Doğru Maskara Sürme Teknikleri. Maskara Nasıl Sürülür?

Bu yazımızda doğru maskara sürme teknikleri hakkında tüyo alıyoruz. Maskara nasıl sürülmeli? Göz makyajı için doğru maskara ve rimel sürme teknikleri konularını işliyoruz.

17.08.2023
Doğru Maskara Sürme Teknikleri. Maskara Nasıl Sürülür?

Makyaj konusunda acemi olanların yaptığı yanlışlardan biri de yanlış maskara kullanımıdır. Bu yazımızda doğru maskara sürme teknikleri adı altında bir yazı kaleme alacağız. Maskara sürerken yapılan yanlışlara ve doğru maskara sürmenin inceliklerini ele alacağız. Doğru şekilde maskara sürmek için yapılması gerekenlere değineceğiz. Güldane ailesi olarak güzellik ve makyaj konularımıza devam edeceğiz.

Daha önce kalıcı makyaj nedir? Bordo ruj makyajı kime yakışır? Siyah buğulu göz makyajı nasıl yapılır? Sade gelin makyajı nasıl yapılır? Gibi konulara “Makyaj” kategorisinde değinmiştik. Bu yazılara da göz atabilirsiniz. Şimdiki konumuz doğru maskara sürmenin incelikleri olacak. Çünkü, yanlış yapılan maskara uygulaması, kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden güzelliğine önem veren biz kadınlar için önemli konu olacak.

Maskara Doğru Şekilde Nasıl Sürülür?

Her kadın, en doğru ve kendisine yakışacak en güzel şekilde makyajını tamamlamak ister. Makyaj yapmayı bir bütün olarak değerlendirmek gerekir. Bu nedenle, makyaj için yapılan her aşama doğru yöntemlerle ve doğru makyaj malzemeleri ile gerçekleşmelidir. Makyajı en iyi şekilde gösteren, doğru bir şekilde sürülmüş maskaradır. Kadınların birçoğu maskara sürme teknikleri konusunda problem yaşamakta ve bu nedenle de makyajının bütünlüğünü doğru bir şekilde sağlayamamaktadır.

Makyajı gösteren en önemli kısımlardan birisi, göz makyajının en doğru teknikler kullanarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Fakat, çoğu kadın rimel sürerken son derece yanlış hareketler yapmakta ve bu nedenle de istediği sonuca ulaşamamaktadır. Doğru maskara sürme teknikleri, kadınların makyaj bütünlüğünü sağlarken bakışların da çok daha anlamlı olmasını sağlar.

Maskara sürme teknikleri

Maskara sürme teknikleri

Son zamanlarda çok daha kusursuz bir kirpik görünüme kavuşmak isteyen kadınlar, rimel bazı kullanmayı da tercih etmektedir. Birçok kozmetik markası tarafından üretilmiş olan bu bazlar genellikle beyaz renklidir ve rimelden önce uygulanması gerekmektedir. Satın alınan markaya göre yapısı değişkenlik gösterebilir. Bir kat sürülmesi önerilen rimel bazının, uygulandıktan sonra birkaç dakika kuruması beklenmelidir.

Kuruyan rimel bazının üzerine kişilerin kendileri için en uygun olan rimeli uygulaması ile birlikte kirpikler çok daha kusursuz bir görünüme sahip olabilmektedir. Rimel bazı, kirpiklerin birbirinden ayrılmasını ve aynı zamanda kullanılacak olan maskara ile birlikte kirpiklerin çok daha dolgun bir görünüme sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Bu gibi önemli sebeplerden dolayı son yıllarda oldukça fazla sayıda kadın tarafından rimel bazı kullanılmaya devam etmektedir. Rimel bazı kullanmak doğru maska sürme teknikleri arasında önemli bir yer tutar.

Maskara Sürme Teknikleri Nelerdir?

İşin tamamına bakacak olursak, makyajın her aşamasında birbirinden farklı ipuçları bulunmaktadır. Büyük bir öneme sahip olan maskara sürmek ise birkaç ipucu ile çok daha kolay bir hale gelebilmektedir. Öncelikle en uygun makyaj için gerekli malzemelerin temin edilmesi gerekmektedir. Doğru ve etkili bir şekilde maskara sürebilmek için bir kirpik kıvırıcısı oldukça etkili olacaktır.

Kirpik kıvırıcıyı kirpiklerinizin diplerine yerleştirerek, hafif bir hareketle kirpiklerinizin daha kıvrımlı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, daha dolgun kirpiklere sahip olabilmek için bebek pudrasından yardım alabilirsiniz. Doğru maskara sürme teknikleri arasında yer alan kirpiklerin daha dolgun görünmesi, maskaranızı kaç kat süreceğiniz ile yakından ilgilidir.

İlk kat sürülen maskaradan sonra bir dağıtıcı far fırçası ile bebek pudrasını sürebilir ve daha dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Bu aşamada önemli olan kısım ise ilk kat sürülen maskara kurumadan hemen pudranın sürülmesidir. Ardından, ikinci kat maskaranızı da sürebilirsiniz. Birçok kadın maskarasını sadece üst kirpiklerine uygulamakta ve bunun yeterli olduğunu düşünmektedir.

Maskara nasıl sürülmeli

Maskara nasıl sürülmeli

Gözlerde makyaj bütünlüğünün sağlanması istendiğinde alt kirpiklere de maskara sürülmesi gerekmektedir. Alt kirpiklere maskara sürerken öncelikle maskaradaki fazlalığı yok etmeniz büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu sayede kirpiklerde herhangi bir topaklanma durumu ile karşı karşıya kalınmamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Kimsenin Bilmediği Güzellik Sırları

Tek bir kat sürülmesi gereken alt kirpiklere çok daha nazik ve dikkatli davranılmalıdır. Özellikle de ten makyajından sonra yapılan maskara sürme işlemlerinde, makyajın bozulmaması adına son derece dikkatli olunmalıdır.

Maskara sürme teknikleri ile birlikte oldukça güzel ve dolgun kirpikler elde edebilmek son derece kolay bir hal alabilmektedir. Büyük bir dikkat gerektiren maskara sürme işlemlerinde bayanlar, doğru teknikleri uyguladığında sonuçtan son derece memnun kalmaktadırlar.

Doğru rimel sürme teknikleri ile birlikte makyajınızı çok daha kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kirpikleriniz yapısal olarak yağlı ise ya da rimel sürmeden ıslak kaldıysa eğer kirpiklerinizin daha rahat şekil alabilmesi için bir far fırçası ile birlikte pudra sürebilirsiniz.

Maskara Nasıl Sürülür? -Video-

İlginizi Çekebilir: Bordu Ruj Makyajı Nasıl Yapılır? Kime Yakışır?

Doğru rimel sürme teknikleri

Doğru rimel sürme teknikleri

Doğru maskara sürme teknikleri ile ilgili tüyolar aldığımızı var sayıyoruz. Bir de video anlatımlı olarak maskara nasıl sürülür sorusunun cevabını video eşliğinde ele alalım. Youtube Burcu Şenol kanalında yayınlanan 2 milyon üzeri izlenen videoyu sizlerle paylaşalım. Doğru maskara nasıl sürülür izleyerek öğrenelim.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.