Liposuction Opreasyonu Sonrası Kilo Verme Nasıl Olur?

09.02.2023
Liposuction Opreasyonu Sonrası Kilo Verme Nasıl Olur?

 Liposuction ile kilo vermek artık çok kolaydır. Liposuction operasyon sonrası kilo verme nasıl olur? Liposuction’nın kilo vermekte etkileri var mı? 

Gibi soruları sizlere yanıtlayacağız.Günümüzde estetik alanında Liposuction operasyonları günden güne artmaktadır. Bunun sonucu Yemek yeme alışkanlığı bozukluğu,genetik föktör etkili veya hareketsizlikten kaynaklı vücutta kitelesel yağ birikimi olabilmesi söz konusudur. Bu yağlardan kurtulabilmek oldukça zordur.

Liposuction Ameliyatından Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Vücuttaki yağlardan kurtulmak için egzersizler yapmak veya yeme alışkanlıklarının düzelilmesi bazen kesin çözüm olamayabilmektedir. Vücutta ki yağlardan kutulmak için uzun bir zaman diyet yapmaya ihtiyaç vardır.Fakat her ne kadar bu süreçte yemek yeme konusunda dikkat edilse de kitlesel yağların vücudun hangi bölgesinden gideceğine ne yazık ki siz karar veremiyorsunuz.Bu doğrultuda bölgesel yağlardan kurtulmayı sağlayan Liposuction devreye girmektedir. Liposuction, kilo vermede oldukça etkili bir yöntemdir.

Vücutta bulunan hücre sayıları belirgin olmakla birlikte,şişmanlama faktörünün oluşmasının sebebinin bu hücrelere bağlı artış olması ile ilgili degil,içerisinde yağ dokularının birikmesi ile meydana gelmesi ile zuhur etmektedir. Liposuction, işlemi ile istenmeyen bölgelerde birikmiş olan yağ kitleleri cerrahi işlemle alınabilmektedir. Liposuction ile alınan yağ kiteleleri ile birlikte vücuda kontür işlemi yapılmaktadır. Liposuction ile yağ kitlelerinden kurtulmak mümkündür.Operasyon sonrası vücutta hızla büyük bir şekillenme meydana gelmektedir. Tekrar kilo alma konusunda da vücut kendini korumaya alarak hücre içi yağ kitelesi oluşumunu engeller.

Liposuction Nedir?

Liposuction Nedir

Liposuction,yağ almalarında uygulanan cerrahi bir işlemdir. Liposuction,kilo vermek isteyenlerin veya bölgesel yağlarından rahatsız olan kişiler için uygulanabilmektedir. Liposuction ile deri altında ki hücre dokusunun içerisinde yer alan yağ kitleleri sıvı olarak alınır. Hücre içerisinden cerrahi yöntem ile alınan yağ kitlelerinin yerine deri altında ki hücre dokusu içerisine kontür işlemi yapılır.

Liposuction,yapılan bölgelere ve yağ kitlesinin yoğunluğuna göre cerrahi işlem süresi değişmektedir. Tamamen acısız ve ağrısız olarak uygulanabilen ve hiçbir yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Liposuction operasyon sonrası kilo verme nasıl olur? Öncelikli olarak Liposuction, yatırmak isteyen kişiler doktor muayesinden geçmesi gerekmektedir.Bu işlem öncesi uygun görünen kişiler Liposuction için bellirli bir gün verilmektedir. Liposuction işlemi sırasında herhangi bir acı ve ağrı hissetmezsiniz ve rutin yaşamanıza sorunsuzca geri dönebilirsiniz. Liposuction uygulaması ile istenmeyen kilolarınıza kolaylıkla veda edebilirsiniz.

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vaser Liposuction Hangi Bolgelere Uygulanir

Vaser Liposuction, yağ bölgerinin yoğun olduğu bölgere uygulanmaktadır.Genel itibari ile fazla yağların birikmiş olduğu bölgere vardır.Bu bölgere ise,

  • Bacak önü
  • Kalça
  • Göbek
  • Baldır
  • Bacak arkası
  • Kollar
  • Bilek ve diz bölgeleri
  • Sırt ve bel bölgesi

Gibi bölgelerden oluşmaktadır.Özellikle bu bölgelerde yağ kitlesi yoğun olarak görülmektedir. Hastanın tericihine göre istenen bölgelere Vaser Liposuction yapılabilmektedir. Ayrıca boyun ve çene gibi bölgere de aynı işlemi uygulamak mümkündür.

Liposuction Fiyatları

Liposuction,son zamanlarda üstün başarısı ve uygulamayı yaptıran kişilerin memnuniyeti ile oldukça fazla gündeme gelmektedir. Bu nedenle Liposuction fiyatları sıklıkla araştırılmaktadır. Kilo vermede en etkili yöntemlerden biri olan Liposuction ile istenmeyen kilolarınızdan anında kurtulabilmeniz mümkündür. Bu sayede birçok kişi Liposuction nasıl yapılır ve fiyatları nedir diye merak etmektedir.

Liposuction, bölgesel incelmeyi sağlayan bir cerrahi uygulamadır.Vücutta bulunan birçok bölgeler arasında belli başlı bölgelerde sıklıkla rastlanan yağ kitleleri çoğu insanının sorunu haline gelmektedir. Yoğunlukla belli başlı bölgere zuhur eden yağ kitlelerini diyet ve spor yapmakla hemen yok edebilmek mümkün olmamaktadır. Uzun bir sabır ve uğraş gerektiren bu durumla yüzleşmek istemeyen kişiler olabilir. Ayrıca uğraşılan çabalara rağmen sonuç alamayan ve istediği gibi bir farka ulaşamayan kişilere,Liposuction etkili çzöüm yöntemidir. Liposuction operasyon sonrası kilo verme nasıl olur? Liposuction ile sadece hızla kilo vermekle kalmazsınız.Aynı zamanda Liposuction, sayesinde kurtulmuş olduğunuz yağların tekrar oluşmasına önlem almış olursunuz.

Bu yazımıza da bakın:

Karın Germe Ameliyatı Riskli mi? Riskleri Nelerdir?

Göğüs Estetiği Hakkında Ayrıntılı Bilgi

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.