Kadınlar İçin İş Fikirleri, Kadın Girişimciler İçin 43 İş Fikri

17.01.2023
Kadınlar İçin İş Fikirleri, Kadın Girişimciler İçin 43 İş Fikri

İş hayatında kadınların yeri günden güne artmakta. İçinde girişimcilik ruhu taşıyan kadınlar yeni iş fikirleri aramakta. Güldane.com olarak bizler de kadınlar için iş fikirleri adlı bu yazımızla kadın girişimciler için iş fikirleri verelim dedik.

Kadınlara uygun iş fikirleri nelerdir? Kadın girişimciler hangi işleri yapabilir? Kadın girişimci nasıl olunur? Kadınlar için girişimcilik destekleri neler? Bu konularda bilgi almaya başlayalım. İş kurmak isteyen kadınlara yol göstermeye çalışalım.

Kadın girişimci olmak için ne yapmalı? Her zaman bir girişimci olmayı hayal ettiniz ve kadınlar için en iyi iş fikirlerini mi öğrenmek istiyorsunuz? Cevabınız “evet” ise doğru yere geldiniz!

Her geçen gün daha fazla sayıda kadın yeni iş kurmanın yollarını aramaktadır. Siz de onlardan biriyseniz veya tam zamanlı işinizden kalıcı olarak ayrılmayı düşünüp kendi işinizi kurmak istiyorsanız, işte size başlamak için en iyi iş fikirleri listesi.

Kadın Girişimciler İçin İş Fikirleri

Kadınlar İçin İş Fikirleri

Kadınlar İçin İş Fikirleri

1. Serbest Fotoğrafçı

Fotoğrafçılıktan para kazanmak, kadınların yapabileceği işlerden biridir. Serbest fotoğrafçılık, çok aranan bir iş modelidir. Fotoğrafçılık becerileriniz varsa veya her zaman fotoğrafçılık öğrenmek istemişseniz, dünya çapındaki markalar için kolayca fotoğraf çekme işi bulabilirsiniz. Serbest fotoğrafçılar günümüz şartlarına göre ortalama para kazanabilirler.

2. İç Mimar

Tasarım yeteneğiniz varsa, kendi iç tasarım işinizi başlatabilirsiniz. Biri evinizi ziyaret ettiğinde her zaman iltifat alıyorsanız, dekorasyon konusunda iyi bir zevke ve beceriye sahip olduğunuzun bir işaretidir. Bu nedenle, bunları kullanın ve yüz yüze veya çevrimiçi olarak iç tasarım danışmanlığı sunun. Birkaç eğitim/kurs sonrası içi mimarlık yapmaya başlayabilirsiniz. İç mimarlık son dönemlerde kadın girişimciler tarafından en çok tercih edilen mesleklerden olmuştur.

3. Yoga Eğitmeni

Pandemi, yoga veya pilates eğitmenliği sertifikası almayı her zamankinden daha kolay hale getirdi (sertifika kurslarını çevrimiçi olarak bulabilirsiniz!) ve ayrıca evde egzersizlere olan talepler de arttı. Dolayısıyla, sağlıklı yaşamla ilgileniyorsanız ve öğretme tutkunuz varsa, yoga eğitmeni olmak harika bir iş fikri olabilirsiniz. Kendi özel stüdyonuzu kurabilir veya çevrimiçi dersler verebilirsiniz.

Girişimci Kadınlar İçin Küçük İşletme Fikirleri

4. Takı Markası Kurun

Takı tutkunuz var mı? Her zaman taktığınız parçalarla ilgili iltifatlar alıyor ve tam olarak doğru kolyeyi bulmak için saatler harcayabiliyor musunuz? O zaman bir takı markası kurmayı düşünebilirsiniz. Takı, aksesuar dükkanı açabilirsiniz. Takı sektörü kadınlar için iş fikirleri arasında her zaman var olan ve var olacak bir alandır. Bir kursa gidebilir ve kendiniz takı yapmayı öğrenebilirsiniz. Veya yalnızca tasarıma bağlı kalarak üretimi profesyonellere yaptırabilirsiniz.

