Saç Bakımı İçin Etkili Maske: Sarımsak, Zeytinyağı ve Yumurtalı Saç Maskesi

Evde doğal yöntemlerle yapılan saç bakımı maske tarifimizde bu sefer sarımsaklı zeytinyağı yumurta saç maskesi tarifi ve uygulanışını öğreneceğiz. Her evde kolayca bulunan zeytinyağı, yumurta ve sarımsak ile doğal bir saç bakım kürü yapacağız. Zeytinyağı ve yumurtanın saç bakımındaki faydaları nelerdir? Bunu da ele alacağız.

Saç Bakımı İçin Etkili Maske: Sarımsak, Zeytinyağı ve Yumurtalı Saç Maskesi

Daha önce saç bakımı ile ilgili sayısız içerik yayımlamıştık. Bu sefer saç bakımı için sarımsak, zeytinyağı yumurta saç maskesi hakkında teorik ve pratik bilgiler alacağız. Zeytinyağı, yumurta ve sarımsak karışımı ile yapılan saç maskesinin yapılışı, tarifi, uygulanışı ve faydaları hakkında bilgiler edineceğiz. Saç bakımı için faydalı olacak bir saç maskesi daha yapmayı öğreneceğiz.

Her kadın saçlarının gür ve sağlıklı görünmesini ister. Herkes tarafından beğenilen saçlara sahip olabilmek için hemen hemen her kadın belirli periyotlarda güzellik salonlarına, kuaförlere ya da evde kendi başına yapmak için piyasadaki kozmetik ürünlere oldukça yüksek meblağlarda para ödemeye de devam etmektedir.

Oysa ki hemen her evde bulunan birtakım malzemeler ile de oldukça etkili ve faydalı saç bakım kürleri hazırlamak mümkündür. Saç bakımı için evde uygulanabilecek maskelerden biri de sarımsak, zeytinyağı ve yumurta karışımıyla yapılan saç bakım maskesidir. Yazımızın devamında bu maskenin yapılışını ve uygulanışını detayları ile ele alacağız.

Son zamanlarda birçok marka tarafından da artık doğal içerikli ürünler üretilmeye başlanmıştır. Yumurta, sarımsak ve zeytinyağı karışım kürü de bu konuda evde kolay bir şekilde bulunabilen ve saç bakımına etkileri oldukça büyük olan besinlerdir. Sarımsak zeytinyağı yumurta saç maskesi ile birlikte ev konforunda son derece etkili bir saç bakımı yapmaya olanak tanımaktadır.

Sarımsak, Yumurta ve Zeytinyağı Saç Maskesi Faydaları

Sağlıklı saçlara sahip olmanın yolu, öncelikle temiz saç derisine sahip olmaktan geçmektedir. Bu sebepten ötürü de, kişilerin öncelikle saç derilerinin temiz olmasına özen göstermesi son derece büyük bir öneme sahip olabilmektedir. Yalnızca şampuan ile saçı temizlemek, saçı derinlemesine bir şekilde temizleyememektedir. Bu sebepten dolayı da sarımsak, saç derisi bakımında kullanılmaya uygun olan bir besin olmaktadır.

Saç bakımı için zeytinyağı sarımsak yumurta saç maskesi

Saç bakımı için zeytinyağı sarımsak yumurta saç maskesi

 

Sarımsak içerisinde bulunan sülfür, saçın temel yapısı içerisinde yer alan keratini etkili bir şekilde desteklemektedir. Bu da saç tellerinin daha sağlıklı ve güçlü görünmesini sağlar. Sülfür, saç derisini derinlemesine temizleme özelliğine de sahip olması sebebi ile saç derisinde oluşan egzama ve sedef hastalığı gibi problemlere de son derece iyi gelmektedir. Sarımsağın saça faydaları arasında yer alan bu gibi önemli özellikler, kişiler tarafından da büyük bir mutluluğa sebep olmaktadır.

Yumurtanın saça faydalarına gelirsek; yumurta, saçı nemlendirme özelliğine sahiptir. Bu sebeple özellikle yaz aylarında dış etkenlerden dolayı daha çabuk kuruyan saçlarda yumurta maskesi uygulanarak kaybedilen nem yeniden kazandırılabilir.

Aynı zamanda, yumurtanın içerisinde A ve E gibi önemli vitaminler de bulunmaktadır. Böylelikle yumurtanın saça faydaları sayesinde birtakım saç problemlerinden doğal yöntemler ve basit kürler ile kurtulmak son derece kolay olabilmektedir.

Yumurta, Sarımsak ve Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifi

Saç problemleri ve saç bakımı konusunda son derece büyük bir öneme sahip olan zeytinyağı, yumurta ve sarımsak kürü, son yıllarda oldukça fazla sayıda kişi tarafından kullanılmaya devam etmektedir. Bu maskenin yapılışı ise son derece kolaydır. Aşağıdaki adımları uygulayarak kolaylıkla faydalı bir saç bakım maskesi elde etmek mümkündür. Zeytinyağı yumurta saç maskesi tarifi adımları aşağıdaki gibidir;

İlginizi Çekebilir: Saç Bakım Maskesi Önerileri

Zeytinyağı yumurta saç maskesi

Zeytinyağı yumurta saç maskesi

Orta boy bir sarımsağın dişi havanda iyice ezilir. Hakiki ve kaliteli 4 yemek kaşığı zeytinyağı suyu çıkana kadar ezilmiş olan sarımsağın içerisine koyulur. Bu iki malzeme birbirine iyice karışacak ve homojen bir görünüm alacak şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım bir iki dakika birbirine daha iyi bir şekilde karışabilmesi amacı ile beklemeye alınır.

Daha sonra üzerine bir yumurta kırılır ve son olarak yeniden güzel bir şekilde karıştırılır. Yumurta, zeytinyağı ve sarımsak karışımı bu saç bakım maskesi, öncelikle saç diplerinden başlayacak şekilde saçın tamamına sürülür. Maskenin saça daha başarılı bir şekilde teneffüs edebilmesi için streç film ile bütün saç iyice sarılır.

Zeytinyağı Yumurta Saç Maskesi Uygulanışı

Saç üzerinde yarım saat ya da 45 dakika bekletilen bu saç bakım maskesi, bekleme süre dolduktan sonra ılık bir su ile durulanır. Ardından, kişilerin her zaman kullandıkları şampuan ile güzel bir şekilde yıkanır. Saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalan ya da saçlarında matlaşma, cansızlaşma ve ısıl işlemlerden dolayı yıpranan kişiler bu maskeyi haftada bir olacak şekilde uygulayabilir.

İlginizi Çekebilir: Saça İyi Gelen Vitaminler

Son derece büyük etkilere sahip olan bu bakım kürü sonrasında kullanılacak olan şampuanların da yine sarımsak içerikli olması, kürün çok daha etkili olmasını sağlamaktadır. Yukarıdaki zeytinyağı yumurta saç maskesi tarifi ve uygulanışında gördüğünüz gibi bu maskenin yapılışı son derece kolaydır. Bu maskeyi hala denemediyseniz, şimdiden denemeye başlamanızı tavsiye ederiz.

Saç bakım maskesi yumurta zeytinyağı kürü

Saç bakım maskesi yumurta zeytinyağı kürü

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.