Dekorasyonda Puf Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

02.02.2023
Dekorasyonda Puf Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Dışarıda geçen uzun bir günün ardından ayaklarınızı uzatmak gibisi yoktur ve kanepeniz uzanmak için yeterince büyük değilse, bir puf tüm dinlenme ihtiyaçlarınız için ideal bir çözümdür.

Dolgun bir puf, sadece bacaklarınızı yukarı kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda kullanışlı ekstra oturma yeri, kullanışlı bir yan sehpa ve evcil hayvanların oturması için bir yer görevi de görür.

Artı olarak, oturma odanızı düzenlemenin kolay bir yoludur. Bir ev ofisinde, yatak odasında veya giyinme odasında da eşit derecede fayda sağlar. Yoğun bir eviniz varsa ve kullanmadığınız zamanlarda yumuşak mobilyaları saklamak istiyorsanız, saklama yeri olan bir puf da harika bir seçenektir.

Salon ve Ev Dekorasyonunda Puf Kullanma

Salon ve Ev Dekorasyonunda Puf Kullanma

İyi haber şu ki, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tasarım var. Sadece iç mekanınıza en uygun tarzın hangisi olduğuna karar verin. Rahat oturma odaları için örgü puf, abartıdan uzak durmak istiyorsanız gri puf, klasik dekordan hoşlanıyorsanız deri puf tercih edin.

 

Puf ile tabure arasındaki fark nedir?

Puf bir tür taburedir. Ancak tüm tabureler puf değildir. İkisinde de ayaklarınızı dinlendirebilirsiniz ama tabureler daha büyük ve daha sağlam yapılarken, puflar daha çok dev yastıklar gibidir; Puf kelimesi, ‘kabarık’ bir şey için Fransızca bir terimden türemiştir. Tabure ve puf arasındaki farka gelince, ayrım çok daha nettir.

Tabureler veya ayaklıklar, genellikle sadece otururken ayaklarınızı dinlendirmek veya yükseltmek için kullanılan, tarihsel olarak mütevazi mobilya parçalarıdır.

Puf ise yatak odalarında, yaşam alanlarında ve yemek alanlarında kullanılabilen çok amaçlı bir mobilya olabilir. Oturmak için kullanılabilirler; depolama olarak kullanılabildikleri gibi, bir sehpa yerine de kullanılabilirler.

 

Çok işlevli bir mobilya parçası olarak pufların faydaları nelerdir?

Cok islevli bir mobilya parcasi olarak puflarin faydalari nelerdir

Evinize rahat bir ek olmanın yanı sıra, çok yönlülük, bir pufun yatırım yapmaya değer bir mobilya parçası olmasının anahtarıdır.

Ercol Kreatif Direktörü Rachel Galbraith,  bize daha fazlasını anlatıyor: “Evde geçirdiğim zamandan beri, konfor ve rahatlık yayan yumuşak mobilyalara yönelik aramalarda büyük bir artış oldu. İnsanlar evlerinde rahatlamış hissetmek isterler.”

Dinlenmek için derin koltuklara sahip kanepeler ve koltuklar klasik bir seçimdir. Ancak sehpa veya ekstra oturma yeri olarak ikiye katlanabilen döşemeli bir tabure seçmek, oturma odanıza daha fazla doku ve yumuşaklık katmanın harika bir yoludur.

 

Dekoratif Puf Yapımı Videosu

 

Bu yazılarımıza da bakın:

Trend ve Çağdaş Ev Dekorasyonu Modelleri

Küçük Bir Odayı veya Alanı Büyük Göstermenin Yolları

 

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.