Cilt İçin 6 Yulaf Faydası

04.01.2023
Cilt İçin 6 Yulaf Faydası

Yulafın Faydaları; Doyuruculuğu ile vitamin ve lif açısından zenginliği sayesinde sofralarımızda sıklıkla kullandığımız yulafın faydaları saymakla bitmiyor. Kimyasallardan uzak doğal cilt bakım malzemeleri hiç şüphe yok ki pek çoğumuz için tercih sebebi olmaktadır. O halde yulafın cilt için kullanımında faydalarından bahsedelim.

Yulaf ile Sivilcelerinizden Kurtulun

Ciltteki yağ tabakası ve bakteriler sivilce oluşumuna neden olmaktadır. İçerdiği bileşenler ile bakterileri temizleyen ve yağı azaltan yulaf, cildinizi ölü dokulardan temizleyecektir. Ancak yulafı sivilce tedavisinde maske olarak kullanmanız daha güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Cilt tipinize göre uygun maskeyi seçmeniz halinde mucizevî sonuçları görebilirsiniz.

Yulaf ile Kaşıntılarınız Ve Cilt Tahrişlerinizin Önüne Geçin

Cildinizde pH değerinizi dengelemeye yardımcı olan ve pek çok cilt bakım ürününün de içeriğinde yer alan yulaf cildinizde oluşan kaşıntıları ve tahrişleri önlemenize yardımcı olacaktır. Suda beklemiş yulafı cildinize uyguladığınızda tahriş olmuş ve kaşınan bölgelerinizi besleyecek ve iyileşme gözlemlemenizi sağlayacaktır.

Yulafı Nemlendirici Olarak Kullanın

Dışarıdan da satın aldığınız nemlendirici ürünlerinin pek çoğunun içersinde de yulaf bulunmaktadır. Yulaf içerdiği beta-glukanlar ile cilt nemlendirmesinde kullanılacak doğal bir nemlendirici özelliği taşımaktadır.

Yulaf ile Doğal Temizleyici İle Ölü Derilerinizden Kurtulun

Her ne kadar kendisi sert olsa da cilde doğal bir yumuşaklık kazandırılmasına yardımcı olan yulafın cilde zararı bulunmamaktadır. İçerdiği doğal bileşenler ile cilt gözeneklerinizde yağ ve bakterileri temizleyecektir. Pek çok temizleyici peelingler yulaf içeriklidir. Kimyasal içerikli malzeme kullanmaktansa, doğal cilt temizleyicisi içerdiği için, kendi başına temizleyici ürün olan yulafı kullanmak daha güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Ilık su içersinde beklettiğiniz yulafı cildinize hafif masaj ile uygulayın ve ardından durulayın.

Yulaf ile Cilt Kuruluğunuzun Önüne Geçin

Proteince zengin yulaf cildinizde olaşabilecek su kaybının önüne geçecek ve su kaybının sebep olduğu kuruluktan cildinizi koruyarak, çok daha canlı görünüm sağlayacaktır.

Yulaf İle Cilt Renginizi İyileştirin

Daha önce de söylediğimiz gibi cilt maskelerinde sıklıkla kullanılan yulaf ciltteki lekelenmeleri giderecek cildi temizleyecek ve parlaklık kazandırarak cilt renginizi iyileştirecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.