Bilmeniz Gereken 10 Güzellik Trendi

11.12.2022
Bilmeniz Gereken 10 Güzellik Trendi

10 tane güzellik trendi yazımıza hoş geldiniz.  Belki de kendinizi biraz değiştirmeniz için kusursuz zaman şimdidir. Kuaföre giderek saçlarınızı yeniden şekillendirebilir veya makyaj renklerinizi değiştirebilirsiniz. Yeni trendler, oldukça farklı seçenekler sunuyorlar ve uzmanların da önerileri var.

Cesur, renkli göz kalemleri

Cesur, renkli göz kalemleri

Cesur, renkli göz kalemleri

Daha ‘dramatik’ ve siyah renkli, kedi gözü eyelinerlar modaydı. Bu yıl ise ünlülerin makyaj sanatçısı Joey Camasta, daha cesur ve daha canlı göz kalemlerini öneriyor. Mavi, zümrüt ve ametist renkleri iyi birer seçim olabilirler. Klasik trendler yerini canlı renklere bırakırken, geleneksel ‘kedi gözü’ makyajına ara vermenin vakti geldi.

Taze bir yüz

Taze bir yüz

Taze bir yüz

Hâlâ kusursuz yüz konturunu bulamadınız mı? Endişelenmenize gerek yok çünkü bu da eskide kaldı. Yine Joey Camasta, bu yıl daha canlı ve parlak yüzlerin moda olduğunu söylüyor. Krem tonları tercih sebebiyken, bunlar yüzünüze genç bir görünüm katacaklar.

Kalın kaşlar

Kalın kaşlar

Kalın kaşlar

Cımbızları bir kenara koyun çünkü 2017’de yeni moda kalın kaşlar. Ünlülerin makyözü Ashunta Sherrif de, ‘Sert kaşlara elveda deyin, seksi ve doğal kaşlar geri dönüyor’ diyerek durumu özetliyor.

Metalik tırnaklar

Metalik tırnaklar

Metalik tırnaklar

Manikür ve pedikürde de 2017 trendini takip edecekseniz, bu yıl moda temiz hatlar, basit tasarımlar ve yumuşak, metalik renkler. Minneapolis menşeli güzellik vloggerı ve makyaj sanatçısı Hillary Kline da, metalik renklerin sadece tırnaklar için olmadığını söylüyor. Aynı zamanda yüzünüz için de 2017’de metalik makyajı öneriyor.

Kalın kirpikler

Kalın kirpikler

Kalın kirpikler

Tıpkı kalın kaşlar gibi, kirpiklerde de bu yıl ‘doğallık’ moda. Dolayısıyla hâlâ eski tip kirpikler kullanıyorsanız, bırakmanızın zamanı geldi demektir.

Meyve tonları

Meyve tonları

Meyve tonları

Klasik kırmızı rujlar asla moda dışı kalmaz fakat bu yıl meyve tonları, frambuz ve böğürtlen renkleri oldukça popüler. Mor oldukça cesur bir seçim olurken, pembe, lila ve lavanta renkleri de gündüz makyajı için idealler.Blogger Hillary Kline, bu renklerin sadece dudaklarla da sınırlı olmadığını söylüyor. Örneğin bordo maskara, 2017’de tercih sebebi!

Saç örgüleri

Saç örgüleri

Saç örgüleri

Saçını örmeyi sevenlere müjdeli haberlerimiz var çünkü klasik seçim, 2017’de de moda oluyor. Hemen hemen her türlü saç örgüsü bu yıl trendler arasında yer alırken, bu sayede hem rahat edebilir, hem de şık olabilirsiniz.

Kabarık saçlar

Kabarık saçlar

Kabarık saçlar

Eğer saçlarınızı düzleştirmekten sıkıldıysanız, şekil vermek sizi yoruyorsa iyi haberlerimiz var. 2017 doğallığın yılı olurken, bu sene kabarık saçlar oldukça popüler.

Doğal malzemeler

Doğal malzemeler

Doğal malzemeler

Aynı zamanda cilt bakım endüstrisi de bu yıl daha doğal bir yöne gidiyor ve giderek basit formüller kullanılıyor. Organik ürünlerin sayısı artarken, bunları hemen hemen her cilt bakım ürününde görüyoruz.

Siyah sabun

Siyah sabun

Siyah sabun

Eğer bu modayı kaçırdıysanız, hâlâ Afrika siyah sabunu için geç kalmış sayılmazsınız. Güzellik uzmanları da siyah sabunun faydalarını sıralarken, bu kömür gibi madde gözeneklerinizi temizliyor ve bakterileri yok ediyor, aynı zamanda cildi de parlatıyor.

Kendiniz olun

Kendiniz olun

Kendiniz olun

Yeni trendleri, görünümleri denemek keyifli olsa da, elbette üzerinizde baskı hissetmenize de gerek yok. Bordo renk dudaklarınızda kötü mü durdu? Sorun değil, kırmızı ruja devam edebilirsiniz. Metalik ojeler hoşunuza gitmedi mi? Doğal olmayı deneyin.

Sonuçta moda her yeni gün değişiyor ve bunları es geçme, beğenmeme şansımız da var. Sonuçta en doğru seçim, her zaman kendi cildimize uyan ve rahat ettiğimiz olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.