Doğru ve Güzel Makyaj Yapma Önerilerimiz

11.04.2022
Doğru ve Güzel Makyaj Yapma Önerilerimiz

Doğru adımlarla makyaj yapmadan önce fondöten, kapatıcı, allık ve ruj gibi malzemelere dikkat etmelisiniz. Bu malzemeler cilt tonunuza göre olması gerekiyor.

Aksi halde makyajınız gün içerisinde kusacak ve renk değiştirecektir. Aynı zamanda makyaj öncesi baz ve nemlendirici gibi ürünleri kesinlikle unutmamalısınız.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Makyaj, en fazla dikkat çeken ve cildi kusursuz gösteren detaylardan biridir. Ancak yanlış yapılan makyaj cildin kusurlu, pürüzlü ve bitkin durmasına neden olur.

Bu nedenle doğru ve cildinize uygun adımlar ile makyaj yapılmalıdır.

Makyaj birçok insanın vazgeçilmez tutkularından biri olmaktadır.

O yüzden kişiler makyaj nasıl yapılmalıdır?

Sorusunu oldukça merak etmekte ve bu konu hakkında sık sık araştırma yapmaktadır.

 

En Doğru Makyaj Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Makyaj seçimi cildin kusursuz ve pürüzsüz durması adına son derecede önemlidir.

Kusursuz makyajın sırrı, fondöten ve pudradır.

İlk öncelikle fondöten seçiminde oldukça dikkatli olmalı ve cilt tipinize göre ürünler tercih etmelisiniz. Eğer cildiniz yağlı ise, cildinize özel fondöten malzemeleri kullanmanız gerekiyor.

Ayrıca kuru ve karma cilde sahipseniz, cilt tipinize uygun üretilen ürünler seçmelisiniz.

Aynı zamanda ten renginize uygun malzemeler kullanmalısınız.

Bunu anlamanın en iyi yolu, fondöteni boyun bölgenize sürmektir. Bu sayede ten renginize uygun olup olmadığı anlayabilirsiniz.

makyaj nasil yapilmalidir

Makyaj Öncesi Cilt Nasıl Hazırlanmalıdır?

Kusursuz bir görünüm için, makyaj öncesi cildinizi iyi hazırlamalısınız. İlk olarak cildinizi kirden ve yağdan mutlaka arındırmalısınız.

Temiz cilde makyaj uygulamak son derecede önemlidir. Aksi halde makyaj bir süre sonra cildinizden akacak ve kusacaktır.

Cildinizi arındırdıktan sonra fondötenin kusursuz görünmesi için nemlendirici ya da makyaj bazı kullanabilirsiniz.

Bu sayede makyaj cildinizde daha uzun süre duracak ve pürüzsüz görünüm sağlayacaktır.

Doğru Adımlar İle Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğru adımlarla makyaj yapmak için ışıklı bir ortam seçmelisiniz. Bu sayede kullandığınız ürünler daha net gözükecektir.

Böylelikle kusurlarınızı görebilecek ve buna göre cildinize makyaj uygulayacaksınız. Fondöten kullanırken saç dipleri ile yüzün birleştiği noktalarda renk tonu aynı olmalıdır.

Yüzünüze fondöten uygularken cildinize iyice yaymalı ve yumuşak bir sünger kullanmalısınız. Ayrıca fondöten ince tabaka halinde sürülmelidir.

Fondöten sürdükten sonraki aşama pudradır.

Pudra mutlaka şeffaf ve cildinize uygun olması gerekiyor. Büyük pudra fırçası ile az miktarda cildinize uygulayabilirsiniz. Göz makyajında en önemli ayrıntılardan biri, fardır. Hafif bir makyaj tercih edecekseniz, mutlaka pastel renkler tercih etmelisiniz.

Derin ve güzel bakışlar için maskara son derecede önemlidir. Uzun ve gür kirpikler için maskara seçimine dikkat etmelisiniz.

Her maskaranın özelliği farklıdır. Siyah ya da koyu kahve tonlarında maskara kullanarak gözlerin daha büyük ve anlamlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Maskara kullanırken kirpiklere nazik davranmalısınız. Bu sayede kirpikler daha uzun görünecektir.

Son olarak da allık ve ruj seçimidir.

Makyaj ağırsa, açık tonlarda allık ve ruj seçimi yapılmalıdır.

Makyaj hafif ise, koyu renkler kullanmalısınız.

No Make Up Make Up Nedir? No Make Up Make Up Nasıl Yapılır?

no make up make up yok gibi makyaj demektir. günlük kullanım için özellikle öğrenciler , doğal görünmek isteyenler, no makeup fotoğrafı atmak isteyenler bu makyajı yapabilirler. yok gibi görünür ama zahmetli bir makyajdır aslında bu. bu makyaj için ihtiyacımız olanlar fondoten, nude bir ruj, doğal tonlarda bir allık, şeffaf rimel tercihe göre hightlighter veya bronzer.

No Make Up Make Up Nedir

 

cildinizi cilt kurutmayan bir jelle temizleyip tonikledikten sonra makyaja hazırlamak için nemlendirin . az miktarda cilt alt tonunuza uygun bir fondoteni doğal durması için sünger veya fırçayla tampon hareketlerle uygulayın.

eğer çok soluk olacağınızı düşünüyorsanız şeffaf rimel yerine renkli bir rimel de kullanabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.