5. Kişisel Spor Antrenörü Olun

Fitness ve spor salonunu seviyorsanız, sertifika alabilir ve kişisel antrenör olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Çoğu ülkede kadın girişimciler için spor antrenörü sertifikası almak oldukça kolaydır ve düzenli bir müşteri listesi oluşturana kadar arkadaşlarınız ve aileniz aracılığıyla müşteriler edinerek başlayabilirsiniz.

Bir kişisel spor antrenörünün maaşı saatte 200 TL’ den başlar ve müşteriye ve yere bağlı olarak binlerce kişiye kadar çıkabilir. Spor antrenörlüğünü kadın girişimciler iş fikirleri listemize ekliyoruz.

kadınlara uygun iş fikirleri

kadınlara uygun iş fikirleri

6. Diyetisyen

Beslenme uzmanı olmak için sertifika almak daha uzun sürebilir. Ancak yemek yemeyi ve sağlıklı bir yaşam tarzını seviyorsanız, bu aynı zamanda harika bir seçenektir. Müşterileri arkadaşlarınız ve aileniz aracılığıyla bulabilir ve onlarla yüz yüze çalışabilir veya çevrimiçi koçluk sunabilirsiniz. Diyetisyenlik, yine kadın girişimciler iş fikirleri listesinde olmazsa olmaz mesleklerden biridir.

7. Stilist (Stil Danışmanı)

Moda konusunda tutkuluysanız, neden kendi stil işinizi kurmuyorsunuz? Pek çok insan stil tavsiyesi arıyor ve itibar kazanana kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti sunarak işe başlayabilirsiniz. Yeterli çevre ve tecrübe edindikten sonra bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

8. Kişisel Şeflik Yapın

Kişisel şefler, yoğun iş insanlarının yemek pişirmek için zamanlarının olmadığı, ancak yine de besleyici ve lezzetli bir şeyler istedikleri büyük şehirlerde daha popüler hale geliyor. Yerel olarak insanlarla çalışarak arkadaşlarınız ve aileniz aracılığıyla müşteriler bulabilirsiniz.

9. Estetisyen

Güzellik endüstrisinin değeri 500 milyar doların üzerindedir. Ve çeşitli güzellik bakımlarına olan talep her yıl giderek artıyor. Cildinize bakmayı seviyorsanız, estetisyenlik sertifikası almayı ve kendi güzellik salonunuzu açmayı düşünebilirsiniz. Estetisyenlerin çoğunun kadın olduğunu zaten görmüşsünüzdür. Dolayısı ile estetisyenliği de kadınlar için iş fikirleri listelerinde sık görmek mümkün.

10. Makyaj Sanatçıları (Makyöz)

Girişimci kadınlar için güzellikle ilgili bir başka iş fikri de makyöz olmaktır. Sertifikasız da makyaj yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ailenizle makyaj yaparak başlayın ve bu şekilde tavsiyeler alın.

Kadınlar İçin İnternetten Yapılabilen İş Fikirleri

evde iş fikirleri kadınlar kulübü

evde iş fikirleri kadınlar kulübü

11. Serbest İllüstratör

Bu iş modeli tamamen kadınlar için iş fikirleri arasında olmasa da kadın girişimcilerin yönelebileceği alanlardan biridir. Bir hobi olarak çizmeyi ve sanat yaratmayı her zaman sevdiyseniz, serbest illüstratör olmayı düşünebilirsiniz. Reklam ajanslarıyla çalışabilir, reklamlar oluşturabilir, kitap kapakları oluşturmak için yazarlarla çalışabilir veya sadece markalarla komisyon çalışması yapabilirsiniz. İnternette ufak bir araştırma ile yeteneğinizi test edebilirsiniz.

