Aura Nasıl Yükseltilir? Aura Nedir? Aura Yükseltme Yöntemleri

Bu yazımızda aura terimini inceleyeceğiz. Aura nedir? Aura yükseltmek ne demek? Aura nasıl yükseltilir? Aurayı yükseltmek için neler yapmalıyız? Aura güçlendirme ve aura yükseltme yöntemleri nelerdir? Bu gibi sorulara cevap arayacağız. Auranızı yükseltmek istiyorsanız, bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

23.01.2023
Aura Nasıl Yükseltilir? Aura Nedir? Aura Yükseltme Yöntemleri

Bu sayfamızda “aura” terimini masaya yatıracağız. Aura nedir? Aura ne demek? Nasıl güçlenir? Aura nasıl yükseltilir? Aurayı yükseltmek için neler yapmalıyız? Aura yükseltme ve güçlendirme yolları nelerdir? Bu gibi konulara yer vereceğiz. Auranızı yükseltmek istiyorsanız, bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikle aura nedir? Ne anlama gelir? Kısaca bundan bahsedelim;

Aura, canlı cansız herhangi bir varlığın artı ve eksi kutupları arasında oluşan elektromanyetik koruma kalkanına verilen isimdir. İlk kez aura kelimesini duyduğunuzda, aura da ne demek diye düşünmüş olabilirsiniz. Diğer insanlar gibi aklınızda onun spiritüel bir terim olduğuna dair bir inanç uyanmış olabilir.

Aura ne demek tanımından da anlaşılacağı gibi aslında spiritüel bir terim değildir. Buna göre, görünen her şeyde atom olduğundan, çevremizdeki her şeyin kendine özgü bir aurası vardır.

Gün boyunca auranız başkalarının auraları ile sürekli olarak iletişim halinde oluyor. Kendi auranız ile karşı tarafın aurası arasında soyut bir alışveriş oluşuyor. Başkasının aurasından etkilenip sizin de ona benzemeniz gibi bir durumun söz konusu olabileceği uzmanlar tarafından bir çok araştırmada anlatılmıştır.

Aura Nedir? Ne Demektir?

Atalarımız, aura kavramını “Üzüm üzüme baka baka kararır” diyerek bu durumu açıklamış. Buna göre aura denen enerji kütlesinin varlığının geçmişten günümüze bilindiği sonucu çıkarabiliriz. Ayrıca dinimizce inanılan “nazar” kavramını da auraya bağlayabiliriz.

aura nasıl yükseltilir

aura nasıl yükseltilir

Aura, aslında kişinin kendi vücudunu çevreleyen bir enerji kalkanı gibidir. Güçlü aura, sizi negatif enerjiden korur. Auranın düşük olması durumunda, negatif ortamlara karşı daha savunmasız hale gelebilirsiniz.

İlgili Yazı: Meditasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Bir deyim vardır; “Göze geldi”, “Göz değdi” gibi terimler, kişinin aurasının düşük olması ve karşı tarafın aurasından olumsuz etkilenmesi şeklinde yorumlanabilir. Bu gibi negatif durumlara maruz kalmamak için kişinin aurasını yükseltmesi veya güçlendirmesi gerekmektedir. Peki aura nasıl yükseltilir? Aura nedir sorusunun cevabını aldıktan sonra şimdi de aura yükseltmek için yapılması gerekenlere bakalım…

Aura Yükseltme Yöntemleri

Auranız ince bedeninizin, enerjik anatominizin bir parçasıdır. Renk ve sesle dolu bir enerji sizi çevreler ve evrenin kaynağına bağlar. Fiziksel bedeniniz, astral enerji bedeninizin bir tezahürüdür. Yaşam gücü enerji bedeninizde serbestçe hareket ettiğinde, fiziksel bedeniniz iyi çalışır.

İnsanlar, bitkiler, hayvanlar ve binalar arasında sürekli bir titreşim alışverişi vardır. Auranız güçlüyse, etrafınızdaki olumsuz etkilerin refahınız üzerinde minimum etkisi olacak ve kötü karmanızın sonuçları büyük ölçüde azalacaktır.  Yüksek aura, genel sağlığınız ve esenliğiniz üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.

Aura Nasıl Yükseltilir?

Neyse ki aura yükseltmenin çeşitli yöntemleri vardır. Selenit temizliğinden doğada vakit geçirmeye kadar çeşitli yöntemlerle aura güçlendirmek mümkündür. Aşağıda aura yükselme ve auranızı güçlendirmenin yöntemlerini bulabilirsiniz. Aurayı güçlendirmek için yapılması gerekenler şunlardır;

aura yükseltmek için ne yapılır

aura yükseltmek için ne yapılır

 • Fiziksel bedeninizi yaratan astral ve nedensel planlara uyum sağlayın
 • Bedeninizi, zihninizi ve kalbinizi kozmik güçlere uyumlayın
 • Kendinizi güçlendirici bir enerji kalkanına sarın
 • Negatif enerjilerden koruyan ve aura güçlendirici egzersizler yapın
 • Sinir sisteminize ince ayar yapın ve yenileyin
 • Çakralarınızın sağlığınızda oynadığı rolü anlayın
 • Astral ve fiziksel bedenlerinizdeki yaşam gücü akışını artırın
 • Çakralarınızın enerjiyi sisteminizde ihtiyaç duyulan yere yönlendirmesine yardımcı olun.
 • Sezgisel algınızı artırın
 • Manevi yaşamınızı bir sonraki seviyeye taşıyın

