Salon Dekorasyon Fikirleri, 2023 Modası Salon Dekorasyonları

Evinde yeni hava yaratmak isteyen hanımlar için 2023 salon dekorasyon fikirleri üzerine duralım dedik. Bu sayfamızda 2023 yılının modası, yeni ve modern salon dekorasyonları modelleri hazırladık. Bakalım beğenecek misiniz?

27.07.2023
Salon Dekorasyon Fikirleri, 2023 Modası Salon Dekorasyonları

Dekorasyonla ilgili trendlere 2023 modası şık ve modern salon dekorasyon fikirleri konusuyla devam ediyoruz. Bu sayfamızda 2023 yılında moda olan modern salon dekorasyonları hakkında fikirler alıyoruz. Evinin salonunu dekore edecek hanımlar için birbirinden şık salon dekorasyonlarına bakacağız. Bakalım beğenecek misiniz?

Ev dekorasyon fikirleri salon dekorasyonu, birçok kişi tarafından ilgi ile takip edilen konular arasında yer almaktadır. Bu yılın yani 2023 yılının modern salon dekorasyonu modellerine biraz bakacak olursak, geçtiğimiz yıllar ile arasında çok farklılıklar olduğunu fark ederiz. Geçtiğimiz yıllarda spor ve göz yormayan salon dekor modelleri sıklıkla tercih edilirken, 2023 yılına geldiğimizde salon için dekorasyon fikirleri daha canlı ve gösterişli dekorların salonlarımızda yer aldığını görmekteyiz.

Salonlarımızda dikkat çekici eşyalara yer verirken yine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi abartılı olan her şeyden kaçındığımızı da belirtmek isteriz. Canlı, gösterişli fakat göz yormayan eşyalar ve salon dekorasyon ürünleri daha çok rağbet görmektedir. Bu canlılığa perdelerde, halılarda hatta duvarlarda bile rastlayabilirsiniz. İşte 2023 yılının modası salon dekorasyonu fikirleri…

2023’de Modern Salon Dekorları Gözde

Rahat ve Geniş Alanlar

 

Gün içerisinde iş yoğunluğundan yeterince bunalan insanlar eve geldikleri zaman kendilerini dinlendiren rahat alanlar olmasını istiyorlar. Bu nedenle her geçen gün mobilya seçiminde öncelikli olarak rahat olmasına dikkat edilmektedir.

Duvar Kağıdı Desenleri

2023 yılı içerisinde salon dekorasyonu modellerinde duvar kağıdı desenleri de daha gösterişli ve büyük desenli olduğunu fark ediyoruz. Geçmiş yıllarda daha sade ve küçük olan duvar kağıtları bu sene daha büyük ve dikkat çekici olmaktadır. Siz de bu yılın trendlerine uymak isterseniz büyük bir çiçek modelini barındıran duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. 2023’de salon için duvar kağıtlarında moda renk, beyaz olarak dikkat çekiyor.

Beyaz gül desenli salon duvar kağıdı

Beyaz gül desenli salon duvar kağıdı

2023 modası duvar kağıtları

2023 modası duvar kağıtları

Geometrik duvar kağıdı modeli

Geometrik duvar kağıdı modeli

 

Salon Dekorasyon Fikirleri – 2023

 

Bu sene salon dekorasyon fikri olarak sık sık karşılaşacağımız bir başka ürün ise hasır gibi doğal materyaller olacaktır. Hasır kilimler ya da büyük canlı bitkiler gibi dekor ürünleri çok rağbet görmektedir. Hatta ayna gibi ürünlerde bile hasır detayı ile karşılaşmak mümkündür. Hasır koltuk takımları veya oturma grupları da 2023 modern salon dekorasyonu fikirleri arasında dikkat çekiyor.

salon dekorasyon fikirleri

salon dekorasyon fikirleri

2023 salon dekorasyonu hasır

2023 salon dekorasyonu hasır

Maksimalist Tarz

Önceki senelerin salon dekorlarının trendlerini biraz inceleyecek olursak, daha çok minimalist tarzın ön planda olduğunu görürüz. Fakat bu yıl, 2023 salon dekorasyonu fikirleri modasında minimalist tarzdan ziyade maksimalist tarzı yansıtmaktadır. Eğer siz de salonunuzda büyük mobilyalar olsun istiyorsanız bu tarz size çok uygun demektir. Biz favorilerimizi aşağıdakilerden seçtik;

Modern salon dekorasyon fikirleri

Modern salon dekorasyon fikirleri

Modern salon dekorasyonları

Modern salon dekorasyonları

Geometrik Duvarlar

2023 modası salon dekorasyonu modelleri içerisinde geometrik duvarlar çok fazla dikkat çekmektedir. Geometrik salon duvarı dekorasyonu yapılması zor gibi görünse de işini bilenler için oldukça basittir. Bu nedenle, bu yıl içerisinde birçok kişinin duvarlarında geometrik şekilli dekorlar görmekteyiz. Salonun çok başka bir havaya sahip olmasını sağlayan geometrik şekilli salon duvarı dekorları sizin salonunuza da çok yakışacaktır.

