Siyah Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Günlük Buğulu Göz Makyajı Nasıl Olmalı?

Odak noktanızın gözleriniz olmasını istiyorsanız, gözleriniz için buğulu makyaj tercih edebilirsiniz. Özellikle siyah buğulu göz makyajı veya koyu tonlarda tercih edilen bu makyaj, bakışlara derinlik katmasıyla kadınlar arasında oldukça popüler olmuştur. Bu yazımızda siyah buğulu göz makyajı nasıl yapılır? bunu öğreniyoruz.

27.05.2023
Siyah Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Günlük Buğulu Göz Makyajı Nasıl Olmalı?

Makyajda odak noktasının gözleriniz olmasını istiyorsanız, mutlaka buğulu göz makyajı tekniğini kullanmalısınız. Özellikle de siyah buğulu göz makyajı ya da koyu tonlarda tercih edilen bu tür uygulamalar, bakışlara derinlik katıyor olmasıyla kadınlar arasında oldukça popüler olmuştur. Peki siyah buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Spesifik olarak kadınların en çok merak ettiği buğulu göz makyajı Bihter modeli nasıl yapılır? Bu konumuzda buğulu göz makyajıyla ilgili tüyolar veriyoruz.

Siyah buğulu göz makyajını yaparken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Öncelikle böyle bir makyaj uygulamasında günün hangi saatinde ve nerede kullanacağınıza göre renk seçimi yapılması gerekmektedir. Buğulu göz makyajı genellikle günlük uygulanır. Siyah, dumanlı göz makyajı yapılırken ise teninizi de mutlaka açık tonlarda ve parlak yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Ayrıca hacimli kirpikler ve belirgin kaşlar da buğulu bakışların olmazsa olmazı olacaktır. Başarılı bir göz makyajı için uygulamanız gereken adımlar şunlardır;

Siyah Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaja Primer Uygulayarak Başlamalısınız!

Buğulu göz makyajı

Buğulu göz makyajı

Siyah buğulu göz makyajı günlük uygulanacaksa ya da bütün gün boyunca kalıcı olacaksa mutlaka göz kapaklarına primer uygulaması yapmalısınız. Primer uygulama, aslına bakıldığında far bazı olarak da nitelendirilebilir. Fakat her kadının makyaj koleksiyonun far bazı bulunmaz. Ekstra masraf yapmak istemeyenler primer yerine nemlendirici bir kremi de göz kapaklarına uygulayarak aynı sonucu elde edebileceklerdir.

İlginizi Çekebilir: Sade Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Ek bir seçenek olarak da krem bir farla siyah buğulu göz makyajınız için zemin oluşturabilirsiniz. Ancak tercih edilen rengin olabildiğince ten renginiz ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz şarttır. Primer uygulamasının en temel amacı ise göz kapağındaki renk tonunu eşitlemek ve uygulamanın gün boyunca kalıcı olmasını sağlamaktır.

Göz Kapağına Nötr Renk Uygulamalısınız!

Özellikle de koyu, siyah, gri renkte göz makyajı tercih edecekseniz göz kapağınızın tamamına nötr ya da nüde tonlarda bir far uygulamanız gerekmektedir. Zeminde oluşturulan nötr renk sayesinde tercih etmiş olduğunuz koyu renk tonlarını çok daha kolay bir şekilde karıştırmanız mümkün olacaktır.

Fakat uygulama esnasında ilk koyu renk tonlarını tercih etmek çok hoş bir görünüm ortaya çıkarmaz. Eğer sizler de dumanlı göz makyajınız için zemin rengi arıyorsanız, far paletinizde yer alan en açık renk tonları arasında seçiminizi yapabilirsiniz.

Göz Renginizi Ortaya Çıkarak Renkleri Tercih Edin!

Siyah buğulu göz makyajı

Siyah buğulu göz makyajı

Açık bir far rengi ile gözlerinizin katlanma çizgisini ortaya çıkardıktan sonra, göz bebeğinin hizasında paletinizde bulunan metalik tonlarda bir rengi uygulayarak iyice dağıtmalısınız.  Tercih etmiş olduğunuz renk, göz renginiz ile uyumlu olduğunda bakışlarınızda çok daha doğal bir derinlik elde etmiş olacaksınız.

Elbette ki buğulu göz makyajında en önemli detay, farkın eşit oranda dağıtılmasıdır. Dağıtma işlemini başarıyla gerçekleştirmek için iyi ve temiz bir makyaj fırçasına ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız!

Etkili Buğulu Göz Makyajı Bihter Modeli İçin Daha Belirgin Kirpik Dibi Olmalı

Buğulu göz makyajı yapmak için daha belirgin kirpik diplerine sahip olmalısınız! Bu nedenle alt ve üst kirpik dibini daha koyu renkler ile doldurmanız gerekir. Kirpik dibi doldurma işlemi için siyah ya da kahve tonlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Böylece gözler ve göz rengi daha belirgin bir hal alacaktır.

Göz Kenarlarını Gölgeli Yapın

Siyah buğulu göz makyajının etkili uygulanması için göz kenarları önemlidir. Göz kenarlarınızı gölgeli yapın ki buğulu göz makyajı net olarak kendini belli etsin. Bunun için koyu renkli far uygulayabilirsiniz.

Kirpik Diplerini Belirginleştirin

siyah buğulu göz makyajı nasıl yapılır

siyah buğulu göz makyajı nasıl yapılır

Kirpik diplerini belirginleştirmek, siyah buğulu göz makyajı için en önemli adımlardan biridir. Kirpik diplerini siyah kalem ile belirginleştirebilirsiniz. Hem üst hem de alt kirpiklerinize siyah kalem ile çizgi çekerek kirpik diplerine uygulayabilirsiniz.

Pratik ve Hızlı Buğulu Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajı yapmaya karar verdiniz. Ancak fazla vaktiniz yoksa hızlı ve pratik bir şekilde siyah buğulu göz makyajı yapmak mümkün. Bunun için birkaç adımlık işlem yeterli olacaktır;

Alt ve üst kirpik diplerine siyah kalem çekin. Çizgilerin ortalarını biraz kalın tutun. Ardından çektiğiniz çizgileri parmağınızla iyice yayın. Sonra göz kapaklarınızın köşelerine koyu renkli far uygulayın. Bunu orta boy bir fırça ile yapabilirsiniz. Uyguladığınız farı iyice dağıtın. Son olarak her iki göz kapaklarının ortasına parmaklarınızla metalik bir far kondurun.

İşte makyajımız bu kadar. Hızlı bir şekilde siyah buğulu göz makyajınız hazır. Artık bütün gözler sizde!

Farklı makyaj önerileri için Güldane “Makyaj” kategorisini inceleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.