Hobi Odası Nasıl Yapılır

21.01.2023
Hobi Odası Nasıl Yapılır

Zorunda hissetmeden; işi, mesleği, asıl uğraşı dışında kendini mutlu etmek için yaptığı aktivitelerin bütünüdür hobi. Ufak bir ayrıntı, önemsiz bir eğlence olarak görülse de kişisel gelişim için oldukça önemlidir. İnsanın kendine zaman ayırması ve rutinleşmiş hayatının içinden biraz da olsun sıyrılmasını sağlamak için oldukça önemlidir.

 

Neler Hobi Olabilir?

 

Çok fazla etkinlik oluşturulabilir. Herkes için farklı hobi alanları bulunabilir. Kimi bir yazlıkta vakit geçirmeyi, kimi balık tutar, kimi bir sporla uğraşır. Son zamanlarda ise hobi bahçeleri insanların hayatında yer etmiştir. Yaş ortalamaları da bu seçimlerde önemli rol oynar. Ve tabi bütçeler, ulaşım imkanları ve hayat standartları… Hobi bahçesi alamayacak durumda olanlar da bulunmakta. Fakat bu onlar için bir çıkmaz olmamalı çünkü kendi alanlarını oluşturabilirler. En basitinden bir hobi odası ya da hobi köşesi. Neden olmasın?

 

Hobi Odası Nedir?

 

Kişinin kendi zevkine göre şekil verdiği ve dekore ettiği bir oda, bir köşe de diyebiliriz. Kişi oradayken dış dünyadan izole olmuş hissini almalıdır. Sadece kendi zevklerine ve beğendiği eşyalara yer vermeli ve evin diğer bölümlerinden farklı olmasına özen göstermeli ki beyin rahatlama alanında olduğunu algılayıp düşüncelere biraz da olsa ara verme çabasına girmelidir.

 

Hobi Odası Nasıl Yapılır?

 

Evinizde kendinizi iyi hissettiğiniz her yer ustaca düşünülüp, zevkle dekore edildiğinde istediğinizi elde etmiş olacaksınız. Genellikle kendi yaptığınız ürünleri kullanmak beyninizin aidiyet hissini almasına yardımcı olur. Bu da hobi odanızda sizi daha memnun ve tatmin edecektir. Genelde evin diğer odalarına göre daha küçük olan hobi odaları için kendi minderlerinizi yapabilirsiniz. Kokulu mumlar, hafif hoş kokulu tütsüler, gözü yormayacak sıcak renkli ışıklar… Gibi birçok dekoratif eşyalar ortamı güzelleştirmek için kullanılabilirler. Yine dekoratif raflar ve sevdiğiniz kitaplarınıza özel bir köşe ayırmak estetik görüntünün yanında odanın daha derli toplu ve düzenli bir hal almasını sağlayabilir. Dekoratif fikirler için Google da çok fazla veriye ulaşabilir, onlara göz attıktan sonra kafanızda daha net fikirlerle dizayn edebileceğinizi söyleyebiliriz.

 

Hobi Odasında Olmaması Gerekenler Nelerdir?

Hobi Odasinda Olmamasi Gerekenler Nelerdir

Hobi odanızı tasarlarken yahut yaparken kesinlikle olmaması gereken şey üçüncü bir kişidir. Evet, doğru gördünüz üçüncü bir kişi… Kesinlikle kendiniz nasıl bir oda istediğinizden emin olmadan bu işe girişmemelisiniz. Çünkü başkalarının fikirleri çoğu zaman bizi yansıtmaz ve hobilerimizin dışına çıkmış oluruz.

 

Bu da sorumluluk altına girmiş hissetmekten farksızdır. Unutmayın bu oda sizin rahatlamanızı ve zevklerinizi ön planda tutmak için tasarlanmaya uygun görülmüş bir yapıdır. İstemediğiniz hiçbir eşya ve ya herhangi bir materyal bulunmamalıdır. İsteğiniz dışında olan hiçbir şey odanızda olmamalı. Onun dışında yapılmaması gereken hiçbir şey yok. Sınırınız daima hayal gücünüz olsun.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.