Genç Kız Olmanın Rahatsız Edici Yanları

Genç Kız Olmanın Rahatsız Edici Yanları

Kadınlar yaşlandıkça, zaman ilerledikçe hayat da iş, ilişkiler ve ödenmesi gereken faturalar gibi sorumluluklarla baş edilemez bir hâl alıyor. Tabii bu durumda kadınların ergenlik, gençlik dönemini özlediğini düşünebilirsiniz fakat gerçek bundan daha farklı.

  • Ciddiye Alınmamak
  • Erken Gelişmek
  • Her Duyguyu Hissetmek
  • Dramatik Olmakla Suçlanmak
  • Boy Takıntıları
  • Kaba Kızlar
  • Utangaçlık
  • Adetler
  • Yalnız Hissetmek

Gerçek şu ki, genç bir kız olmak hiç de kolay değil ve sadece yaşayanlar ne kadar sorun çekildiğini bilecektir.

Ciddiye Alınmamak

Ciddiye Alınmamak

Ciddiye Alınmamak

İnsanların fikrinizi sorması, ne düşündüğünüze değer vermesi her zaman iyi hissettirir fakat genç kızlar bu konuda özellikle yetişkinler tarafından hiç de ciddiye alınmazlar.

Maalesef genç kızlar için ‘Akıl yaşta değil baştadır’ sözü hiç kullanılmaz.

Erken Gelişmek

Erken Gelişmek

Erken Gelişmek

Bir an önce büyümek isteyen kızlar için göğüslerin gelişimi hoş olabilir fakat herkes için aynı durum geçerli değil. Hatta öyle ki, kimi genç kızlar için olgunlaşmak rahatsızlık vermeye başlar ve bir anda erkeklerin bakışlarını üstlerine alırlar.

Her Duyguyu Hissetmek

Her Duyguyu Hissetmek

Her Duyguyu Hissetmek

Ergen kızlar için her şey son derece trajik gelebilir. Anneyle girilen tartışmalar, ondan hoşlanmayan erkekler ve hatta şarkılar dahi hüzün getirebilir.

Maalesef pek çok genç kız için bu dönem zorlayıcı geçer.

Dramatik Olmakla Suçlanmak

Dramatik Olmakla Suçlanmak

Dramatik Olmakla Suçlanmak

Bahsettiğimiz duyguların hissedilmesi başkaları tarafından ‘dramatik’ olarak nitelendirilir fakat aslında genç kızlar için bu gelişimlerinin önemli bir kısmıdır. Ergen kızların duygularını ifade edebilmesi ve yetişkinler tarafından hayatlarında desteklenmeleri gerekir.

Fakat çoğu tam tersi bir tepki alırlar.

Boy Takıntıları

Boy Takıntıları

Boy Takıntıları

Ergenlik yılları özellikle vücuttaki değişimlerle rahatsızlık verici olabilir. Çok fazla şey yaşanırken, tüm bunlar özgüveni de zedelemektedir. Tanınmış yazar Judy Gaman da boyu konusunda takıntılı olduğunu itiraf ederken, bu konuda kendisi hakkında dalga geçildiğini ve duygularını saklamak zorunda kaldığını söylüyor.

Kaba Kızlar

Kaba Kızlar

Kaba Kızlar

Maalesef ergenlikteki bu duygular kimimizi kaba kızlara çevirebiliyor ve diğerlerine karşı kötü yaklaşıyoruz. Bu da pek çok genç kız için sorun olurken, arkadaşları tarafından rahatsız ediliyorlar ve kıyafetleri dahi dalga konusu olabiliyor.

Utangaçlık

Utangaçlık

Utangaçlık

İçe dönük bir yetişkin olmak zor gelebilir fakat genç kızların yaşadığı utangaçlık tam anlamıyla baş belasıdır.  Birçok genç kız bunu yaşarken, bu dönemde daha da içe kapanabilirler.

Adetler

Adetler

Adetler

Kramplar, şişkinlikler ve ruh hâlinde değişimler. Tüm bunlar başlayan adet döngüleriyle genç kızlar için berbat bir hâl alırken, özellikle ilk yıllarda ne yapacaklarını dahi bilemezler.

Yalnız Hissetmek

Yalnız Hissetmek

Yalnız Hissetmek

Bu kadar duygusallığı omuzlarında taşıyan genç bir kız olarak kimi zaman anlaşılamadığınızı hissedebilir, yalnız kalabilirsiniz. Bu durum pek çok kişide yaşanırken, maalesef genç kızlar kendi dünyalarına dönüyorlar ve izole kalıyorlar.

Bu da Geçecek!

Bu da Geçecek!

Bu da Geçecek!

İyi haber şu ki, her ne kadar zorlu bir dönem geçirseniz de aslında her kadın bu aşamayı atlatıyor. Tabii şanslıysanız tüm bunlar sizi biraz daha güçlü ve bilge hâle de getirecek. Unutmayın ki, yaşadığınız her zorluk tecrübe olarak geri dönüş yapar.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.