Klasik Koltuk Takımı Modelleri ve Modası. Tek Renk, Sade Koltuk Takımları Modelleri

Modası hiç geçmeyen renk ve modeller genelde tek renk olanlardır. Bu her konuda geçerli. Biz de bu yazıda tek renk, modası geçmeyen, klasik koltuk takımları modelleri hakkında bir dekorasyon yazısı yayımlayalım dedik. Ev dekorasyonu için en çok tercih edilen, 2023 modası klasik koltuk takımları modelleri umarız hoşunuza gider.

22.07.2023
Klasik Koltuk Takımı Modelleri ve Modası. Tek Renk, Sade Koltuk Takımları Modelleri

Modası hiç geçmeyen koltuk renkleri, genellikle tek renkli, sade, klasik olanlardır. Biz de bu yazımızda tek renk, klasik koltuk takımı modelleri derledik. 2023 modası, en çok tutulan koltuk ve koltuk takımı renkleri genellikle sade, tek renk koltuk modelleri olmuştur. Bu sayfamızda en şık klasik koltuk takımlarının modellerini bulabilirsiniz.

Kanepeler ve koltuk takımları, evlerimizin oturma odasındaki en önemli unsurdur. En şık koltuk takımları, bir evin sosyal alanı koridor ve oturma odasıdır. Çünkü bu alanlarda televizyon seyreder, kitap okur, arkadaş ve misafirleri ağırlar, kanepelere uzanarak günün yorgunluğunu atarız. Bu nedenle kanepeler bir evin vazgeçilmez dekorasyon aracıdır diyebiliriz.

Evimize kanepe ve koltuk takımı seçerken elbette onların rahatlığı da önemlidir. Sadece rahat olmak mükemmel bir dekorasyona sahip olmak için yeterli değildir. Salon ve oturma odalarının ortasına yerleştirilen kanepelerin, gün boyu üzerinde oturacağınız için hem rahat hem de genel ev ile mükemmel bir uyum içinde olmasını bekliyoruz.

Modası Geçmeyen Koltuk Takımı Renkleri

Doğru koltuk takımını seçerken ilk önemli nokta kanepenin modeli, rengi veya deseni değil, ölçüsüdür. Oturma odası ise kanepenin ölçülerinin orantılı olmasına özen gösterilmelidir. Tıpkı oturma odanız çok küçükse kanepelerin çok büyük olmadığı gibi bu orana dikkat edilmelidir.

Aynı zamanda minderleri, döşemelik kumaşları ve konforu gibi bir kanepeyi evin yıldızı yapabilecek diğer özellikler ise isteğe göre şifonyerli veya şifonyersiz yatak olabilme imkanı, işleme ve estetik detayların bulunmasıdır.

Klasik koltuk takımı modelleri 2023

Klasik koltuk takımı modelleri 2023

Koltuk takımı renk tercihi yapılırken kişisel beğeni dikkate alınan hususlardır. İkinci el kanepeler ya da ikinci el oturma grupları arasından da salonunuz için doğru parçayı bulabileceğinizi unutmayın. Tek renk olan, klasik diye tabir edebileceğimiz sade, tek renkli koltuk takımı modelleri, bundan 10 – 15 yıl sonra bile modasını korur. Tek renk ürünlerin modası hiç geçmez. Bu sadece koltuk takımları için değil, her türlü ürünler için de geçerlidir.

En Çok Tutulan Koltuk Takımı Modelleri

Oturma odanız için seçmiş olduğunuz kanepenin doğru rengine karar vermek sadece bir zevk meselesi değildir. Mobilyaların rengi evin genel dekorasyonuna uyum sağlamak ve kendinizi yansıtmak için doğru seçimdir. Bu nedenle, bir renk seçerken favori renginiz evin genel atmosferine uymuyorsa, favori renginizi başka bir öğede kullanmanızı öneririz.

Kanepe veya koltuk takımınızın rengini çok seveceğiniz ama aynı zamanda evin genel havasına da uyan bir renk için kullanmanızı öneririz. Döşemelik kumaşın evin atmosferi ile uyumlu olmasına dikkat edin. Evinizin genel atmosferi spor bir dokuya sahipse, koltukları yapraklı ve desenli kumaşlarla kaplamanız uyumsuzluğa sebep olur.

Farklı tarz ve dekorasyonlara uyum sağlayan, son yılların en popüler koltuk renklerinden örnekleri aşağıda bir araya getirdik. İşte tek renk, modası hiç geçmeyen 2023 modası, en güzel klasik koltuk takımı modelleri;

 • 1- Grinin Modern Tonları

Gri renkli koltuk takımları, ev dekorasyonunun hemen her alanında tercih edilen renklerden biri olmuştur. Gri tonları, modern tarzda dekorasyon oluşturmak isteyenlerin ilk tercihleri ​​arasında yer alıyor. Herhangi bir tondaki gri renk, modern bir dekorasyon tarzı için uygundur.

