Boşanma Sonrası Yepyeni Bir Hayata Alışmanın 5 Sağlıklı Yolu

Boşanma Sonrası Yepyeni Bir Hayata Alışmanın 5 Sağlıklı Yolu

Eğer boşanma aşamasındaysanız veya  düşünüyorsanız  veya olası bir boşanmadan kurtulmaya çalışıyorsanız, bu bileşenleri yeniden değerlendirebilirsiniz. Sonuçta, hepsini koruyabilir ama tek bir kişi olarak önem sırasını değiştirebilirsiniz.

Evlilik (ve medeni birlikler) hayatın en önemli kararlarından biri olduğu sıkça söylenir. Başka hiçbir sözleşme, “self-development” yazarı Brian Tracy ve diğerlerinin “mutlu bir hayatın yedi bileşeni” olarak adlandırdığı şeyi bu kadar etkilemez.

Bu bileşenler arasında, zihin huzuru, kişisel tatmin, değerli hedefler ve finansal özgürlük gibi şeyler yer alır. Ancak boşanma sayesinde herşey  nasıl da altüst oaliblir.

Ne kadar üzgün, hayal kırıklığına uğramış veya hatta umutsuz hissederseniz de, içinizde bir umudun var olduğunu hatırlamanın yardımcı olacağını düşünüyorum. Olması gerekiyor. Hayatınızı yeniden inşa etmek için, mutlu, amaçlı ve belki de: yalnız bir hayatın önemi her zamankinden daha fazla.

Boşanma Sonrası Yepyeni Bir Hayata Alışmanız Konusunda Bu Beş Öneri Size Yol Gösterebilir!

  • İlk olarak, yeni bir yaşam tarzına alışmak için kendinize zaman ayırın. Bu, stresi azaltmaya yardımcı olacak ve yeni bir başlangıç için psikolojik olarak hazır hale geleceksiniz.
  • Sağlıklı bir şekilde yeni bir yaşamı benimsemeye yardımcı olmak için düzenli bir egzersiz rutini oluşturun. Bu, stresi azaltmaya ve endorfinlerin (mutluluk hormonellerinin) salınımını artırmaya yardımcı olur.
  • Kendinizi sosyal olarak bağlı hissetmenizi sağlamak için arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle iletişim kurmaya çalışın. Bu, yeni bir yaşam tarzına alışmanızı kolaylaştıracak ve sizi yalnız hissetmenizi önleyecektir.
  • Yeniden yapılandırılmış bir aile yapısına alışmak için, çocuklarınızla ilişkinizi güçlendirin ve onlarla iletişim kurmaya çalışın. Bu, onların yeni yaşam tarzına alışmalarını kolaylaştıracak ve aile içi ilişkilerinizi güçlendirecektir.
  • Son olarak, yeni bir yaşam tarzına alışmak için kendinize yeni hedefler belirleyin ve bunları gerçekleştirmeye çalışın. Bu, yeni bir başlangıç için motivasyon sağlayacak ve sizi meşgul edecektir.
YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.