Pencere Koltuğu Nasıl Dekore Edilir?

05.02.2023
Pencere Koltuğu Nasıl Dekore Edilir?

Pencere önü koltuğu, pencere koltuğunu nasıl dekore etmeliyiz? Mükemmel rahat iç mekan manzarasını tasavvur ederken, kesinlikle daha soğuk aylarda bir şömine veya daha sıcak havalarda serinletici bir esinti, yumuşak aydınlatma ve okumak veya hayal kurmak için rahat koltuklar içerir. Daha da iyisi, belki o sandalye pencere kenarıdır.

En Güzel ve Trend Pencere Koltuğu Dekore Etme

Birkaç eğlenceli ve basit şey bir ev hayatını örnekleyebilir: çiçekli bir bahçe, büyük bir çiftlik evi masası, ayaklı bir küvet, ayakkabılarla dolu bir çamurluk ve tabii ki yukarıda bahsedilen pencere pervazları. İçimizdeki çocuğu cezbeden niteliklere sahip – yolculuk tutkusunu çağrıştıran tekne benzeri bir yapı, geniş bir görüş alanı ve küçük bedenlerin kendilerini kaptırmaları için mükemmel görünen bir boyut.

Yine de, özellikle biraz tuhaflık yaratmak istiyorsanız, bir pencere kenarı yetişkinler için harikadır.!

Pencere koltukları işlev ve çekicilik sağlar. Uzmanlara göre, oturma ve depolama alanı ekleyerek ve hatta uyumak için bir yer sağlayarak ,garip yapıları ,  kullanılabilir alanlara dönüştürebilirsiniz. Koridor veya merdiven boşluğundaki pencere kenarı otopilot kullanmak için harika bir yerdir ve bir yerden bir yere gitmek yerine yavaşlama fırsatı sunar. Pencere kenarındaki ziyafet, nihai yemek deneyimini yaratır. Evinizde zaten bir pencere kenarı koltuğu varsa (veya daha fazla da olailbir – bir çift daha iyidir!) veya güneş alan işlevselliği alanınıza dahil etmenin yollarını arıyorsanız, aşağıda bazı pratik stil ipuçları topladık.

Pencere Koltuğu Konforu Önemlidir

Pencere-Koltugu-Nasil-Dekore-Edilir-202304

Pencere-Koltugu-Nasil-Dekore-Edilir-202304

Paraya değer herhangi bir pencere koltuğu rahat olmalıdır. Yan duvarları yumuşatmak için kalın bir oturma minderi ve bir veya iki yastık yeterlidir. Koltuk minderleri, alana mükemmel şekilde uyacak şekilde doğru boyutta olmalıdır. Aksi takdirde, kayarak veya kenardan sarkarak kaymasına neden olabilir. Minderler, yerel döşemeciler tarafından özel ölçülerde üretilebilir veya çevrimiçi olarak sipariş edilebilir. Minderler, oturmayı daha rahat hale getirir ve onları yeniden boyutlandırmak iyi bir fikirdir; destekleyici bir uzanma pozisyonu oluşturmak için yastıklar birlikte kullanılabilir. Yumuşaklık için kuş tüyü ve sentetik kuş tüyü alternatiflerinden birini seçin.

Pencere Koltuğunun Fonksiyonel Olması

Pencere-Koltugu-Nasil-Dekore-Edilir-202303

Pencere-Koltugu-Nasil-Dekore-Edilir-202303

Büyüleyici bir dekoratif unsurdan veya evinizdeki en iyi tüneklerden birinden daha fazlası olan bir pencere pervazının birçok işlevi vardır. Çekmeceli, bölmeli ya da kapaklı kapılardan erişilebilen bölmelerle koltuk kutuları oluşturulabilir. Mutfakta tezgah altı çekmeceler, masa örtüleri, parti süsleri veya az kullanılmış çatal bıçak takımı gibi ara sıra kullanılan eşyaları saklamak için mükemmeldir. Homes & Gardens’tan iç mimar Tara Benet’e göre gizli depolama, bir çocuğun yatak odasında veya oyun alanında oyunun kurallarını değiştirebilir. “Pencere kenarı, gizli depolamayı dahil etmenin çekici bir yoludur. Bu, özellikle oyun odaları gibi istiflenmesi gereken çok fazla dağınıklığın olduğu belirli alanlar için geçerlidir” diyor. Ek olarak, açık masa kutuları için stratejik olarak yerleştirilmiş destekler, bir çamur odasındaki ayakkabılar veya bir okuma köşesindeki kitaplık için doğal bir ayırıcı olarak kullanılabilir.

 

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.