12. Serbest Çalışan Grafik Tasarımcı

Kadın girişimciler iş fikirleri listesindeki bu iş modelinde kurumsal veya özel müşteriler için marka kimlikleri ve web sitesi tasarımları oluşturabilir, promosyon malzemeleri tasarlamalarına yardımcı olmak için reklam ve pazarlama ajanslarıyla birlikte çalışabilirsiniz. Kurumların sosyal medya hesaplarını yönetebilirsiniz.

13. Hayalet Yazar

Her zaman yayınlanmış bir kitap yazmak istediyseniz, ancak anonim kalmak istiyorsanız, bir hayalet yazarlık işine başlayabilirsiniz. Blog gönderilerini, makaleleri, kitapları ve bunların arasındaki her şeyi evinizin rahatlığında hayalet olarak yazabilirsiniz.

14. Video Düzenleyici

Video çekmeyi ve düzenlemeyi seviyorsanız, bir video düzenleme işine başlamak iyi bir yoldur. Video düzenleme becerileri rağbet görüyor. Bu nedenle ticari ve özel bir sürü iş bulabileceksiniz (Youtube içerik oluşturucuları veya diğer küçük girişimcilerle çalışarak). Youtuber kavramı hayatımıza girdiğinden beri video editörlük işi de kadınlar için iş fikirleri arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

15. Podcast Yapımcısı

Podcasting de yükselişte ve tüm podcast şovlarının ses editörlerine ve yapımcılara ihtiyacı var. Becerileriniz varsa veya çevrimiçi bir kursa katılarak podcast yapımcısı olabilirsiniz. Bir podcast prodüksiyon şirketi kurmayı düşünebilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesi sonucu kadın girişimciler için iş fikirleri de çeşitlilik göstermekte. Podcast yapımcılığı bu iş kollarından biri oldu bile.

16. Serbest Çalışan Web Tasarımcısı

Kadınlar için iş fikirleri serisinde yine her kadının yapabileceği iş olan web siteleri oluşturmak sizin için kazançlı bir iş fikri olabilir. Her işletmenin çevrimiçi bir varlığa ihtiyacı vardır ve sürekli değişen teknolojilerle, mükemmel web sitesini oluşturmalarına yardımcı olacak birine her zaman ihtiyaç duyacaktır. Öyle kod yazmanıza gerek yok. Kısa bir araştırma sonrası website nasıl kurulur kolayca kavrayabilirsiniz.

Kadınlar İçin Girişimcilik Fikirleri

kadın girişimci nasıl olunur

kadın girişimci nasıl olunur

17. PR ajansı

Halkla ilişkiler alanında çalışıyorsanız veya insanlarla çalışma konusunda tutkuluysanız, PR ajansınızı başlatmak iyi bir iş fikri olabilir. Bireysel etkileyiciler veya markalarla çalışarak kimliklerini oluşturmalarına ve işlerini büyütmelerine yardımcı olabilirsiniz.

18. Sosyal Medya Yöneticiliği

Sosyal medya, günümüzin hızına yetişemediğimiz sektörü konumuna geldi. Ortak ilgi alanlarına veya hedeflere sahip kişilerin bağlantı kurabileceği bir sosyal medya hesabı oluşturabilirsiniz. Ayrıca üyelerine farklı avantajlar sunan ücretli topluluklar da vardır. Hesabınızın üyeleri çoğaldıkça para kazanmak için gerekli adımları atabilirsiniz.

