Limon Sarımsak Kürü Faydaları, Kullananların Yorumları

Bu yazımızda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından sıkça önerilen limon sarımsak kürü faydaları ve kullananların yorumlarına yer veriyoruz. Ayrıca, hazırlanışı ve kürün nasıl yapıldığını inceleyeceğiz. Son olarak maydanoz limon sarımsak kürü kullananların yorumlarını sizlerle paylaşacağız.

19.06.2023
Limon Sarımsak Kürü Faydaları, Kullananların Yorumları

Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen, limon sarımsak kürü faydaları ve kullananların yorumları nelerdir? Maydanoz limon sarımsak kürü kullananlar yorumları, hazırlanışı ve kürün nasıl yapıldığını inceleyeceğimiz “Şifalı Bitkiler” içeriklerine hız kesmeden yer vermeye devam ediyoruz.

Bu sayfada sarımsak limon kürünü inceleyeceğiz. Sarımsak ve limon karışımı kürünün nelere iyi geldiğine bakacağız.

Yaşlarımız ilerledikçe, bize verilen en mükemmel organlardan bir tanesi olan gözlerimiz, yavaş yavaş diriliğini kaybeder ve görme bozukluğu yaşamaya başlarız. Özellikle şeker hastalıklarında şekerin göze vurması çok rastlanan bir durumdur. Görme bozukluklarında gözlerin işlevini yeniden kazanması için sağlıklı hücrelerin çoğalmasını sağlayacak şekilde beslenmek çok önemlidir.

Limon sarımsak kürü kullanmak isteyen şeker hastaları, limon zararlı olduğundan limonun yerine zeytinyağı kullanabilirler. Sarımsağın acı olmasına dikkat etmeliyiz. Eğer tarımsal ilaçlarla şişirilmiş fakat tadı acı olmayan sarımsakların vücudumuza faydadan çok zararı bulunur.

Bu tarz organik sarımsakları temin etmek oldukça zordur. Mümkünse köyden satın almaya özen gösterin.

Sarımsak limon kürü faydaları

Sarımsak limon kürü faydaları

Limon Sarımsak Kürü Hazırlanışı

Sarımsakları ufak ufak doğrayıp bir kaba dolduruyoruz. Üzerini geçecek şekilde taze limon suyunu ekliyoruz ve turşu gibi kuruyoruz. En az 15 gün bekleterek iyice etkisinin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Daha sonra elde ettiğimiz bu turşuyu suyuyla birlikte tüketiyoruz.

Sağlık için Sarımsak Yiyin

Günde 2 diş sarımsak tüketmek, vücudunuzda bulunan kötü kolesterol ve yağ birikiminin önüne geçmektedir. Göz retinalarının arka kısmında biriken yağlar görme bozukluğuna ve görme yetinizi kaybetmenize neden olabilir. Sarımsak, güçlü bir antioksidandır. Kanda dolaşan mikropları ve kötü hücrelerin yok edilmesine yardımcı olurken, hücre bölünmesini hızlandırır.

Bu nedenle sağlıklı bir bireyin düzenli olarak sarımsak tüketmesi oldukça faydalıdır.

Kemoterapi Alanlar Sarımsak Tüketirken Dikkat Etsin

Kemoterapi esnasında ve sonrasında sarımsak, nar gibi bölünmeyi hızlandıran gıdalar, genel olarak yasaktır. Bu durumda sağlığınıza zarar vermemesi için mutlaka doktorunuza danışın.

Şeker Hastaları İçin Limon Suyu

Şeker hastalarına limon tüketilmesi tavsiye edilmez. Bu nedenle limon sarımsak kürü karışımı denemelerini tavsiye etmiyoruz. Doktorunuza danışmadan hareket etmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Kulaktan dolma bilgilerle sağlığınızı riske atmamanız gerekir. Sarımsak, taze olarak tüketildiğinde bütün faydalarını insan vücuduna iletir. Pişirerek tüketmek faydalarının çoğunu kaybetmesine neden olur. Yani yemekteki sarımsak, çiğ tüketilenden çok daha az fayda sağlayacaktır. Bu nedenle eğer şeker hastalığınız varsa günde 2 diş sarımsak yiyebilirsiniz.

