Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Önerisi, Cilt Hassaslık Testi

09.08.2023
Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Önerisi, Cilt Hassaslık Testi

Hassas bir cilde sahipseniz her yaşta cildinize bakım yapmalısınız. Hassas ciltler, hem genç yaşlarda hem de yetişkinlerde bazı ürünlere anında tepki verebilir.

Her insanın cilt tipi farklı olduğu için mevsime, ortama ve vücut tipine göre farklı tepkiler verebilir. Bu yüzden hassas ciltleri doğru nemlendiricilerle nemlendirmeniz gerekiyor.

Hassas ciltleri doğru ürünlerle nemlendirirseniz oluşacak olumsuz etkileri kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Şimdi, hassas ciltler için nemlendirici  önermeden önce , cildinizin hassas olduğunu anlayabileceğiniz bazı detaylar vereceğiz;

Hassas Cilt Nasıl Belirlenir?

Hassas Cilt Nasil Belirlenir

Hassas, hemen kızarırlar. Özellikle hassas ciltler güneşe çıktığınızda hemen tepki verir. Ayrıca makyaj ürünleri veya bazı cilt bakım ürünleri de cildinize iyi gelmeyebilir. Bu durumda cildinizde pişik gibi istenmeyen görüntüler ortaya çıkabilir. Ayrıca hassas ciltler sıcağa veya soğuğa maruz kaldığında aşırı tepki vererek kızarıklık ve kaşıntıya neden olabilir. Hassas bir cilde sahipseniz, hassas ciltler için hangi nemlendiriciyi kullanmanız gerektiğini size önerelim,  .

Hassas Ciltler Nasıl Nemlendirilir?

Hassas cildi doğru ürünlerle nemlendirmeniz gerekiyor. Hassas cildiniz varsa Bebek losyonu ; Paraben, mineral yağ, boya maddesi ve PEG içermeyen yapısı ile hem bebeklerde, çocuklarda hem de yetişkinlerde kullanılabilen bir nemlendiricidir. Düzenli ve sık kullanıma uygun bebek losyonu; Bal özü, hodan tohumu yağı, pantenol ve zeytinyağı gibi bileşenler içerir.

Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Özellikler

PH Dengesi:   Vücudun bir PH dengesi vardır. Kullandığınız ürünler PH dengesini bozmamalıdır. PH değeri 5,5 olan bebek losyonu, vücudunuzun hem PH yapısını hem de dengesini korur.

Cilt Hastalıklarının Tedavisine Yardımcı Olur :

Bebek losyonu , cildi besleyen Pro Vitamin P5 içerir. Cilt problemlerinin tedavisinde yardımcı olan bir üründür. Hamilelik sırasında meme ucu ve karın çatlaklarının ortaya çıkmasını önleyebilir. Ayrıca bebeklerde egzama, cilt iltihabı, konakçı, kaşıntı ve pişik gibi sorunların önlenmesinde ve bakım sürecinde yardımcı ürün olarak kullanılabilir. Ayrıca cildi yumuşatarak iyileşme sürecini hızlandırma ve her yaşta ortaya çıkan hassas hassas cilt problemlerine karşı bariyer oluşturma etkisine sahiptir.

Epilasyondan Sonra Cilt Bakımı İçin Bitkisel Formüller

Cilt Maskeleri Cildinize Zarar Verir mi?

Sağlıklı ve Parlak Bir Cilt İçin Doğal Bitkisel Öneriler

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.