Saçınızı Cildinize Göre Boyayın, Cilt Tonuna Göre Saç Rengi Seçimi

12.06.2022
Saçınızı Cildinize Göre Boyayın, Cilt Tonuna Göre Saç Rengi Seçimi

Doğru saç rengi seçimi için göz önüne alınması gereken en önemli faktör hiç şüphesiz cilt tonudur. Eğer cilt tonuna uygun bir saç rengi tercih edilmezse ortaya yapay görünüm çıkar. Bu sebeple öncelikle cilt tonunun belirlenmesi gerekmektedir.

Oldukça önemli olan renk seçimi konusu kafa karıştırıcı olabilir. Çoğu zaman istediğimiz renge kavuşmak için bolca para ve emek harcarız. Bazen harcadığımız bütün emekler yanlış saç rengi seçimiyle boşa gider.

Saçlarımızın şeklinde yaptığımız değişiklikler bazen yeterli gelmez ve tarzımı pekiştirmek için saçlarımızı farklı renklere boyarız. Boyatmaya karar verdiğimiz andan itibaren büyük bir heyecanla renk kataloglarını karıştırmaya başlarız.

 

Cilt Alt Tonu Nasıl Belirlenir?

Cilt Alt Tonu Nasil Belirlenir

Cilt alt tonunu belirlemek elbette sadece saç rengi için önemli değildir. Cilt alt tonu bilgisi makyaj ve kıyafet rengi seçiminde de büyük bir önem taşımaktadır.  Allık, göz farı ve ruj rengini belirlerken cilt alt tonunuzun rengine uygun seçimler yaparsanız sonucun mükemmel olduğunu göreceksiniz.

Oldukça basit bir yöntemle cilt alt tonunuzu belirleyebilirsiniz. Gün ışığında bileklerinize baktığınızda damarlarınız yeşil renk görünüyorsa sıcak cilt tonu, eğer mavi renk görünüyorsa soğuk cilt tonu demektir. Eğer yeşil veya mavi renk olup olmadığına karar veremiyorsanız nötr cilt tonu demektir.

 

Sıcak Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri

Sıcak cilt tonuna sahip kişiler için kahverengi ve sarı tonları oldukça uygundur. Cilt alt tonunuzun yanı sıra ten renginize göre koyu bir ten renginize sahipseniz koyu kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Daha açık renkli bir tene sahipseniz bal sarısı rengini tercih edebilirsiniz.

 

Soğuk Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri

Bu cilt tonuna sahip kişiler küllü kahve ve platin renklerini kullanabilirler. sert bir görünüm oluşmaması içinse kestane ve altın sarı tonlarındaki renkleri tercih edebilirler.

 

Nötr Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri

Nötr cilt tonuna sahip kişiler koyu kahve saç rengini çekinmeden denemelidir. Ayrıca koyu sarı saç renkleri ve küllü tonlar da oldukça güzel görünecektir.

Cilt alt tonunun yanı sıra ten renginize uygun saç rengi seçimleri de yapabilirsiniz. Elbette cilt alt tonu unsurunu da göz önüne alıp buna uygun bir renk seçmelisiniz. Göz rengini de bu hesaplamanın içine katarsanız mükemmel sonuçlar elde edeceksiniz.

 

Beyaz Tenliler için Saç Renkleri

Beyaz tenliler için hiç şüphesiz kızıl tonları harika bir seçim olacaktır. Bir de renkli gözleriniz varsa mükemmel bir sonuç elde edeceksiniz. Açık renk bir tene sahipseniz koyu renklerden uzak durmalısınız. Açık kahverengi ve çikolata kahve de harika bir seçim olacaktır.

 

Esmer Tenliler için Saç Renkleri

Esmer tenlilerin özellikle açık sarı ve platinlerden uzak durması gerekiyor. Sarı renk kullanmak istenirse bunun için en uygun renk altın kahve saç rengidir. Bunun yanı sıra karamel, küllü kumral ve koyu kumral renkleri harika bir seçim olacaktır. Saçlarınız koyu ise ve komple rengini değiştirmek istemiyorsanız kendi saç renginize yakın doğal balyajları tercih edebilirsiniz.

 

Buğday Ten İçin Saç Renkleri

Neredeyse tüm saç renklerinin yakıştığı buğday tenliler bu konuda bir hayli şanslı. Elbette cilt alt tonunu hesaba katarak saç rengi tercihi yapılmalı. Kahve saç tonları, küllü tonlar ve elbette kum sarısı saç rengi buğday tenliler için harika seçimler olacaktır. Elbette sarı tonlarını tercih etmek isteyenler için bal rengi oldukça doğru bir seçim olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.