Limon sarımsak faydaları

Limon sarımsak faydaları

Maydanoz Limon Kürü Kullananların Yorumları

Bir başka şifa kaynağı maydanoz limon kürü kullananlar yorumları, hemen hemen hepsi olumlu olarak geri dönüş yapmıştır. internete maydanoz limon kürünü deneyen ve yorum yapan çok kişi var. Çoğu olumlu yorum yapmış. Dolayısı ile siz de maydanoz limon kürünü deneyebilirsiniz.

Öncelikle maydanoz limon kürünü bilmeyenler için kısa bilgi verelim; Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından her yerde tavsiye edilen bu maydanoz limon kürüne su ilave ediyoruz. Tarifin içerisine yaklaşık bir bardak su ekleniyor. Ancak, burada dikkat etmemiz gereken nokta, suyun klorsuz olmasına özen gösterin.

Evde kullandığımız musluk sularında klor yoğun olarak vardır. Satın aldığımız sularda da az da olsa klor bulunabiliyor. O yüzden mümkünse memba suyu kullanmakta fayda var.

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır?

Hazırlanışı

  • 8 – 10 kadar maydanozu saplarını ayırın ve blenderde iyice çırpın.
  • 1 tane orta boy limonu blenderde sıkın.
  • 1 bardak su ekleyin.
  • Karışımı yemyeşil hale getirene kadar iyice karıştırın.
  • Kahvaltından yarım saat kadar önce aç karına içiyorsunuz.
  • Maydanoz limon kürünü 15 gün boyunca ara vermeden sabah kahvaltıdan önce aç karına için. 15 gün sonunda 5 günlük bir ara verin. Tekrar bir 15 gün daha kullanmaya devam edin.
Maydanoz limon sarımsak kürü

Maydanoz limon sarımsak kürü

Böylelikle maydanoz kürü nasıl yapılır sorusunun cevabını da yukarıda vermiş olduk. Bu kürün amacı, karaciğeri korumaktır. Eğer karaciğerde yağlanma varsa bunu önlemek ve daha sağlıklı bir karaciğere sahip olmaya yardımcı olmaktır. Dolayısı ile eğer karaciğerinizde bir sorun  belirmişse, maydanoz limon karışımını denemenizde büyük fayda vardır.

Limon Sarımsak Kürü Kullananların Yorumları

Buraya kadar limon sarımsak kürü faydaları nelerdir? Nasıl hazırlanır? Ayrıca maydanoz limon kürü nasıl yapılır ve faydaları nelerdir gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Hala tereddüt içerisinde iseniz şimdi de limon sarımsak kürü kullananların yorumları nelermiş onlara bir göz atalım. Hepsiburada’da satılan bir markaya ait limon sarımsak kürünü kullananlar yorum yapmış. Biz de sizler için araştırdık.

Limon sarımsak kürü kullananlarım yorumları oldukça iyi görünüyor. Ortalama 4 yıldız almış. 31 tane kullanıcı 5 yıldız vermiş, 12 kullanıcı 4 yıldız, 33 kullanıcı da 3 yıldız olarak yorumda bulunmuş. Karar sizin.

İşte limon sarımsak kürü kullananların yorumlarından bazıları şu şekilde;

Limon Sarımsak Kürü Kullananların Yorumları

Limon Sarımsak Kürü Kullananların Yorumları

Limon Sarımsak Kürü Kullanıcı Yorumları

Limon Sarımsak Kürü Kullanıcı Yorumları

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Kullananların Yorumları

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Kullananların Yorumları

Limon Sarımsak Maydanız Karışımı Kullananların Yorumları

Limon Sarımsak Maydanoz Karışımı Kullananların Yorumları

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.