Zaman zaman magazin haberlerinde sosyal medya fenomenlerinin kazançlarına şahit olmuşsunuzdur. Çok yüksek miktarlarda paralar kazandıkları bilinir. Dolayısı ile kadınlar için iş fikirleri arasında sosyal medya yöneticiliği belki de erkeklerden çok ilgi gören iş fikiridir. Kadın girişimciler için mutlaka denenmesi gereken bir koldur. İlgi alanınıza göre bir sosyal medya hesabı oluşturun. Hesabınızdan paylaşımlar yapın. Takipçi sayınızı arttırın. Sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

19. Seyahat Acentesi

Seyahat etmeyi seviyorsanız, bir seyahat acentesi kurmayı düşünebilirsiniz. Seyahat acenteleri, en iyi tatil yerleri ve fırsatları için dünyayı araştırır. Farklı durumlar için tatil paketleri hazırlar ve en iyi tatil deneyimini yaşamalarını sağlamak için insanlarla birlikte çalışır. Oteller ve yerel tur rehberleri ile turistler arasında bağlantı kurmanız gerekecek.

Bbu nedenle müşterileriniz için en özgün teklifleri ve deneyimleri alabilmeniz için ülkeyi tanımak veya hatta dili konuşmak faydalı olabilir.

20. Yaşam Koçluğu

İnsanlarla iletişim kurmaktan ve hayatta bir amaç ve yol bulmalarına yardımcı olmaktan hoşlanıyorsanız, yaşam koçu olmayı düşünebilirsiniz.

21. Online Kurs Verin

Çevrimiçi kurs oluşturmak ve satmak, girişimci kadınlar için en iyi iş fikirlerinden biridir. Sağlıktan iş dünyasına, örgüden ingilizce öğretmenine, el işlerinden işitme engelliler için beden dili çevirmenliğine kadar çeşitli konularda çevrimiçi bir kurs oluşturabilir ve bu konudaki bilginizi diğer insanlarla paylaşarak para kazanabilirsiniz.

Udemy gibi platformlar, çevrimiçi bir kursa ev sahipliği yapmayı ve buradan para kazanmak isteyen her kadın fırsat sunar. Kurulumu kolay ve uygun maliyetlidir. Kursunuzu satmak ve tanıtmak için açılış sayfaları oluşturmanıza yardımcı olacak birçok farklı araca sahipsiniz.

Beceri alanlarınıza göre bir kurs oluşturup satmaya başlayabilirsiniz. Online kurs verme işini kadınlar için iş fikirleri arasına üst sıralara koyuyoruz.

22. İçerik Oluşturucu

Her zaman sosyal medyada içerik oluşturmayı ve paylaşmayı hayal ettiyseniz, içerik oluşturmak sizin için doğru iş fikri olabilir. İçerik oluşturucular, BuzzFeed gibi platformları için içerik oluşturarak markalarla doğrudan çalışabilir. Ya da tek başınıza gidebilir ve çevrimiçi yayınlayarak ve hedef kitlenizi oluşturarak sosyal medyanızı büyütebilirsiniz.

İçerik oluşturucuların, bağlı kuruluş pazarlamasından marka sponsorluklarına kadar işlerinden para kazanmanın birçok farklı yolu vardır ve bir içerik oluşturucu olarak ne kadar kazanabileceğiniz söz konusu olduğunda gökyüzü sınırdır.

Bu işin bir dezavantajı, sosyal medya manzarasının ne sıklıkta değiştiğidir. Bir içerik oluşturucu olarak her zaman uyum sağlamaya ve yeni platformları ve bunları işiniz için nasıl kullanacağınızı öğrenmeye hazır olmalısınız.

23. E-Ticaret

E-ticaret, kadınlar için yeni iş fikirleri arasında son zamanlarda rağbet gören sektör haline geldi. Shopify ile birkaç adımda bir mağaza açabilir ve giyimden mücevhere, aksesuarlardan mutfak aletlerine kadar her şeyi satabilirsiniz. Ve sosyal medya, çevrimiçi mağazanızı tanıtmanın ve ürünlerinize daha fazla dikkat çekmenin en kolay yerlerinden biridir.

24. Düğün Organizasyonu Yapın

Düğün organizasyonu yapmak, kadın girişimciler iş fikirleri arasında kazançlı bir iş fikridir. Bir düğün planlayıcısı olarak müşterilerin düğünlerine hazırlanmalarına, en iyi mekanı ve ikramı bulmalarına, davetiyeleri göndermelerine ve etkinlik programının sorunsuz ilerlemesini sağlamalarına yardımcı olmak için onlarla birlikte çalışacaksınız. Yaşadığınız yerde yerel düğünler düzenleyerek başlayabilirsiniz.

