İstenmeyen Tüyleri Döken Bitkiler. Kılları Dökecek Bitkiler

11.03.2023
İstenmeyen Tüyleri Döken Bitkiler. Kılları Dökecek Bitkiler

Doğal Tüy Dökücü Kür Tarifleri

Günümüz çerçevesinde bilhassa kadınların problemi olan istenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları esasta bitkisel tekniklerde saklı.

Kadınların tüy dökme sorunu bu kadar yaygın olduğu için kozmetik firmaları da birbirince değişik ağda teknikleri ve çeşitli kimyasalları pazar sürüyorlar.

Aslında tüm sır bitkisel dolayısıyla doğal tüy dökücü kür tekniklerde saklı.

İlk tekniğimiz nane çayı. Bilimsel araştırmalara göre nane çayı içmek bedeninizde kullanmaya neden olan testosteron hormonunun azalmasını sağlamakta ve hirsutizm şeklinde de bilinmekte olan çok kıllanma halinde kullanabilmek mümkündür.

Kullanımına gelecek olursak 1 çay kaşığı naneyi bardağa koyabilirsiniz.

Arkasından üzerine kaynar su dökün ve tam olarak 14 dakika bekletin.

Demledikten sonrasında bu çayı için ve tam 5 gün süresince bu çayı tüketin. Zaman çerçevesinde istemediğiniz tüylerinizin tekrardan çıkmadığını fark edeceksiniz.

Tüy Dökücü Kür Tuz İle Limon Karışımı

tuy dokucu limon ve tuz

 

Bu tekniğe ek şekilde tuz beraberinde limon aromasını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Limon ve tuz karışımı bedeninizdeki kıllar alınınca uygulanmaktadır.

Bir kap içerisine limon suyu dökün ve üzerine 1 çay kaşığı az tuz serpin. Arkasından bu karışımı kıllardan tamamen temizlenilmiş kısma yapmalısınız.

Limon ve tuz kıl köklerine iner ve köklerin erimesini sağlamaktadır. Ancak bu karışım cildinize yanmalara, tahrişlere sebep olabilir.

Tüy Dökücü Kür Fesleğen ve Soğan Karışımı

feslegen sogan tuy dokucu

 

Yine bunlara ek şekilde fesleğen ve beraberinde soğanı yapabilirsiniz.

Yemekleriniz içerisinde kullanmış olduğunuz soğanın, fesleğen ile oluşturduğu etkiler kıllarınızı yok edecek.

Yapılış biçimine gelecek olursak iki soğanı alın bunların mutlaka zarlarını soymanız gerekmektedir. 13 – 14 adet fesleğeni de bu zarlar beraberinde karıştırıp ezebilirsiniz.

Krem kıvamına geldiği zaman kıl üzerilerine rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 12 ila 3 dakika bekleyin. Sonrasında bol su beraberinde yıkamalısınız. 1 ya da 2 ay süresince bir hafta içinde 3 ila 4 defa yapabilirsiniz.

Yine karışıma ek şekilde yumurta akı, mısır unu ve toz şeker beraberinde yapabileceğiniz teknik bulunmaktadır. Öncelikle yumurta akı sarısından ayrılmalı ve üstüne un koyulmalıdır.

Un koyulduktan sonrasında toz şeker koyun.

Elde etmiş olduğumuz bu formülü tüy olan bölgeye uygulayınız. İyi olarak kuruduktan sonrasında bol su beraberinde yıkamalısınız.

Bir hafta içinde bu karışımı 5 defa uygularsanız tüylerinizin oluşumlarında azalmalar olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.