan sona video anlatımlı en kolay bere nasıl örülür sorusuna cevap aramaya çalışacağız. Daha önceki videolu anlatımlarımızda olduğu gibi yine bu sayfada da videolu anlatım olarak kolay örgü bere nasıl yapılır bunu öğreniyoruz.

Bere örmenin bütün detayları ile anlatıldığı videolar yayınlıyoruz. Siz de bu Youtube örgü videoları yardımıyla adım adım ilerleyerek bir bere örebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin. Kolay bir şekilde bere nasıl örülürmüş, hep birlikte izleyerek öğrenelim.

Bere Nasıl Örülür? Videolu Anlatımlar

Düz örgü ile modeli ile örülen bere modelleri örmesi en kolay olan modellerdir. Basit olmasından dolayı bu yöntemle bir bere örmek kolaydır. Düz örgüden sonra haraşo ve lastik örgü ile örülen bereler diğer örgülere nazaran daha kolay ve zahmetsizdir. Genelde bir bere örmeye alına yakın bölgeden başlanıp kafanın üst kısmında bitiriyoruz.

Düz örgü tekniği ile örülen bir berede yine alt kısımdan başlanıyor ve 2 ters 2 düz ile hiç eksiltme yapmadan berenin tepesine kadar düz bir şekilde çıkarak, üst kısmına gelince eksiltme ve kesme işlemi ile çok kolay bir şekilde bir bere örebiliriz. Bu en basit yöntem olup, yeni başlayanlara önerebilirim.

Yeni Başlayanlar İçin Şişle Kolay Bere Yapılışı -Videolu Anlatım

İkinci bere nasıl örülür başlıklı videomuzda yeni başlayan örgü sever hanımlar için kolay bere yapılışını izleyelim. Kolay tekniklerin kullanıldığı, örmesi çok kolay bir bere modelinin yapılışını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Bere Örerken Dikkat Edilecekler:

Tepedeki arttırma işlemlerini dengeli yapmak gerekir. Arttırma işlemini çok yaparsak berenin üstü dalgalı olur ki bu hiç hoşumuza gitmeyecek bir görünümdür.

Arttırma işlemini yapmazsak bu sefer beremiz içe doğru kıvrılır ve berenin üstü düz olması gerekirken yine dalgalı dalgalı görünür.

Dikkat edilmesi gereken başka bir konu ise, tığ ile ipin uyumudur. Yünümüz kalın tığımız ince yada tam tersi kalın tığ ile ördüğümüzde ince ip seçimi beremizin istenilen görünüme sahip olmasını engelleyecektir.

Yünün üzerinde önerilen tığ kalınlığına dikkat etmenizde fayda var. Bu şekilde kurallara uyarak ördüğümüz bereler kafamızda çok şık duracak ve uzun yıllar soğuklardan kafamızı ve kulaklarımızı koruyacaktır.

Tığ İşi En Kolay Bere Nasıl Örülür? – Videolu Anlatım

Son video anlatımlı bere nasıl örülür konumuzda bu sefer tığ ile bere nasıl örülür bunun cevabını bulacağız. Yine örgüye yeni başlayanlar için düşünülmüş kolay berenin yapımını anlatan video yardımı ile bere örmek isteyen bayanlar adım adım bere örmesini öğrenebilir.

Örgü berenin nasıl örüldüğünü öğrendikten sonra örmüş olduğunuz berelerin fotoğraflarını bizlerle paylaşabilirsiniz. Güldane ailesi olarak bizler de sitemizde yayımlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü sever hanımlar için öğretici video anlatım serilerimize bere nasıl örülür videolu anlatımlar ile devam ettik. Şimdi sizin görüşlerinizi almak isteriz. Bere örebilecek misiniz? Anlatımları en kolay olan örgü teknikleri ile örülen berelere yer vermeye çalıştık ki yeni başlayan örgü sever kadınlar için kolay olsun.

Ördüğünüz bere resimlerini bizimle paylaşmayı unutmayın. Sizin ördüğünüz bu güzel örgü bereleri bizler de sitemizde yayımlarız. Böylece örgüye yeni adım atan bayanlara ilham kaynağı oluruz. Güldane.com olarak örgü yapılışlarına ve örgü modellerine yer vermeye devam edeceğiz.

En güzel örgü modelleri için burayı tıklayınız, örgüye yeni başlayan ve örgü yapılışlarını merak edenler için hazırladığımız örgü yapılışı videolarına ise burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın.

Bir başka “Nasıl Yapılır?” tarzı videolu anlatım sayfamızla karşınızdaydık. Daha önce bir çok sayfada bere modellerine yer vermiştik. Bu sayfalarda örgü bilen bayanları göz önünde bulundurduk. Peki örgü bilmeyen ve nasıl yapıldığını merak edenlere yardımcı olmayacak mıyız? Tabii ki elimizden geldiği kadar herkese yardımcı olmaya çalıştık. Görüşlerinizi yorum olarak bırakmayı da ihmal etmeyin.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.