Kadınlar İçin İş Fikirleri Önerileri

25. Bir Amazon Mağazası Açın

Amazon’da ürün satmak çok kazançlı bir iş fikridir. Toptancılardan ürün seçebilir, Amazon‘da bir mağaza oluşturabilir ve karlı şekilde satabilirsiniz.

26. Transkripsiyon

Evden transkripsiyon çalışması bulabilirsiniz. Hızlı bir daktilo iseniz ve tekrarlayan yönetici işlerine aldırış etmiyorsanız, bu iş fikri tam size göre olabilir. Önceden herhangi bir deneyim veya sertifika gerektirmeden işe alan ve başvuran şirketleri bulabilirsiniz.

27. İngilizce Öğret

Dili ve insanlara öğretmeyi seviyorsanız, insanlara çevrimiçi ingilizce öğretmeyi düşünebilirsiniz. Onlara kaydolmanıza ve insanları bulmanıza izin veren şirketler var. Udemy, Cambly, Open English gibi platformlarda ingilizce öğretmenliği yapabilirsiniz.

28. Öğretmenlik Yapın

Matematiğe, bilime veya başka bir konuya ilginiz varsa şahsen veya çevrimiçi olarak bir özel ders vermeye başlayabilirsiniz. Bilgi düzeyinize bağlı olarak küçük çocuklara veya gençlere özel ders verebilirsiniz.

29. Köpek Gezdirme

Köpek gezdirme, hayvan severler için harika bir ek gelir olabilir. İnsanların hizmetleriniz hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak için komşularınıza sorarak veya yerel reklamlar yayınlayarak başlayabilirsiniz. Ülkemizde pek tanınmasa bile köpek gezdiriciliği, Amerika ve Avrupa’da kadınlar için iş fikirleri arasında sayılır.

30. Danışmanlık

İşletme, finans, BT veya başka bir sektörde çalışıyorsanız ancak para kazanmak için ekstra bir yol istiyorsanız, ek olarak danışmanlık yapmayı düşünebilirsiniz. Pek çok firma dışarıdan danışmanlar tutar. Bunlardan biri de siz olabilirsiniz.

31. Elişi Satışı Yapın

Yaptığınız el işlerini sosyal medya veya Etsy gibi yerler aracılığıyla çevrimiçi olarak satma fırsatına sahip olabilirsiniz. Resim yapma konusunda tutkuluysanız, fazladan para kazanmak için sanatınızı satışa çıkarın. Örgü örmeyi seviyorsanız, ördüğünüz ürünü ETSY’deki mağazanıza yükleyip tüm dünyaya satış yapabilirsiniz.

32. Müşteri Hizmetleri

Esnek saatlerde çalışmanıza izin veren uzaktan müşteri hizmetleri işleri bulabilirsiniz. Çocuklarınız okuldayken veya uyurken çalışabileceğiniz için, evde oturan anneler için mükemmel bir ek iş.

Kadınlar için Eğlenceli İş Fikirleri

Kadınlar ne iş yapabilir

Kadınlar ne iş yapabilir

33. Mum Yapımı

Mumlar her yerde son derece popülerdir. Her mevsim için temalı mumlar, kitap severler için kitapla ilgili mumlar veya çiftler için masaj yağı mumları oluşturarak Etsy’de satabilirsiniz. Kendinize ait ufak bir atölye kurabilirsiniz. Mum yapımını kadınlar için iş fikirleri arasına alıyoruz.

34. Organizasyon Uzmanı Olun

Eviniz her zaman düzenliyse ve evinizi düzenleyerek vakit geçirmek için en sevdiğiniz zaman ise, profesyonel bir ev düzenleme işi kurmayı düşünebilirsiniz. Diğer insanların hayatlarını ve evlerini düzenlemelerine yardımcı olarak eğlenebilirsiniz.