Soft renkli dekorasyon modelleri

Soft renkli dekorasyon modelleri

Salon için geometrik dekorasyon fikirleri

Salon için geometrik dekorasyon fikirleri

Geometrik dekorasyon fikirleri

Geometrik dekorasyon fikirleri

Siyah geometrik salon duvar dekorasyonu

Siyah geometrik salon duvar dekorasyonu

Salon dekorasyonu modelleri 2023

Salon dekorasyonu modelleri 2023

2023 Trendi Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

2023 yılının modası salon dekorasyon fikirleri spesifik olarak daha küçük salonlar için olan dekor tavsiyelerine de bir göz atalım. Aşağıda vereceğimiz küçük salonlar için dekorasyon fikirleri sayesinde özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar küçük salonunu kolaylıkla daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Büyük şehirlerde bulunan evlerin en büyük sorunlarından bir tanesi küçük olmalarıdır. Özellikle daha küçük şehirlerden gelenler bu tarz evlerde yaşarken biraz daha zorlanmaktadır. Ama bu yazıda size vereceğimiz fikirlerle bu zorlukları kolaylıkla aşacaksınız. Biz de yaşam alanınızı daha ferah, daha geniş gösterecek fikirler hazırladık.

Örneğin küçük bir odayı ferah göstermenin en iyi yolu o odanın duvarlarını açık renge boyamak olacaktır. Ne kadar koyu bir renk tercihinde bulunursanız salonunuz o kadar kasvetli bir görünüme sahip olur. Bu tarz küçük salonlar için tavsiye edilecek en iyi renkler; krem, çok açık pembe, beyaz ya da ebru olacaktır. Sizi daha fazla bekletmeden hazırlamış olduğumuz diğer önerilere geçelim.

Köşe Takımı Tercih Edin

Eğer küçük bir salonunuz varsa büyük ve kaba mobilyalar yerine ince kesimli, kibar bir köşe takımını tercih etmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Köşe takımları, L tipi küçük salon dekorasyonu için de sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kibar mobilyalar ile hem daha geniş bir alana sahip olursunuz hem de daha estetik bir görüntü elde edersiniz. Kimse sıkışık mobilyaların bulunduğu kasvetli bir salonda oturmak istemez.

Modern salon dekorasyonu fikirleri 2023

Modern salon dekorasyonu fikirleri 2023

Salon takımları modelleri 2023

Salon takımları modelleri 2023

Salon dekorasyonları modelleri

Salon dekorasyonları modelleri

2023 salon dekorasyonu mavi köşe takımı modeli

2023 salon dekorasyonu mavi köşe takımı modeli

Salon dekorasyonları fikirleri modelleri 2023

Salon dekorasyonları fikirleri modelleri 2023

 Dekoratif Raflar Kullanın

Salonunuzda dekoratif raflar bulunması hem çok şık bir görüntüye sebep olacak hem de fazladan depolama alanı elde etmenize olanak sağlayacaktır. Evinizin salonunda kullandığınız mobilyalara uygun raflar ile duvarınız boş kalmazken güzel bir dekorasyon oluşturmuş olursunuz. Bu tarz raflar pratik salon dekorasyonu için de çokça tercih edilmektedir.

Salon için dekoratif raflar

Salon için dekoratif raflar

Salon dekorasyon rafları

Salon dekorasyon rafları

2023 salon dekorasyon fikirleri rafli modeller

Raflı salon dekorasyonları 2023 modası

Raflı salon dekorasyonları 2023 modası

Dekoratif raf modelleri

Dekoratif raf modelleri

Az Eşya Bulundurmaya Özen Gösterin

Küçük bir salon dekorasyon fikirleri için yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri çok fazla eşya ile odayı boğmak olacaktır. Bu şekilde zaten dar olan odayı iyice yaşanmaz ve bunaltıcı bir havaya sokmuş olursunuz. Bu nedenle yalnızca gerekli olan eşyaları bulundurmanız daha iyi bir salon dekorasyonu elde etmenize yardımcı olacaktır. 2023 salon dekorasyonu modelleri arasında az eşyalı salonların dekorları daha şık görünmektedir.

Her Zaman Açık Renk Tercih Etmeye Çalışın

Küçük salon dekorasyonları fikirleri içerisinde en önemli olanı açık renk kullanımıdır. Yalnızca duvarlarda değil tüm dekorasyona açık renklerin hakim olması salonunuzu olduğundan daha geniş göstermenizi sağlayacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca açık renk kullanmaya gayret edin.

Salonunuzda Aynaya Yer Verebilirsiniz

2023 modası küçük salon dekorasyon fikirleri için aynalar çok fazla tercih edilmektedir. Böylece ortamın olduğundan daha geniş daha ferah gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Siz de daha geniş bir salon elde etmek istiyorsanız mutlaka dekorasyonunuzu tamamlayacak nitelikte aynalar tercih etmeye gayret edin.

Not: Bu yazıdaki görseller Pinterest Türkiye sitesinden alınmıştır. Telif hakkı bildiri için “İletişim” bölümünü kullanabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.