Ender Saraç Göbek ve Basen Yağlarından Kurtulma

24.03.2022
Ender Saraç Göbek ve Basen Yağlarından Kurtulma

Fazla kilolar bir çok insanı rahatsız eden, bunun yanında insan sağlığı için tehlike teşkil eden bir durumdur. Kilolu insanların çoğu bu fazla kiloları nasıl atabilirim diye düşünürler.

Fazla kilolardan kurtulmak için bir insana eziyet olacak cinste diyetlere katlanırlar.

Peki gerek var mıdır bu kadar işkenceye? Hemen size nasıl kilo verdiğimi anlatayım:
Son zamanlar çok kilo almıştım… 178 boyum kilon 81 olmuştu.

 

Malum sürekli bilgisayarın başındayım. Neyse bu durum beni çok rahatsız etmişti. Sonra kilo vermeye karar verdim. Günde 2 ekmek yiyordum kilo vermeye karar vermeden önce. Neyse ilk gün kahvaltımı normal şekilde yaptım ancak ekmeği kısdım. kahvaltıdan sonra öğle yemeğine kadar 1,5 litre falan su tüketiyordum. öğle yemeğinde çeyrek ekmek ve her zaman yediğim şeyleri yiyordum, daha sonra aksama doğru ise 300-400 gram postu arındırılmış tavuk yiyordum.

 

Ama yaptığım tek şey günde 4 litre kadar su tüketmek ve ekmeği az tüketmek bir de aksam meyve dışında hiç bir şey yememekti. (Ama arasıra da ağırlık çalışıyordum)
Sonuç gerçekten mükemmeldi, 20 günde 2 kilo verdim… Size tavsiyem ekmek çok az yiyin, yani 3 beyazdan uzak durun, çok fazla su tüketin, aksam meyve dışında hiçbir şey yemeyin. tabi spor da yaparsanız çok daha kolay zayıflarsınız…

Ender Saraç zayıflama formülleri

Ender Sarac zayiflama formulleri

Birçok ünlü sanatçının sağlık danışmanlığını yapan Doktor Ender Saraç, zayıflama formülleriyle tüm birçok kişi tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor.
Bu yazımızda Dr. Ender Saraç’ ın 5’ i 1 yerde diyetini sizlerle paylaşacağız.
İşte 5’i 1 yerde diyeti:
Diyet için hangi malzemeler gerekli?

1 tatlı kaşığı kekik
2 tatlı kaşığı yeşil çay
1 tatlı kaşığı biberiye
1 tatlı kaşığı funda yaprağı
1 tatlı kaşığı mate yaprağı
Nasıl Hazırlanıyor?
Malzemelerin tümünü 1 litre suyun içerisine ekleyin. Daha sonra bu karışımı 20 dakika boyunca demlendirin. Suyun kaynamamasına dikkat edin. Daha sonra isteğinize göre çayı limonla tatlandırarak soğuk veya sıcak içebilirsiniz.

Beşi bir yerde diyetinde kullanılan malzemeler ne işe yarıyor?

Kekik: Kekik’ in vücuda en önemli faydası, sindirimi kolaylaştırmasıdır. Sindirimi kolaylaştırarak fazla kiloların oluşmasını engelliyor.

Yeşil Çay: Yeşil çay önemli bir antioksidandır. Yeşil çay vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.
Funda Yaprağı: Funda yaprağı böbreğin çalışmasını sağlayarak, idrar atılımını kolaylaştırır. Funda bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı bir bitkidir.

Mate yaprağı: Bu bitki zayıflamak isteyenlere en çok önerilen bitkilerden biridir. Mate, vücudun yağ emilimini engelleyerek, vücudun formunu korumasına yardımcı oluyor. Ayrıca mate yaprağı iştahı kapatarak zayıflamayı hızlandırır.

