Bebeklerde Güneş Kremi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bebeklerde Güneş Kremi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bebeklerin cildi çok hassas ve narindir. Normal bir yetişkinin cildinden çok ince bir yapıya sahip olan bebek cildini güneşin zararlı UV ışınlarından muhakkak korunması gerekmektedir. Güneşin yoğun olduğu saatlerde bebeğinizi güneşe çıkarmamaya dikkat etmelisiniz. Dışarı çıkarmak zorunda olduğunuz da ise mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bebeklerde Güneş Kremi Kullanımı

Yaz günlerinde saat 11 ile 16 saatleri arası güneş ışınlarının en zararlı olduğu saatlerdir. Havanın kapalı olduğuna aldanmayın. Bu saatlerde dışarı çıkmak zorunda kalırsanız hava kapalı dahi olsa muhakkak bebeğinize güneş kremi sürün ve şapka takın. Özellikle deniz suyundan yansıyan güneş ışınlarının yakıcı etkisi çok daha fazla olduğu için bu saatlerde kesinlikle deniz kenarına götürmemelisiniz.

Sıcak yaz günlerine yaklaştığımız şu günlerde şehirde ve sahil kenarında cildinizin sağlığını korumak için güneş koruyucu krem kullanmaya özen gösteriyorsunuz. Ancak bebeğiniz için bu özeni gösteriyor musunuz ? Tüm bayanların bildiği üzere sıcak yaz aylarında bebek bakımı için daha fazla önem göstermek istiyor.

Yapılan araştırmalara göre altı aylıktan küçük bebeğe güneş koruyucu krem kullanmak yerine onu olabildiğince güneşe çıkarmamanız gerekmektedir. Eğer sahil kenarısındaysanız mutlaka gölge bir yere ya da şemsiye gibi yerlerde bebeği gölgede tutmanız gerekmektedir. Küçük bireyimize güneşten koruyucu krem sürmek yerine terletmeyecek uzun kollu tişörtler giydirin , şapka takmayı unutmayın. Bebeklerin derisi yetişkin bir bireye göre daha hassas olduğu için , bebeğin cildi tarafından güneş kremi emilmeyebilir ve cilte kimyasallardan dolayı sorunlar yaşanabilir.

Bebeklerde Gunes Kremi Kullanimi

Küçük bebekleri güneşten koruma önerileri

  • Altı aylıktan küçük bebeklerde oluşan güneş yanıkları cilt kanseri olma ihtimalini arttırmaktadır. Bu sebepten dolayı bebeğinizi güneş yanıklarından koruyun.
  • Rahat ve ferahlatıcı , terletmeyen ve vücudunu tamamen kapatan kıyafetler giydirmeye özen gösterin. Giydirmeden önce kumaşı inceleyin , kumaş çok fazla şeffaf ve delikli ise giydirmeyin.
  • Bebeğize giydireceğiniz şapkanın kafasının tamamını ve ensesini korduğundan emin olun.
  • Eğer güneş koruyu krem kullanmak zorunda kalacaksanız mutlaka doktorunuza başvurun. Sadece güneş kremi sürerek bebeğinizi zararlı güneş ışınlarından yüzde yüz koruyamazsınız.
  • Güneş ışınlarının en zararlı olduğu 11:00 ile 14:00 saatleri arasında bebeğinizi ve hatta kendiniz kesinlikle dışarı çıkmayın.
  • Bebeğiniz bol bol sıvı tüketmesi gerekmektedir. Güneşe çıkmadan önce emzirmeye devam ediyorsanız emzirmelisiniz.
YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.