Badem Yağı Kaş ve Kirpik Uzatıyor mu? Badem yağının Faydaları Neler?

02.07.2023
Badem Yağı Kaş ve Kirpik Uzatıyor mu? Badem yağının Faydaları Neler?

Soğuk, sıcak dengesi, stres, vitamin eksiliği ve birçok etmenler kaş ve kirpik dökülmesine neden olmaktadır. Kaş ve kirpiklerin dökülmesi pek çok kişi için büyük problemlere yol açar. Bunun önüne geçmek için doğal yöntemlere yönelmek gerekir.

Badem Yağı Kaş-Kirpik Uzatır mı? 

Doğal ve yararlı yağların başında badem yağı gelmektedir. Kaş ve kirpiklere uygulanabilen yararlı yağlardandır. Bazı durumlardan dolayı bakımsız kalan kaş ve kirpikleri beslemek önemlidir. İlaçla tedavi kuru ve soğuk havanın yarattığı sorunları tam olarak ortadan kaldıramaz ve canlılığı geri getiremez. Genetik sebeplerin dışında en çok görülen sorun kuruluktur.

Badem yağının içinde yüksek miktarda E vitamini bulunmaktadır. E vitamini dışında birçok mineral badem yağının içinde vardır. Vitamin ve minerallerin yoğun olması vücut için oldukça etkilidir. Düzenli kullanıldığında kıl köklerini beslediği ve güçlendirdiği bilinmektedir.  Kaş ve kirpikleri kökten beslediği için daha güçlü çıkmasını sağlamaktadır.

 

Kaşların ve kirpiklerin kuruluktan dolayı nemsiz kalmasının önüne geçerek nemli tutup beslenmesini sağlar. Kaşlar ve kirpiklerin daha gür çıkmasına katkı sağlar. Nem dengesini koruyacağı için dökülmelerin önüne geçecektir. Yeni kaş ve kirpiklerin oluşmasını desteklemektedir.

Badem yağı alternatif tıpta çok kullanılan yağlar arasındadır. İçerisinde doymamış yağ, kalsiyum ve magnezyum açısından zengindir. İçeriğinde bulunan mineral ve vitaminler kaş ile kirpiklerin olduğu bölgedeki kan dolaşımını arttırarak yeni kılların çıkması için yardımcı olmaktadır. Kaş ve kirpiklerin uzaması için güvenle kullanılacak yağlardan biri olduğu kanıtlanmıştır.

Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Kuruyemişler arasında cilt için en faydalı yağ badem yağıdır. Badem yağının içinde birçok vitamin bulunur. Cilt için yararlı olan A, B1, B2, B6 ve E vitamini en önemli grup arasındadır. Bu sebeple cilt üzerinde nemlendirme özelliği olduğu görülmektedir. Kış aylarında ve mevsim geçişlerinde oluşan kuruluk problemini ortadan kaldırmaktadır. Badem yağı doymamış tekli yağlar arasındadır. Bu özelliği ile cilt üzerine sürüldüğünde cilt bu yağı hemen emer.

 

Bu sayede nem dengesini korumaktadır. Kuruluk problemini tamamen ortadan kaldırır. Bademin yapısında çinko ve psoriyaz bulunduğu için cildi yumuşatma özelliği vardır. Döküntü ve kızarıklıkları önleyicidir.

 

Araştırmalara göre badem yağı güneş ışınlarından kaynaklanan ince çizgileri önemli ölçüde azaltmaktadır. Badem yağının içerisinde anti-inflamatuar ve antioksidan özelliği sayesinde yaraların izlerini ve yanıkların izlerini azaltıcı etkiler gösterdiği araştırmalarla kanıtlanmıştır. Omega- 6 yağ asidi ve E vitamininden zengin olan badem yağı göz çevresinde oluşan koyu renkli halkaların yok olması için de kullanılır. Halkaların oluşturduğu renk farklarını da badem yağı sayesinde dengelememiş olursunuz. Hamilelik sonucunda ya da hızlı kilo alıp verme sonucunda oluşan çatlaklara karşı da etkili olduğu söylenmektedir. Kadınlar için ideal makyaj temizleyici ürünü olarak kullanılır.

Badem Yağı Kirpiklere Nasıl Uygulanır?

Badem yağını kirpiklerinize uygulama işlemini uyumadan önce yapmalısınız. Uygulamaya geçmeden önce badem yağını makyajdan arınmış ve temiz olan kirpiklere sürülür. 2 damla kadar badem yağını kirpik köklerine yedire yedire damlatmak gerekir. Gözlere temas etmeden dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bunun için kulak pamuğu ya da ucu ince olan bir araçla doğru şekilde kirpik diplerine uygulama yapılabilir.

Kirpik diplerine yapılacak olan bu uygulamayı 1 ya da en fazla 2 ay kadar devam etmek gerekir. Her gece düzenli olarak uyumadan önce uyguladığınızda kirpikleriniz daha iyi uzayacaktır. Lens kullanan ya da bademe karşı alerjisi olan kişiler doktor kontrolünde badem yağını kullanmaları gerekmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.