Her Erkeğin Bilmesi Gereken 10 Giyim Tavsiyesi

24.06.2023
Her Erkeğin Bilmesi Gereken 10 Giyim Tavsiyesi

Erkeklerin Bilmesi Gereken 10 Giyim Tavsiyemiz Bu listede kot pantolon ve tişört dışında da kıyafet kullanmak isteyen erkeklere bazı ipuçları vereceğiz. Dolayısıyla her zaman için ‘casual’ şekilde giyiniyorsanız açıkçası pek işinize yaramayacaktır. İş görüşmesinde, mezuniyette, ilk buluşmada ya da yeni ofis işinde ne giyeceğini düşünen erkekler ve onlara yardımcı olabilecek eşleri ise okumaya devam edebilir.

Daima Kemer Kullanın

Daima-Kemer-Kullanin

Eğer pantolonunuzda kemer askısı varsa, kemer de takmanız gerek. Askısı olan pantolonda kemer kullanmamak, işi yarım bırakmak demektir. Aynı zamanda bu kemer ayakkabılarınızla da uyumlu olmalı. Siyah ayakkabıyla siyah kemer, kahverengiyle de kahverengi kemer kullanılmalı.

Kemer ve Pantolon Askısını Bir Arada Kullanmayın

Kemer-ve-Pantolon-Askisini-Bir-Arada-Kullanmayin

Aynı anda hem kemer, hem de pantolon askısı kullanmaktan kaçının. Bu sadece kendinize güveniniz olmadığı izlenimini verir.  Yapmanız gereken şey aslında çok basit. Eğer pantolonda kemer askısı varsa kemer kullanın, eğer yoksa pantolon askısı kullanın. İdeal askılar pantolonunun önüne doğru tokalanmalıdır.

Desenler Minimum Seviyede Olsun

Desenler-Minimum-Seviyede-Olsun

Erkeklerin kıyafet seçerken desenlerin uyumundan kaçınması gerekiyor. Eğer çizgili bir ceket ya da takım elbiseye sahipseniz, altına düz gömlek ve düz bir kravat tercih edin. Bu her daim yüzde 100 şekilde iyi gözükecektir. Eğer ceketiniz düzse, o zaman da düz renkli bir gömlekle desenli kravat veya düz kravatla desenli gömlek tercih edebilirsiniz.

Resmi Ayakkabılar

Resmi ayakkabılar deri olmalıdır ve başka bir resmi ayakkabı türü de yoktur. Aynı zamanda sivri veya kare burunlu olmamaları da gerekir. Hepsi doğal gözüken yuvarlak bir burna sahip olmalıdır.

Cep Mendili

Bugünlerde pek popüler olmasa da bazı erkekler hâlâ cep mendilleri kullanıyor. Bunla ilgili de kural oldukça basit; kravatınızla aynı kumaş olmamalı ve renkleri de mümkünse farklı olmalı. Tabii her zaman için en rahatı beyaz bir mendil (kumaş olmalı, ipek değil) seçmek olacaktır. Cep mendilinizle kravatınız aynı olursa, 1980’lerdeki kötü bir düğün töreninden fırlamış gibi gözükebilirsiniz.

Atlet

Atlet

Gömlek aldına giydiğiniz atlet gibi iç çamaşırlar asla gözükmemeli. Bu hataya çok sık düşülse de, sizi tembel, dikkatsiz ve bakımsız birisi gibi gösterecektir. Yukarıdaki fotoğraftan da atlet gözüktüğü zaman ortaya nasıl kötü bir görüntü çıktığını anlayabilirsiniz.

 

Kravatınız Düzgün Dursun

Kravatiniz-Duzgun-Dursun

Asla Hollywood filmlerinde gördüğünüz gibi gevşek kravatlar takmayın. Kravat kullanırken, gömleğinizin üst düğmesi de bağlı olmalı, aksi takdirde ortaya kötü ve dağınık bir görüntü çıkarırsınız. Ayrıca ideal boyuttan konuşacak olursak da, kravat kemer tokatınıza kadar da uzanmalı.

Çoraplar

Coraplar

Dünyanın farklı yerlerinde çoraplar için yıllarca farklı kurallar uygulansa da, en geleneksel kural çorapların pantolonla uyumlu olmasıdır. Diğer yanda, çoraplarınızın kravat veya başka bir kıyafetinizle eşleşmesi de hoş olacaktır. Fakat ne olursa olsun (fazla gözükmeseler de) üzeri fotoğraflı veya fazla renkli çoraplardan kaçının. Tek renklere veya sabit desenlere bağlı kalın. Ayrıca ideal erkek çorapları dizin altında olmalıdır ve oturduğunuzda, eğildiğinizde cildiniz asla gözükmemelidir.

Tasarımcı Ürünleri

Tasarimci-Urunleri

Tasarımcı markalar daima ‘sömürmeyi’ hedefler. Genellikle aşırı pahalı olurlar ve birkaç yıl içinde de eski moda gibi gözükebilirler. Şu andaki moda takım elbiseler için ince yakalar olsa da, trend ve modadan kaçının. Bunun yerine orta fiyatlı, iyi kaliteli bir takım elbise veya ceket tercih edin. Yaka genişlikleri orta seviyede ve en fazla 2-3 düğmesi olsun. Bu her zaman için kullanılır ve asla moda dışı kalmaz.

Fakat eğer illa tasarımcı markaları almak istiyorsanız ve fiyatı karşılayabilecek durumdaysanız, Kiton, Isia, Brioni ve birkaç diğer İtalyan markasını tavsiye ederiz. Tom Ford da dahil olmak üzere geri kalan bütün markalar zaman içinde moda dışı kalacaktır.

Tek Takım Elbiseniz

takim-elbise

Eğer tek bir takım elbiseniz varsa, rengi gri (tercihen koyu gri) olmalı. Koyu gri renk düğünler, mülakatlar, cenazeler, tiyatro ve diğer etkinlikler için her zaman idealdir. Birden fazla takım alabilecek kadar paranız varsa da, lacivert ya da kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Gerçekten zenginseniz de, bir adet siyah takım elbise alın fakat sadece cenazelerde kullanın. Siyah ‘cenaze rengi’ olarak bilinir ve iş kullanımı için uygun değildir.

Bu İçeriklerimizde İlginizi Çekebilir!

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.