35. Podcast Kanalı Açın

Medya tutkunuz varsa podcasting harika bir iş fikri olabilir. Ses içeriğine olan talep artıyor, markalar her zaman reklam verecekleri yeni podcast’ler arıyor. Hatta bazı podcast’ler , meşru multi-milyon dolarlık işletmeler olacak kadar geniş kitleler oluşturabilir.

36. Youtube Kanalı Kurun

Youtube kanalı açarak para kazanma, genç nesil için en popüler kariyer seçeneklerinden biri haline çoktan geldi bile. Ve sebepsiz değil. En iyi YouTube içerik oluşturucuları, kanallarını işletmeye dönüştürerek milyonlar kazandığını bildiriyor. Kanalınızın etrafında dönmesini istediğiniz konuyu seçmekte özgürsünüz ve kanal büyüdükçe bağlı kuruluş pazarlaması, AdSense, marka anlaşmaları ve daha fazlası gibi çeşitli yollarla kanaldan para kazanabilirsiniz.

37. İnternette Klasik Satıcı Olun

Trendyol, Hepsiburada, Amazon, Dolap, Facebook Marketplace gibi yerlerde kıyafet ve eski mobilya satmak karlı bir işe dönüşebilir. Yerel ikinci el ve yardım dükkanlarında satmak için stok bulabilir ve en iyi mobilya anlaşmasını bulabilirsiniz.

38. Seslendirme Yapın

Sesli kitap anlatmak, hoş bir sese sahip olanlar için harika bir iş fikri. Sesli kitapların laneti, kitap severler arasında her yıl artıyor. ACX gibi şirketlerle başlayabilir veya yazarlar için seslendirme hizmetleri sunan kendi şirketinizi kurabilirsiniz.

Kadınlar İçin Evden Yapılan İş Fikirleri

39. Online Pazarlamacı Olun

Online pazarlama, en kazançlı çevrimiçi iş modellerinden biridir. Dolayısı ile girişimci kadınlar için iş fikirleri arasında şiddetle önerebileceğimiz bir iş modelidir. Ürünlerini satmak için bir kurum ile anlaşın. Kurumun ürünlerini kendi ürününüzmüş gibi satın. Her satıştan komisyon kazanın. Çoğu şirket, doğrudan kaydolabileceğiniz ve komisyon kazanmaya başlayabileceğiniz bir bağlı kuruluş pazarlama programına sahiptir. Alternatif olarak, bir ortaklık ağına katılabilirsiniz.

40. Blog Yazarı Olun

Blog yazmak, evde oturan anneler veya işte özgürlük arayan herkes için mükemmel bir ev tabanlı iş fikridir. Girişimci kadınlar iş fikirleri arasında blog yazarlığı yapan çok sayıda kadın vardır. İstediğiniz her şey hakkında blog yazabilirsiniz. Çoğu konu için bir niş alan vardır ve daha küçük bir kitleyle bile blogunuzdan her zaman para kazanabilirsiniz.

41. Editörlük Yapın

Editörler, yazılı içeriklerinin imla, noktalama ve yazım yanlışı gibie hataları içermediğinden emin olmalarına yardımcı olmak için yayınevleri, bağımsız yazarlar ve kurumsal müşterilerle birlikte çalışır. Ayrıntılara dikkat ediyorsanız, editörlük yapmak sizin için zevkli olabilir.

42. Sanal Asistan

Evden çalışma fırsatına sahip olacağınız bir iş fikri arıyorsanız, sanal asistan işine başlamak sizin için doğru olabilir. Sanal asistanlar, şirketlerin fatura, e-posta, gündem yönetimi, sosyal medya yönetimi gibi çeşitli bir takım görevleri yerine getirir.