Gri renginin en önemli özelliğinden biri soft tonlardan sert tonlara kadar grinin her tonu birçok renk ile rahatlıkla kombin yapılabilir. Dolayısı ile biz de gri ve grinin tonlarını 2023 modası tek renk, klasik koltuk takımı modelleri arasına alıyoruz.

gri koltuk takımı modeli

gri koltuk takımı modeli

 • 2- Temel Beyaz

Beyaz, saflığın, doğallığın ve temizliğin rengidir. Ve asla modası geçmez. Her sene farklı modellere bürünür ama asla modası geçmez. Özellikle küçük ve bol güneş alan evlerde her modele yakışan beyaz mobilyalar tercih edilmektedir. Ayrıca her ortama, eve, her büyüklükteki odaya kaliteli, temiz ve şık bir hava katan beyaz koltuklar, farklı renkteki aksesuarlarla donatılarak evinize harika bir hava katıyor. Country tarzı dekorasyonlarda genellikle beyaz renkler istenir.

beyaz koltuk takımı

beyaz koltuk takımı

 • 3- Kırmızımsı Kahverengi

Tarzınız klas ve biraz ağırsa o zaman akla gelen ilk renk kumral olmalı değil mi? Klasik koltuk takımı modeli denilince akla ilk gelen ikonik ve zamansız rafine yapısıyla öne çıkan chester model koltuklardır. Bu modeller her zaman uygun ve kullanışlıdır. Geniş yüzeylerde kullanımı daha kolay ve daha şık görünen chester koltuk modelleri renk alamazlar ve kendine has bir çekicilikleri vardır. Genellikle kırmızı – kahve tonlarında tutulmaları buna işaret etmektedir.

Daha fazla chester model koltuk takımlarını incelemek için

kırmızı koltuk takımı

kırmızı koltuk takımı

2023 Modası Klasik Koltuk Takımı Modelleri

 • 4- Kahverengi Tonu

Kahverengi koltuk takımı modelleri ve kahve tonları, sadece klasik model koltuklarda ve/veya kanepelerde değil, modern, sportif ve yenilikçi kanepelerde de oldukça tercih edilen ve sevilen tonlardır. Kahve ve krem ​​tonlarının farklı motiflerle birlikte kombin edilmesi sonucu nötr tonlarla birleştiğinde her tarzdaki mobilya ve kanepelerle harika bir uyum yaratıyor. 2023 yılının en gözde klasik koltuk takımı modellerinde kahverengi de yerini alıyor.

kahve koltuk takımı

kahve koltuk takımı

 • 5- Cesur ve Romantik Pembeler

Pembe renkler, çiçek desenli kanepelerde ve koltuk takımlarında kullanıldığında romantik ve cesur bir hava yaratıyor. Bu estetik tarzın nostaljik dekorasyonlar için tercih edilen renk olduğunu söyleyebiliriz. Bazılarına göre olmasa da pembe rengini de klasik tek renk, klasik koltuk modelleri arasında sayabiliriz. Ancak, dediğimiz gibi pembe herkes için uygun olmayabilir.

pembe koltuk takımı modeli

pembe koltuk takımı modeli

 • 6- Avangart Klasikler

Avangart koltuk takımı, dekorasyon önerileri arasında yer alan avangart, çarpıcı, süslü ve parlak bitişlerin katmanlaşmasıyla sunulan bir tarzdır. Kadifemsi bir his uyandıran döşemelik kumaşlardan ve cesur renklerden oluşan bu tarz ile evinize harika bir hava katacaksınız. Avangart renklerde koltuk seçimi yaparken kırmızıdan maviye mordan sarıya pek çok farklı renkte kullanılabilen bu stille kendi tarzınızı rahatlıkla sergileyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Modern Banyo Dolabı Modelleri

avangart koltuk takımı

avangart koltuk takımı

 • 7- Hardal Sarısı

Modern evlerde ve minimalist dekorasyonlarda en çok kullanılan renk koyu sarıdır. Kullanıldığı mekanlarda sıcak bir ev hissi veren bu renk, doğru kullanıldığında oldukça şık bir hava yaratıyor. Bu sayede modern dekorasyonların vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bu renk küçük evlerde rahatlıkla kullanılabilir. Tek renk klasik koltuk takımları arasına hardal sarısını da rahatlıkla ekleyebiliriz. Aşağıdaki gibi bir koltuk takımı modeli hiç de fena durmuyor. Siz ne dersiniz?

