Kore Cilt Bakımı Yöntemleri, Koreli Kadınların Cilt Bakım Sırları

Koreli kadınlar cilt güzellikleri ile ünlüdür. Adeta bebek cildi gibi pürüzsüz cilde sahiptirler. Bu yazımızda Kore cilt bakımı yöntemleri hakkında bilgiler alacağız. Koreli kadınların cilt beyazlatma ve cilt bakımı yöntemleri nelerdir? Bunu inceleyeceğiz. Kore cilt bakım rutini nelerden oluşur? Koreli kadınlar cilt bakımı için neler yapıyor? Bunlara değineceğiz.

Kore Cilt Bakımı Yöntemleri, Koreli Kadınların Cilt Bakım Sırları

Kore kadınlarının cilt güzelliklerini bilmeyenimiz yoktur. Koreli kadınlar, adeta bebek cildi gibi pürüzsüz cilde sahiptirler. Birçoğumuz, Koreliler gibi güzel olmak istiyorum diye iç geçirmişizdir. Bu yazımızda Kore cilt bakımı yöntemleri hakkında bilgiler alacağız. Koreli kadınların cilt beyazlatma yöntemlerini inceleyeceğiz. Kore cilt bakım rutini nelerdir? Koreli kadınlar cilt bakımı için neler yapıyor? Bunlara değineceğiz.

Koreli kadınların güzellik sırrı, yalnızca makyajdan kaynaklanmıyor. Aynı zamanda cildi hem içeriden hem dışarıdan beslemeyi de gerektiriyor. Cildinizin sağlıklı ve güzel kalmasını sağlamak için Koreli kadınların cilt bakım rutinlerine ve güzellik sırlarına biraz daha yakından göz atmaya ne dersiniz? Bu ipuçları işinize yarayabilir!

İlginizi Çekebilir: Hintli Kadınların Güzellik Sırları

koreliler gibi güzel olmak istiyorum

koreliler gibi güzel olmak istiyorum

Koreli Kadınların Cilt Bakım Sırları

  • Cilt Bakımını Çok Önemsiyorlar

Bildiğiniz gibi cilt bakımının olmazsa olmazı cilt temizliğidir. Koreli kadınlar, cilt temizliğine azami dikkat ederler. Kore cilt bakım rutini, temizleme, tonik ve nemlendirmeden oluşan üç aşamalı cilt bakımından oluşur. Bazı Kore kadınları, günlük cilt bakımlarında bile 10 aşamalı bir rutin uyguluyor. Cilt temizliğini ülke olarak ayırmak doğru olmasa bile Koreliler cilt temizliğine fazladan önem verirleri.

  • Duşta Buhar Masajı

Koreli kadınlar, günlük cilt bakımlarının dışında, cilt güzelliklerini duşta yaptıkları buhar masajına da borçlu sayılır. Parmakları dairesel hareketlerle ciltte dolaştırmak, kan dolaşımını ve cildin nemini arttırır.

  • Lif İle Peeling Yapmak

Koreli 70 yaşında bir kadının cildinde fazla kırışıklık olmadığını görürseniz şaşırmayın. Onların sırrı, her gün ciltlerindeki ölü deriyi atmak için yaptıkları peelingten geliyor. 

kore cilt bakımı

kore cilt bakımı

Kore Cilt Bakımı Rutini Maskesiz Olmaz!

  • Yüz Maskeleri

Kore’de kadınlar arasında kömürlü kağıt yüz maskelerini kullanmak oldukça popüler. Bu maske, ciltte detoks etkisi yaratır ve ölü derilerden arındırır. Ayrıca pirinç maskesi de Kore cilt bakımı rutini arasında yer alır. Demiştik ya, Koreli kadınların ciltleri neden bebek gibi pürüzsüz diye? İşte pirinç maskesinin oldukça etkisi vardır.

Korelilerin cilt beyazlatma yöntemleri arasındaki maskelerden bir diğeri, kağıt maskelerdir. Son zamanlarda ülkemizde sık kullanılmaya başlayan kâğıt maskelerin çıkış yeri Kore’dir. Koreli kadınlar, kağıt maskeleri uzun zamandır kullanmaktadır. Cilt güzelliklerini kağıt maskelere borçlu olan oldukça fazla Koreli vardır.

  • Doğal Cilt Yağları

Koreli kadınlar, günlük cilt bakım rutinlerinde cilt yağlarına da önem verirler. Onlar, bu aşamanın yağı ve nemi cilde mühürlemenin iyi bir yolu olduğunu belirtiyor. Sadece cilt bakımlarında değil, ayrıca vücut ve saç bakımlarında da doğal yağlar kullanırlar.

Kore’de bu tür cilt bakım yağlarından yüzlercesi bulunuyor. Her kadın kendine uygun bir cilt yağı kullanır. 

Burada spesifik bir tüyo verecek olursak, her cilde uygulanabilir olması ve cildi yumuşatması bakımından oldukça etkili olan doğal gül yağını tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Latin Kadınların Güzellik Sırrı, Palo Santo Yağı

  • Uyku Öncesi Maske

Uyku sırasında hücrelerin yenilenmesi gerekir. Yorgun bir cilt söz konusu olduğunda buna daha fazla ihtiyaç vardır. Koreli kadınlar, uyku öncesinde maske uygulayarak ciltlerini uykuya daha iyi hazırlıyorlar. Cilt tipinize bağlı olarak siz de size uygun bir uyku öncesi maskesi kullanabilirsiniz.

korelilerin cilt beyazlatma yöntemleri

korelilerin cilt beyazlatma yöntemleri

Kore Kadınlarının Cilde Neden Pürüzsüz?

  • İçeriden Destek Önemli

Kore restoranlarına giderseniz, menüde arpa çayı ile karşılaşabilirsiniz. Arpa çayı, antioksidanlar yönünden zengindir. Pek çok modern Koreli kadın, cilt güzelliği ve sağlığını korumak için arpa çayını rutinine dahil ediyor. Tabi içerek!

  • Yüz Egzersizleri

Cildinizin gençliğini korumak için; A,E, I, O ve U harflerini abartılı bir şekilde söyleyin ve bunu üç kez tekrarlayın. Aptalca gelebilir, ancak bunu rutin haline getirmek cilt kalitesinde artış sağlayabilir. Yüz yogası da Koreli kadınların güzellik sırlarından biridir. İnce kırışıklıkları doğal yolla engellemek için, siz de yüz yogası yapmaya başlayabilirsiniz.

Yüz egzersizi ya da yüz yogası, siz ne diye adlandıracaksanız, Kore cilt bakımı rutini arasında birçok kadın tarafından daha küçük yaşlardan itibaren uygulanılan yöntemlerden biridir. Korelilerin yüzlerinin neden bu kadar pürüzsüz olduğunun bir başka örneği de bunu uzun yıllardır uyguladıkları yüz egzersizlerine borçlu oluşlarıdır.

İlgili Yazı: Kuru, Kaşıntılı Ciltler İçin Yulaf Ezmesi Banyosu

Sonuç:

Korelilerin cilt beyazlatma ve cilt bakımı yöntemlerine baktığımızda öyle aman aman sayılacak bir maddeye rastlamak zor. Bu yöntemlerin hepsi basit ve herkes tarafından uygulanılabilir. Koreliler gibi güzel olmak istiyorum diyorsanız, işte size Kore cilt bakımı tüyoları. Yukarıda saydığımız Kore cilt bakım rutini maddelerini siz de evde kolayca uygulayarak, Koreli kadınlar gibi pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Koreli kadınların cilt bakım sırları

Koreli kadınların cilt bakım sırları

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.