Düğün Öncesi Vücut Temizliği ve Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Her gelin, kendi düğününü hayal eder ve kendisi için en özel gün olan bu günde en güzel kişinin kendisinin olmasını ister. Düğün öncesi vücut temizliği, düğünden önce cilt bakımı, menikür, pedikür, ağda, makyaj derken tatlı bir telaş içerisine girer. Bu yazımızda gelinler için düğün öncesi temizlik ve bakım için neler yapılmalı? Bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

22.05.2023
Düğün Öncesi Vücut Temizliği ve Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Her genç kız kendi düğününü hayal eder ve o gün yaklaştıkça heyecanı da katlanarak artar. Düğün öncesi vücut temizliği ve bakımı, düğünden önce cilt bakımı, düğün öncesi makyaj derken tatlı bir telaş içerisine girer. Her gelin, kendisi için en özel gün olan kendi düğününde en güzel kişinin kendisinin olmasını ister.

Düğün günü yaklaştıkça artan stres ve yorgunluk ile beraber kişilerin, özellikle de gelin adaylarının yüzleri daha soluk ve daha enerjisiz bir hal alabilir.

Bu gibi durumları engelleyebilmek ve hayallerini kurdukları günde en güzel olabilmek adına düğün öncesi bakım önerileri hakkında bilgi edinmeli ve bu önerileri uygulamalıdırlar. Biz de düğünden önce bu tatlı telaşa ortak olalım dedik ve düğün öncesi gelinlerin kişisel bakımları için ne yapmaları gerektiği hakkında ipuçları verelim dedik.

Düğün öncesi vücut temizliği ve cilt bakımı için neler yapılmalıdır? Bunun araştırmasını yaptık. Umarız sizin için faydalı olacaktır.

Başka bir sayfamızda düğün öncesi sade makyaj nasıl yapılır konusunda bilgiler vermiştik. Şimdi ise düğün öncesi vücut temizliği, cilt ve vücut bakımı hakkında bilgiler paylaşacağız.

Düğünden Önce Temizlik ve Bakım Nasıl Olmalı?

Düğün öncesi bakım önerileri

Düğün öncesi bakım önerileri

Düğün gününden önce kalan kısıtlı zamanlarda hem gelin adaylarının hem de damat adaylarının düğün öncesi bakım önerileri arasında en çok dikkat etmesi gereken öneri olan düzenli uykudur. Düzenli uykuya sahip olunmadığı takdirde adaylar hem yorgun kalabilir hem de oldukça soluk ve yorgun bir yüz ifadesine sahip olabilirler.

Gelin adaylarının düğün öncesi cilt bakımı yaptırırken her zaman gittikleri güzellik uzmanlarına gitmeli ve hiç denemedikleri bir ürünü kullanmamaları gerekir. Yeni deneyeceği bir ürünün olası bir yan etkisi istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bu konuda gelin adaylarının dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.

Düğünden önce ağır yemekler yemeniz de önerilmemektedir. Daha sağlıklı, hafif yiyecekler yenmesini ve beslenmeye dikkat etmelisiniz. Özellikle de imkanlarınız elverişli ise açık havalarda hafif bir tempo ile yapacağınız yürüyüşler sayesinde stresinizi atabilir ve düğün heyecanınızı en güzel şekilde yaşama imkanını bulabilirsiniz.

Düğün Öncesi Vücut Temizliği

Gelin ya da damatlar için düğün günlerinin önemi hayatlarında oldukça büyük bir yere sahiptir. O gün hem damat hem de gelin adayları bütün gözlerin üzerinde olacağından dolayı düğün öncesi vücut temizliği ve cilt bakımı önerileri hakkında bilgi toplamalı ve bunları düğün gününe kadar itinalı bir şekilde uygulamalıdır.

Düğün öncesi ağda ya da epilasyon işleminin düğünden 4-5 gün önce yapılması daha uygundur. Bu süre boyuncu cilt yumuşamış olur. Hassas cilde sahip gelin adayları ağda veya epilasyonu birkaç gün öne çekebilir. Hassas ciltli gelin adayları için ayda/epilasyonun düğünden 1 hafta öncesinde yapmaları daha sağlıklı olacaktır.

Vücut Temizliği İçin Hangisi Tercih Edilmeli? Ağda? Jilet?

Ağda mı yoksa jilet mi diye karar veremiyorsanız bize göre ağda daha iyi olacaktır. Jiletle yapılan vücut temizliği ağdaya nazaran daha sert görüneceğinden ağda tercihi bir adım öne çıkar.

Lazer epilasyon gibi uzun vadeli düğün öncesi vücut temizliği ve bakımı düşünürseniz, lazer epilasyona düğünden 6 ay önce başlamalısınız. Geç kalınan lazer epilasyon işlemleri en iyi sonucu vermeyebilir. Bu yüzden lazer epilasyon düşünenler 6 ay öncesinden seanslara başlamalıdır.

Kaş aldırma işlemi için ise düğünden 2 hafta öncesinden bakımınızı yaptırmalısınız. Düğünden önce vücut temizliği ve cilt bakımı için manikür pedikür bakımının düğünden 3-4 gün önce yapılması daha uygun olacaktır. Kuru bir cilde sahipseniz nemlendirici cildinizi düzenlemenize yardımcı olacaktır.

Düğün öncesi cilt bakımı

Düğün öncesi cilt bakımı

Ojeyi düğünden 2-3 gün önce sürebilirsiniz. Renk seçimi gelinliğinize uygun renkte olan rengi seçmeniz güzel görünmenizi sağlayacaktır. Gelinlik rengine ters orantılı ojeler sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Saçlarınızı boyatmak isterseniz düğünden 10 gün önce saç boyama işlemini gerçekleştirmek gerekir. Yeni rengin tam olarak oturması için düğünden 10 gün önce idealdir.

Düğün öncesinde yapılan etkin bakım önerileri ile birlikte yapılan tüm makyaj ve diğer işlemler de çok daha kusursuz görünmektedir. Cildin yorgun ve bakımsız olması, kusursuz gelin makyajını da gölgelemektedir.

Düğün öncesinde uygulanan tüm vücut bakımı ve vücut temizliği  işlemlerinin yanı sıra, gelin adaylarının bu süreçte beslenmesine de oldukça büyük bir önem vermesi önerilmektedir. Özellikle de yoğun bir stres altında olan gelinlerin bol bol sıvı alması ve olabildiğince hafif beslenmesi son derece önemlidir.

Kusursuz gelin makyajı işlemlerinde göz makyajının hemen sonrasında gelin adaylarına allık ve ruj gibi ürünler sürülerek bitirilmektedir. Bu ürünler, göz makyajının ön plana çıkabilmesi için daha çok hafif renklerden oluşmalıdır.

Koyu renk makyaj tercih edilmemelidir. Bu sayede gelin adayları hem doğal hem de son derece doğal bir görünüme kavuşur. Daha detaylı bilgi için düğün öncesi makyaj önerileri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gelin adayları için düğün öncesi vücut temizliği, düğünden önce cilt ve vücut bakımı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bu önerileri uyguladığınızda düğünün en güzeli siz olacaksınız.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.