43. Serbest Editör

İyi bir ingilizce bilginiz varsa ve ayrıntılara dikkat ediyorsanız, serbest çalışan bir düzenleme işine başlayabilirsiniz. Serbest editörler, yazılı içeriğin gramer açısından doğru olduğundan emin olmak veya yapı ve olay örgüsünün geliştirilmesine ve kalitesinin sağlanmasına yardımcı olmak için blog yazarları, kurumsal müşteriler ve yazarlarla birlikte çalışır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kadınlar için iş fikirleri hakkında en sık sorulan sorulardan bazılarını yanıtlayalım. Girişimci kadınlar en çok hangi soruları soruyor, görelim.

Bir Kadın İçin En İyi İş Nedir?

Kadınlar için iş fikirleri nelerdir

Kadınlar için iş fikirleri nelerdir

Girişimci kadınlar için en iyi iş, tutkulu olduğu ve uzmanlığa sahip olduğu bir iştir. Bu ikisi, başarılı ve kârlı bir iş kurmanın ve uzun ömürlü olmasını sağlamanın anahtarıdır. Sıfırdan bir iş kurmak stresli olabilir. Herhangi bir kâr elde etmek biraz zaman alabilir. Ayrıca iş modeline bağlı olarak çok fazla yatırım, para veya zaman açısından gerektirebilir. Bu nedenle, bir iş kurmak istiyorsanız bu fikre uzun vadede bağlı kalmaya hazır olduğunuzdan emin olun ve herhangi bir sonuç görmeden önce sabırlı olun.

Yeni Başlayanlar Kadınlar İçin Hangi Önerilir?

Büyük bir parasal yatırım gerektirmeyen herhangi bir iş veya yatırım, sadece başlamak için borç almak zorunda kalmayacağınız kadar küçüktür. Bu kritere uyan işletmelerin çoğu, dijital şablonlar, çevrimiçi kurslar ve satış ortaklığı pazarlaması gibi çevrimiçi işletmelerdir.

Alternatif olarak, herhangi bir ön maliyet gerektirmediği için yazma veya düzenleme gibi becerilerinizi kullanarak bir iş kurabilirsiniz. Ayrıca, profesyonel ekipmana yatırım yapmanıza gerek kalmadan, çoğu film çekme ve düzenlemeyi telefonunuzla yapabileceğiniz için bir YouTube kanalı başlatmak veya sosyal medya fenomeni olmak.

Kadın Girişimci Nasıl Olunur?

Bir iş kurma süreci oldukça basittir. İlk olarak ne tür bir işletmeye sahip olmak istediğinize karar vermek isteyeceksiniz:

  • Çevrimiçi veya gerçek mekanda faaliyet gösteren bir iş mi?
  • Ürüne veya hizmete dayalı iş?
  • İşletmeden işletmeye veya işletmeden tüketiciye dayalı bir iş mi?

Girişimci olmaya ve yapacağınız işe karar verdikten sonra bir sonraki adım işletmenizi kaydettirmek olacaktır. Ne tür bir iş kurmaya karar verdiğinize bağlı olarak şahıs şirkeri (hizmet tabanlı işletmeler için ideal bir seçenek) veya bir limited şirketi olarak kaydolmanız gerekir.

Muhtemelen işletmeniz için bir web sitesi oluşturmak ve hedef kitlenizin sizi bulabilmesi için sosyal medyada paylaşım yapmaya başlamak isteyeceksiniz.

Her şeyi hazır ve ayarladıktan sonra, kitlenizle bir bağ kurmaya, satış yapmaya ve markanızı oluşturmak için yeni adımlar atmayı isteyeceksiniz.

Örnek Kadın Girişimciler:

Girişimci Kadın, Tokat’tan Dünyaya Açıldı

TRENDYOLDA NASIL SATICI OLUNUR? KADIN GİRİŞİMCİ DESTEĞİ

 

Kadınlar İçin İş Fikirleri | Evden Satış Yapmak İçin Gerekenler

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.