Brokoli Salatası Arda’nın Mutfağı Usulü, Elmalı Brokoli Salatası Tarifi

Yemek tariflerine devam ediyoruz. Bu sayfada brokoli salatası Arda’nın Mutfağı usulü tarifini vereceğiz. Elmalı brokoli salatası yapımını Arda’nın Mutfağından videolu olarak yayımlayacağız. Ana yemeklerin yanına sağlıklı brokoli salatası tarifi alacağız.

27.05.2023
Brokoli Salatası Arda’nın Mutfağı Usulü, Elmalı Brokoli Salatası Tarifi

Güldane, yemek tariflerine hız kesmeden devam ediyor. Bu sayfadaki tarifimiz brokoli salatası Arda’nın Mutfağı usulü olacak. Elmalı brokoli salatasının yapılışını Arda’nın Mutfağından video anlatımlı olarak yayımlayacağız. Yazılı olarak tarifini de vereceğiz. Ana yemeklerin yanına sağlıklı brokoli salatası yapacağız.

Karnabahar gibi görünen, insana verdiği fayları saymakla bitmeyen brokoliyi çoğu kişi tüketmeyi sevmez. Yemeğinden ziyade sağlıklı brokoli salatası tüketimi, beslenme ve doyurma açısından oldukça lezzetlidir. Ayrıca brokolinin bağırsak sağlığı açısından da çok faydalı bir sebze olduğunu unutmayalım.

Salatamızın içerisine koyacağınız ek malzemeler yardımı ile tadını çok daha güzel hale getirebilirsiniz. Limon, havuç, elma gibi ek ürünler, brokoli salatasına farklı lezzetler katacaktır.

Sağlıklı brokoli salatası tarifine yavaş yavaş geçelim… Salatamız için gerekli malzemeler şu şekildedir;

Brokoli Salatası İçin Gereken Malzemeler

⦁ Brokoli (250 gram kadar )
⦁ Mısır (konserve)
⦁ Kırmızı Biber (Közlenmiş ve ya turşu)
⦁ Yeşil Soğan
⦁ Sarımsak (2-3 diş kadar)
⦁ Zeytinyağı
⦁ Tuz ve Limon

Brokoli salatası tarifi Ardanın mutfağı

Brokoli salatası tarifi Ardanın mutfağı

Sağlıklı, Limonlu Brokoli Salatası Tarifi

İlginizi Çekebilir: Arda’nın mutfağından bamya kızartması tarifi

  • İlk yapacağımız şey, karnabahar gibi görünen brokoliyi küçük parçalara ayırıp, 4-5 dakika kadar suyun içerisinde haşlamaktır. Burada dikkat edilecek nokta, brokoliyi çok fazla haşlarsanız salata lezzetini yakalayamazsınız. O nedenle kaynar suda 4 dakikadan fazla tutmamalısınız.
  • Haşlama işleminden geçen brokoli parçalarını daha küçük parçalara bölüyoruz.
  • Yeşil soğanı, küçük parçalar halinde doğrayıp, brokoli ile aynı kabın içerisine ekliyoruz.
  • Közlenmiş biberi istediğiniz boyutlarda dilimleyip, kabın içine koyuyoruz.
  • Konserve mısırını kaba dökme işlemini yaptıktan sonra, üzerinde zeytinyağı gezdiriyoruz.
  • Sarımsakları rendeleyip, limon, tuz gibi son malzemeleri de ekledikten sonra kabın içerisinde iyice karıştırıyoruz.

Limonlu brokoli salatası servise hazır, afiyetle yiyebilirsiniz. Şimdi ise Arda’nın Mutfağı programında yer alan elmalı brokoli salatasının tarifine geçebiliriz.

Brokoli Salatası Yanına Ne Gider?

brokoli salatası arda'nın mutfağı usulü

brokoli salatası arda’nın mutfağı usulü

Brokoli salatanın yanında ızgara tavuk ve et tüketebilirsiniz. Pizza, kızartma yemeklerle de brokoli salatası gayet güzel gider. Brokoli salatası ile tüketilen yemekler tam bir diyet yemeği olacak ve harika bir öğlen menüsü planına uyacaktır. Böylelikle kilo alma problemi de çekmemiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir: Annemin Zeytinyağlı Biber Dolması

Brokoli Salatası Arda’nın Mutfağı Tarifi -Video-

Tarifimizin giriş bölümünde belirttiğimiz gibi limonlu brokoli salatasının tarifini verdikten sonra şimdi de ünlü şef Arda’nın elmalı brokoli salatası tarifini videolu alalım. Salatamıza değişik tatlar ekleyebileceğimizi söylemiştik. Arda Şef, elma eklemeyi tercih etmiş. Bakalım brokoli salatası Arda’nın Mutfağı tarifi nasıl yapılıyormuş…

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.