Erkekler Kadınlarda Neye Dayanamaz? Nelere Dikkat Eder? Kadınlarda Aradığı Özellikler

Bir erkeği etkilemek için genel olarak erkeklerin kadınlarda dikkat ettiği şeyler nelerdir? Erkekler kadınlarda neye bakar? Nelere dikkat eder? Erkekler kadınlarda neye dayanamaz? Erkeklerin kadınlarda aradığı özellikler nelerdir? Erkekler kadınlarda ne arar? Bunlara benzer soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

15.07.2023
Erkekler Kadınlarda Neye Dayanamaz? Nelere Dikkat Eder? Kadınlarda Aradığı Özellikler

Kadın erkek ilişkilerinde erkekler kadınlarda nelere bakar? Neye dikkat eder? Erkekler kadınlarda neye dayanamaz? Erkeklerin kadınlarda aradığı özellikler nelerdir? Erkekler kadınlarda neye bakar? Ne arar? Nelere dikkat eder? Bir erkeği etkilemek için genel olarak erkeklerin kadınlarda dikkat ettiği şeyler nelerdir? Bunlara benzer soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Özellikler

Birçoğumuz kadın erkek ilişkilerinde erkeklerin ilk bakışta bir kadının vücut hatlarına ya da yüz güzelliğine dikkat ettiğini düşünmekteyiz. Bu, önceliği cinsellik olan erkekler için geçerli olsa bile yapılan araştırma ve anketler sonucu erkeklerin büyük bir kısmının ilk bakışta kadınlarda dikkat ettiği hususların çok daha farklı olduğunu göstermiştir.

Erkeklerin kadınlarda dikkat ettiği noktaları yazımızın devamında tek tek ele alacağız. Erkeklerin kadınlarda neye dayanamadığını sıralayalım…

İlginizi Çekebilir: Kadınları Anlamak İsteyen Erkeklere Tavsiyeler

  • Ağız ve Diş Temizliği

Aslına bakacak olursak bir insanın diş yapısına ve ağız temizliğine hem erkeklerin hem de kadınların karşısındakinin cinsiyeti fark etmeksizin dikkat ettiği önemli hususlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla kadınların dişlerinin düzgün bir yapıda, temiz ve bir o kadar beyaz olması erkek bakış açısında önemli bir rol oynamaktadır. Zira erkekler için güzel gülümseyen bir kadın daha dikkat çekicidir. Erkekler kadınlarda neye bakar sorusuna ağız ve diş temizliği sanırım her erkeğin ortak cevaplarından olacaktır.

erkekler kadınlarda nelere dikkat eder

erkekler kadınlarda nelere dikkat eder

  • Koku

Erkekler kadınların kokularına, bir kadının nasıl koktuğuna dikkat etmektedir. Ancak, aşırı yoğun kokan ağır parfümleri de kötü kokulardan farksız gördüklerini belirtmek gerekir. Güzel koku dediğimizde ağır parfüm kokusu demek istemiyoruz. Kadınların doğal kokusu güzelse, o kadının erkeklerin gözünde önemli bir avantajı vardır. Burada ufak bir tüyo verelim; Güzel kokmak için illa ki şişe şişe parfüm sıkmanıza gerek yok. Doğal bitkisel ürünler ve karışımlarla da çok güzel kokabilirsiniz.

  • Bakımlı Saçlar

Erkekler kadınlarda düz, kıvırcık, uzun ya da kısa saç ayrımından ziyade, saçın yoğunluğuna, parlaklığına ve bakımlı olup olmadıklarına dikkat ederler. Nitekim erkeklerin kadınlarda ilk bakışta dikkatini çeken şeylerden biri kadının saçlarıdır. Bu husustan ötürü olsa gerek, çoğu şampuan reklamında kadınların bakımlı, parlak ve dolgulu saçları karşısında erkeklerin bayıldığı görülmektedir. Erkekler kadınlarda neye dayanamaz dediğimizde önceliklerden biri de kadınların saçlarıdır diyebiliriz.

Erkekler Kadınlarda Neye Bakar?

  • El ve Tırnak Bakımı

Erkekler kadınların ellerine de dikkat etmektedirler. Elbette ki bu noktada kadının tırnak temizliği, kesimi ve varsa ojesi devreye girmektedir. Erkekler tarafından uzun ya da takma tırnakların yahut anında göze çarpan abartılı ojelerin çekici bulunmadığı tespit edilmiştir. Erkekler, abartıdan uzak duran kadınlara daha farklı gözle bakar. Dolayısı ile abartıdan kaçınmakta fayda vardır. Ancak, erkekler kadınlarda neye bakar dediğimizde el ve tırnak bakımı, her erkeğin önceliği olmayabilir. Bazı erkekler el ve tırnaklara dikkat etmeyebilir.

  • Kırmızı Renk

Klinik ve sosyal bilimler alanında uzman psikologlardan Andrew Elliot ve Dr. Daniela Niesta Kayser tarafından yapılan erkekler kadınlarda neye bakar konulu araştırmayı 100 erkek üzerinde Yürütmüştür. Bu deneye “kırmızı alarm” ismi verilmiştir. Kırmızı alarm deneyinde erkeklere bir kısmı kırmızı giyinmiş kadın fotoğraflarından hangilerini daha çekici ve seksi buldukları sorusu yöneltilmiş ve yapılan değerlendirmeler neticesinde erkeklerin kırmızı giyinmiş kadınları seçtikleri görülmüştür.

erkeklerin kadınlarda aradığı özellikler

erkeklerin kadınlarda aradığı özellikler

Erkeklerin dikkatini sadece kırmızı bir elbisenin değil, kırmızı bir rujun ya da kırmızı bir ojenin bile çektiği su götürmez bir gerçektir. Bu tür araştırmalara dayanarak erkekler kadınlarda neye dayanamaz sorusunun cevaplarından birine “Kırmızı renk” olarak işaretleyebiliriz.

  • Vücut Hatları

100 erkeğe erkekler kadınlarda neye dayanamaz diye sorsak sanırım 95’inin cevabı vücut hatları olur. Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada kilo problemine sahip erkekler bile hemen hemen bütün erkekler, bir kadında öncelikle vücuduna dikkat etmektedir. Erkekler kadınlarda neye bakar sorusunun cevabının kadının vücudu olduğu tartışılmaz gerçektir.

Erkekler Kadınlarda Neye Dayanamaz? Tabii ki Seksi Bir Vücut!

Erkekler genel olarak aşırı zayıf ya da kilolu kadınlardan ziyade orta kilodaki kadınları çekici bulmaktadır. Afrika erkekleri hariç! Size ilginç bir bilgi verelim; Afrika’daki erkekler kadınlarda dikkat ettikleri beden, büyük bedendir. Afrikalı kadınların kendilerini çekici kılmak için kilo almaya çalıştıkları bilinir.

Tüm bunların yanı sıra erkekler ilk bakışta olmasa da sonrasında ayrıca kadınların yüzüne, tenine, makyajına, giyimine, konuşmasına hatta ayakkabısına, takılarına kadar başkaca hususlara da dikkat etmektedir.

erkekler kadınlarda neye dayanamaz

erkekler kadınlarda neye dayanamaz

  • Samimi Davranışlar

Aslında bu kadınlar için de geçerlidir. Yapmacık davranışlar sergileyen kadınlardan hiç bir erkek kolay kolay etkilenmez. Erkekler kadınlarda neye dayanamaz sorusunu tersten okuduğumuzda (çekilemez özellikleri) samimi olmayan, yapmacık söz ve davranışlardır sonucuna ulaşabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.