Biberiye: Biberiye bitkisi çok iyi bir doğal yağ yakıcıdır. Biberiye metabolizmayı hızlandırarak, daha kısa bir sürede standart kilonuza ulaşmanızı sağlar.
iştah azaltmak için ne yapılmalı: iştah azaltan formüller
Bazı insanlar iştahsızlıktan yakınır, iştahlarını açmak için spor yaparlar, çeşitli haplar içerler, çeşitli otlardan çaylar içerler. Ama çoğu zaman ” Ne yapsam ne etsem iştahım açılmıyor” diye yakınırlar. Kimisi de çok iştahlı olmasından yakınır. Fazla iştahın kilo aldırma gibi bir özelliği olduğu için iştahlı insanların çoğu iştahlarını kapatmanın yollarına bakarlar. Bitki çayları, dereotu, keten tohumlu yoğurt gibi iştah kapatan bitkisel formülleri denerler. Kimisi başarılı olurken, kimisi de bu formüllerin ters teptiğini görür.

Biz de  Dr. Ender Saraç’ ın iştah kapatan formüllerini sizin için araştırdık..

işte Ender Saraç’ ın iştah azaltan formülleri:

Bazı bitkilerin kokuları iştahı azaltıyor: Nane, yeşil elma ve zerdeçal gibi bitkiler günde 20-30 kez koklanırsa, sinir sistemine iştahı azaltıcı bir ileti gönderiyor. Bu şekilde az da olsa iştahınız azalıyor.
Bazı bitkisel çaylar iştahı azaltıyor: Mate çayı ve benzer çaylar acımsı tadıyla iştahın azalmasını sağlıyor. Ancak bu çayları içerken yapmanız gereken tek şey, çaylara şeker atmamanız.
İştahı azaltan gıdalar ise:

Bazı yeşil yapraklı sebzeler ( tere, karalahana, ıspanak, madımak,roka) mideye tokluk hissi vermeye yardımcı gıdalardır.
Vücudunuza yeterince protein almanız durumunda açlık hissine pek kapılmazsınız. Protein yumurta, tavuk, süt, balık eti, yoğurt gibi besinlerde bulunur. Bu besinleri sık sık tüketerek açlık hissininizi engelleyebilirsiniz.

 

En son olarak Ender Saraç’ ın iştah kapatan çayını sizinle paylaşıyoruz

İştah azaltan çay için gerekli malzemeler:
– Bir buçuk litre su,
– 1 Tatlı kaşığı yeşil çay,
– Yarım tatlı kaşığı yasemen çayı,
– 1 tatlı kaşığı mate çayı,
– 1 tutam ıhlamur,

Yukarıda saymış olduğum tüm bitkileri bir çaydanlığın içinde 30 saniye kaynatın. Kaynama işlemi tamamlandıktan sonra 4 dakika demlendirin. Demleme işlemi bittikten sonra tüm bitkileri süzmelisiniz. Daha sonra ılık halde olan çayımızın içine çok az miktarda bal ekleyin. Soğuduktan sonra için buzlu dolu bir kaba aktarın. En son olarak çayın üzerine taze kıyılmış nane yapraklarını aktarın. Yemeklerden 10 dakika önce soğuk çayınızı için. Bu çay sayesinde iştahınızda kayda değer bir azalma olacaktır.

Tatlı Krizlerini Önleyen Bitkisel Formül: Ender Saraç

Bugün sizlere Dr. Ender Saraç’ ın tatlı krizlerini önlemek için önerdiği bitkisel formülleri vereceğim. Bilindiği ünlü diyetisyen doktor Ender Saraç bir çok ünlü sanatçının doktoru olarak görev yapıyor. Bu da Ender Saraç’ ın ne kadar bilgili, ne kadar deneyimli bir doktor olduğunu gösteriyor.
Tatlı krizlerini önleyen bitkisel formül

 

Yemek Krizlerini Önleyen Bitkisel Formül: Ender Saraç
Yarım yeşil elmanın kabuğu
1 çay kaşığı nane
İri bir tutam ıhlamur
Yarım tatlı kaşığı mate
1 çay kaşığı biberiye
1 çay kaşığı funda yaprağı
(Verilen miktarlar 1 fincan içindir. )
Bu çayı diğer bitki çaylarını hazırladığınız gibi hazırlayın. Günde 3 fincan şekersiz olarak İçerseniz yaşadığınız yemek ve tatlı krizlerinin önüne geçtiğini, kendinizi iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.