Aura Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler

 • Auranızı Adaçayı veya selenit ile düzenli temizleyin

Auranızı düzenli olarak temizlemek, negatif enerjiden kurtulmanın harika bir yoludur. Adaçayı lekesi ve selenit , hem auranızı istenmeyen enerjiden arındırmak, hem de çevrenizi arındırmak için kullanılabilir. Auranızı adaçayı ile temizlemek için adaçayı çubuğunun bir ucunu hafifçe tütene kadar yakın.

İlgili Yazı: Yorgun Yüz İfadesi Neden Olur? Nasıl Giderilir?

Yumuşak hareketlerle yedi çakranın konumlarına özellikle dikkat ederek çubuğu vücudunuzda baştan ayağa sallayın. İşiniz bittiğinde dumanın dışarı çıkması için pencereleri açmanız yeterlidir. Adaçayı, aura yükseltmek için de kullanabileceğiniz mucizevi bitkilerden biridir.

Ayrıca, benzer şekilde selenit değnek kullanarak da auranızı yükseltebilirsiniz. Asayı vücudunuzdan birkaç santim uzakta tutun ve auranızdan herhangi bir negatif enerjinin atıldığını görselleştirirken baştan ayağa süpürün.

 • Enerjinizi Düşüren Şeylerden Kaçının

İnsan aurası çevremizdeki her şeyden etkilenebilir. Bu nedenle enerjinizi düşürme eğiliminde olan şeylerden, insanlardan ve yerlerden kaçınmaya çalışın. Bunun yerine size keyif veren ve sizi mutlu eden şeyler bulun! Bu, resim yapmak, günlük tutmak, yüzmek, spor yapmak, dans etmek, fotoğraf çekmek, egzersiz yapmak veya diğer hobiler olabilir.

 • Aura Yükseltmek İçin Siyah Turmalin Kristali Kullanın

Siyah turmalin kristali güvenliği, korumayı ve topraklamayı sembolize ederek onu enerjik temizlik için harika bir taş yapar. Auranızı güçlendirmek için cebinizde bir parça siyah turmalin taşımayı veya onu meditasyon uygulamanıza dahil etmeyi deneyin. Aura nasıl yükseltilir sorusunun gizli cevaplarından biri de siyah turmalin kristalidir. Siyah turmalin kristali nedir? Detaylı bilgi için tıklayınız.

 • Ekranlarda Geçirilen Süreyi Azaltın

Telefon, tablet ve bilgisayar gibi elektronik cihazlarda çok fazla zaman harcamak, enerjinizi hızla tüketebilir ve kendinizi yorgun, motivasyonsuz ve uyuşuk hissetmenize neden olabilir. Bu, auranızın düşmesi anlamına gelir. Zaten düz mantık olarak baktığımızda aurayı yükseltmek için aurayı düşüren şeylerden uzak durmak gerekir.

Mümkünse her gün ekran süreniz için bir sınır belirlemeye çalışın. Bu plana sadık kalmaya çalışın. Bunun genel ruh haliniz ve enerji seviyelerinizde bir fark yaratıp yaratmadığına bakın. Kendinizi daha iyi hissediyorsanız, bu auranızın güçlendiği anlamına gelir.

İlgili Yazı: Kendimi Sürekli Mutsuz ve Yorgun Hissediyorum Ne Yapmalıyım?

 • Doğada Zaman Geçirin

Doğada açık havada vakit geçirmek, aura yükseltme ve güçlendirmenin etkili bir yoludur. Yüzmeye gidin, güneşlenin ve çıplak ayaklarınızla yerde yürüyün! Doğa inanılmaz derecede güçlü bir pozitif enerjiye sahiptir ve sizi yeryüzüne bağlarken aynı zamanda rahatlamanıza da yardımcı olur. Bu sayede auranız güçlenmiş olacaktır.

 • Aura Yükseltme Meditasyonu Yapın
Meditasyon Yaparak Aura Nasıl Yükseltilir? -Videolu Anlatım-

Aura yükseltmek için yapılabilecek çeşitli meditasyonlar vardır. Çeşitli aura yükseltme meditasyonları yaparak da auranızı yükseltebilirsiniz. Bununla ilgili bir videoya yer vermek isteriz. Aşağıdaki videoda meditasyon ile aura nasıl yükseltilir sorunun cevabını bulabilirsiniz. Bu meditasyon ile siz de kendi auranızı güçlendirebilirsiniz.

Video Kaynağı: Youtube Kayıp İlimler Kanalı

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.