Göz Alıcı Taşlı, Taş İşlemeli Abiye Elbise Modelleri

19.04.2022
Göz Alıcı Taşlı, Taş İşlemeli  Abiye Elbise Modelleri

Pek çok tercih edilen en son moda taşlı abiye elbiselerden sitemizde bahsettik. Bahsetmeye devam edeceğiz çünkü değişim bütün hızıyla devam ediyor.

Hızlı değişimler yaşayan moda sektöründe yeni gelişmeler var. Geçen seneki moda hızla değişiyor. Taşlı Abiye Elbise Modelleri sektöründeki dinamik değişim de sosyal medyada oldukça etkili.

Yazın hareketli günlerinde çok fazla söz, nişan, özel davet ve düğünlere katılmışsınızdır. Bu gibi kutlamalara katılmak için sıklıkla taş işlemeli dantelli şeffaf abiye elbise arayışına da girmişsinizdir. Abiye tercihinde gösteriş ve şıklıktan ziyade kullanışlılık önemlidir.

Taş İşlemeli Abiye Elbise Modelleri ve Modası

Peki, taşlı abiye elbiseler şık olduğu kadar kullanışlı da olabilir mi? Evet…

Son sezon abiye giyim trendlerini incelediğimiz zaman bunun imkansız olmadığını görüyoruz. Bu trendin oluşması ise insanların isteğine bağlı. Çünkü trendler insanların ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda belirleniyor.

Böylelikle bu trendin oluşumunda rahatlık rol alıyor. Rahatlığın etkisiyle de abiye için seçilen kumaşların türünde değişiklikler oluyor. Abiye dikimi için kullanılan kumaşların yerine rahatlığı ile ön planda olan efil efil şifon kumaşlar kullanılmaya başladı.

 

Burada temel amaç şıklığı ve rahatlığı ön planda tutabilmektir.

Rahatlığın ön planda olduğu şifon abiye elbiselerde kullanılan simler, payet işlemeleri ve pullar ayrı bir ahenk katarken yakada, kol manşetlerinde ya da etek uçlarında kullanılan danteller ayrı bir güzellik katıyor.
Sezonun dikkat çeken modellerini incelediğimiz de volanların kollarca etek uçlarında ve yakalarda sıklıkla varlığını görüyoruz. Sezonun taş işlemeli abiyelerini incelemeye devam ettiğimiz de gümüş ve altın işlemeleri ile karşılaşıyoruz. Bu işlemeler çok fazla abartılı olmadan sade bir şekilde elbiseyi sararak özel bir hava katıyor.

Bu taş işlemeler genellikle abiyenin üzerindeki ince kuşakların üstünde ya da yakada yer alıyor. Bu sade ve kullanışlı kıyafetler vitrinlerde yerini koruyor.
Geçen sezonlarda bu abiyelerin esintisini hafiften hissetmeye başlamıştık.

 

İlerleyen zamanlar içerisinde günümüze daha çok şekil almış bir biçimde geldi. Her ne kadar şekillenmiş olsa da sezon içerisinde daha da ayrı bir değişime ve yeniliklere uğruyor. Bu değişimleri yakından takip ederek sezona ayak uydurabilir. Düğünlerin ve kokteyllerin en gözde en rahat hanımefendisi olabilirsiniz.

 

Hızlı ilerleyen moda sektörünün taşlı gece elbiseleri vazgeçilmezi. Bu moda sektörünün içerisinde taşlı abiye elbise modelleri özel gün ve gecelerinizde seçmek için birçok sebep sayabiliriz. Gösterişi ve şatafatı seven gelin adaylarımız da taşlı şatafatlı gelin ve nişan elbiselerini seçebilirler.

Bu konuda Lübnanlı moda tasarımcıları örnek verebilir bu konuda çok iyi olduklarını söyleyebiliriz. Taşlı abiyeler dediğimizde aklımıza ilk olarak cesareti seven cesur ve güzel kadınlar gelir. Şüphesiz bu kadınlar orta doğuludur.

 

Taşlı elbiselerin şüphesiz baş ilham kaynağı Elizabeth Taylor’dur. Bu örneği Cleopatra filminde net bir şekilde görebiliriz.  Cleopatra filmi dişil ve yürekli kadınların bulunduğu 1963 yılına ait bir filmdir. Yaklaşık dört saat süren bu filmde kostüm ve harcamaları ile rekorlar kırarak adını duyurmuştur.

Başrol oyuncusu Cleopatra karakterine birbirinden işlemeli ve yoğun taş işlemeli abiye elbise modelleri giydirilerek nefes kesen bir görüntü oluşturulmuştur. Sizde günümüzdeki modern taşlı abiyeler ile modern bir Cleopatra olabilirsiniz.

Taşlı gece kıyafetlerinin farkı ise geceleri kendinizi daha rahat, şık ve dişil hissetmenizdir. Kadınlığınızın simgesidir adeta. Katılacağınız davetler özenli, şık ve ışıltılı olmak gerekir. Hemen hemen her kadın bu ihtişamın güzelliğine kendini bırakmalı diye düşünüyorum. Hayatınız da bir kez dahi olsa giyeceğiniz taşlı elbiseyi bir daha çıkarmak istemeyeceksiniz. Taşlı gece elbiseniz ile karizmatik duruşlarınız geceye yayılan esas ışıltılar olacaktır.

 

Taşlı Gece Abiye Elbisesi Giymenin Püf Noktaları

Bir elmas gibi parlarken dozu da en aşağı indirmek gerekiyor. Sabit moda kuralları çizgisinin dışına çıkamamakta fayda var. Her ne kadar şık olsanız da salonun avizeleriyle kıyaslanmak istemezsiniz değil mi? Yüksek boyun çizgisine sahip abiyeleri tercih ederek zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu modeller sizi daha çekici gösterecektir. Dış görünüşünüzü de basit ve çok aşırı ışıltılı olmayan takılar ile tamamlayarak abartıdan uzak durabilir şıklığı yakalayabilirsiniz.

Taşlı Abiye Elbise Modelleri Resim Galerisi

Şayet takı takmaya çok fazla merakınız yok ise boynu veya kolları taşlı abiyeleri seçerek taşlı kısa abiye modellerini seçebilirsiniz. Kısa dekolteli taşlı bir elbise seçeceksiniz. Dekolteli uzun kollu seksi bir abiye elbise seçebilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.