hardal koltuk takımı modeli

hardal koltuk takımı modeli

 • 8- Modern Lacivert ve Tonları

Lacivert koltuk takımı, evinize asalet katan, olgun görünen kişilerin tercih ettiği bir renktir. Lacivertin ana rengi olan mavi renk, her zaman çağdaş bir gölgedir. Mavinin her tonu çağdaş oturma odalarında kullanılırken, yenilikçi dekorasyonlarla kanepelere canlılık ve şıklık kazandırıyor. Dolayısıyla mavi ve lacivert rengi, modası hiç geçmeyen klasik koltuk takımı modelleri arasında yer almaktadır.

lacivert koltuk takımı modeli

lacivert koltuk takımı modeli

 • 9- Pastel Mavi

Pastel mavi renkli koltuk takımı, klasik tek renkli oturma gurubu dekorasyonlarında koltuk rengi olarak mavinin pastel tonları daha çok kullanılmaktadır. Mavinin huzur veren tonlarıyla evinizin en büyük dekorasyon aracı olan kanepeler ile evinizdeki huzuru hissedin.

pastel mavi koltuk takımı modeli

pastel mavi koltuk takımı modeli

 • 10-  Klasik Koltuk Takımı Modelleri ve Turkuaz Birlikteliği

Turkuaz renkli koltuk takımları, zevk sahibi kişilerin evinde mutlaka bulunur. Turkuaz rengi cesaret isteyen bir renktir. Turkuaz rengi kombinlemek zor ya da korkutucu olabilir ya da en azından öyle hissettirir. Ama doğru parçalarla birleştiğinde ortaya çok sevimli ve sevimli bir tablo çıkıyor.

Turkuaz renk klasik koltuk takımı modelleri, modern tarzda dekorasyonda en çok tercih edilen renklerden biridir. Turkuaz koltuklarla uyumlu açık krem ​​tonları, perde ve halı gibi ev tekstilleri ile dekorasyonunuzu tamamlayabilir, kendi alanınızı zevkinize göre kullanabilirsiniz. Turkuaz ile uyumlu pembe tonlarında çiçek desenli kırlentler ile dinginliği artıran saf bir atmosfer yaratabilirsiniz. Turkuazla evinizi birçok renk ile kombinleyerek müthiş bir havaya dönüştürebilirsiniz.

turkuaz koltuk takımı

turkuaz koltuk takımı

 • 11- Siyahın Güçlü Uyumu

Siyah, her alanda yaygın olarak kullanılan bir ana renktir. Siyah rengin sıklıkla kullanıldığı mekanları kasvetli gösterdiğine inanılır ama bu renk bile doğru kullanıldığında kasvetli bir atmosferden çok kaliteli ve lüks bir hava yaratır. Farklı tonlarda kullanılabilecek klasik, tek renk siyah koltuk takımları, zıt renklerde aksesuarlar, duvar renkleri ve mefruşatlar ile evinize özgün ve estetik bir hava katın. Siyah kimilerine karamsar gözükse de biz siyah rengini de klasik koltuk takımı modelleri arasında sayıyoruz.

siyah koltuk takımı

siyah koltuk takımı

 • 12- Soluk Pembe İle Eğlenceli Kanepe Modeli

Soluk pembe renkli koltuk takımı veya uçuk pembe kanepeler ile evinize huzurlu ve pozitif bir enerji katabilir. Çok farklı olmayan renkler kullanarak farklı aksesuarlar ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Görünümü ilk bakışta griyi andırır ama klasik koltuk takımları arasında mutlaka yer alan modellerden biridir.

Soluk Pembe koltuk takımı modeli

Soluk Pembe koltuk takımı modeli

 • 13-Doğadan Gelen Güzellik: Koyu Yeşil Koltuk Takımı Modeli

Koyu yeşil koltuk takımı da herkes ve her ev için uygun olmayabilir. Eğer tek renk koltuk takımı modeli seçerken koyu yeşilde karar kılmışsanız, duvar ve kanepenin etrafındaki dekorasyonu dikkatli yapmalısınız. Yeşilin koyu tonları her zaman bir evin farklı, avangart ve doğanın ortasında görünmesini sağlar ve harika bir atmosfer yaratır.

Özellikle son yıllarda popüler olan koyu yeşil renk, evin genel havasına modern ve aynı zamanda klasik bir görünüm kazandırıyor. Yeşilin koyu tonlarında ve bu kanepelerle uyumlu tonlardaki kanepeleri ister klasik tarzda isterseniz modern tarzda seçebilirsiniz. Ancak, etrafında doğru dekorları kullandığınız taktirde. Biz koyu yeşil rengini 2023 modası klasik koltuk takımı modelleri arasına alıyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

koyu yeşil koltuk takımı

koyu yeşil koltuk takımı

Güldane ailesi olarak bizim beğendiğimiz, 2023 yılının modası, en güzel tek renk klasik koltuk takımı modelleri bunlardan oluşuyor. Tabii ki herkesin zevki farklıdır. Peki size göre en güzel koltuk takımları hangileri? Görüşlerinizi yazımızın altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Farklı dekorasyon fikirleri için tıklayınız.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.