En Ağır Diyetler Hangileridir? Ağır Diyetlerin Zararları

24.05.2022
En Ağır Diyetler Hangileridir? Ağır Diyetlerin Zararları

Vücudumuza Ağır Gelecek Diyetler

Estetik olarak güzel görünmek uğruna yapılan diyetler vücudumuzun çalışma sistemini bozarak organlarımızda geri dönüşü olmayan hasarlar bırakır.

Vücuduna ağır gelecek diyetler birçok hastalığa davetiye çıkarıyor.

 

Obezite bir sağlık sorunu mudur?

Obezite birçok hastalığa davetiye çıkaran bir sağlık sorunudur. Obezite ile mücadele ederken doğru tedavi ve doğru diyet yapılmalıdır.

Tek başına yapılan diyet sağlıklı bir sonuç vermez. Öncelikle bir uzmana muayene olarak bazı kan testleri yapılmalıdır.

Örnek verecek olursak tiroid hormonları metabolizmayı düzenleyen ve normal akışında çalışmasını sağlayan hormonlardır.

Troid bezlerinin düzensiz çalışması sonucu diyet yapılsa bile sonuç vermez. Yapılan bu tetkikler sizin bünyeniz hakkında hekiminize yol haritası çizecektir.

Daha sonra planlanan diyet ve spor ile sağlıklı kilo vermek mümkün olacaktır. Obezite ile mücadele ederken mutlaka bir psikolog ile görüşme sağlanmalıdır.

Yeme bozukluklarının birçok nedeni altında psikolojik problemler çıkar. Profesyonel yardım alınması tedaviyi kolaylaştırır ve tedaviye katkı sağlar.

Öncelikle sorun görülmeli ve kabul edilmelidir.

 

Vücuda ağır gelen diyetler nelerdir

Vücudun dengesini bozan ve sistemlerin çalışmasını aksatan diyetler yanlış diyetlerdir. Sadece sebze ağırlıklı beslenmek proteinden yoksun kalmak kasları eriterek bir takım sağlık sorunlarına neden olur. Düzensiz yeme veya hiç yememe ciddi bir hastalık belirtisidir.

Hem fiziksel hem ruhsal sağlığı bozarak bir takım hastalıklara neden olur.

Bol su içilmeden yapılan diyetlerde vücutta biriken atık maddeler atılamaz ve kişi kendini sürekli yorgun hisseder.vucudunuza agir gelecek diyetler

Yanlış yapılan diyetler ne gibi hastalıklara neden olur?

Yanlış ve bir uzman denetimi olmadan yapılan diyetler vücuda ağır gelir ve bazı sistemlerin bozulmasına neden olur. Böbrek ve karaciğer fonksiyonları bozulur.

Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarının bozulmasına bağlı olarak dolaşım ve sindirim sistemi de bozulur. Kaslar erimeye başlar.

Kemik yoğunluğu azalır ve vücutta ağrılar meydana gelir. Yorgunluk, halsizlik görülür. Sürekli yorgun kişi depresyona girer.

 

Düzenli ve sağlıklı kilo nasıl verilir

Sağlıklı kilo vermek için mutlaka bir hekime görünmeli ve tedavi planlanmalıdır. Diyet ve spor ile vücudumuzun dengesini bozmadan kilo vermek mümkündür. Her öğünde almanız gereken kalori miktarı hesaplanır. Ara ve ana öğünler belirlenir.

Her gün düzenli olarak yapılan spor kas kondisyonunuzu korur. Spor ile birlikte dolaşım artar doku beslenmesi artar ve vücutta biriken atık maddeler atılır.

Bu sayede diyet yaparken dinç ve enerjik kalmak mümkündür. Diyetinizi mutlaka uzman biri planlamadır. Her öğünde temel besin maddeleri mutlaka alınmalıdır.

 

Diyet yaparken bol sıvı tüketmek ve bol su içmek gerekir. Düzenli bir uyku ve pozitif bir hayat bakışı ile kilo vermek oldukça kolaydır.

Sağlıklı ve dengeli beslenmek bir yaşam şeklidir ve öğrenilen bir durumdur.

Kendinize vereceğiniz değer sizin başarınızı arttıracak ya da azaltacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.