Göz İçi İğne Nedir ve Neden Yapılır?

31.05.2022
Göz İçi İğne Nedir ve Neden Yapılır?

Göz İçi İğne Tedavisi Nedir Neden Yapılır?

Retina tedavisi için güncel tedavi yöntemleri olarak gözün içerisine iğne tedavileri yapılabilmektedir. Retina tedavisi için yapılıyor olan göze damlatılan damlalar, göze sürülen merhemler gözün arka tabakasına ulaşamadığı için etkili olamamaktadır.

 

Sadece gözün yüzey tabakasında oldukça etkili olabilmektedir. Retina tabakası olarak adlandırılan gözün arkada yer alan tabakasına etkili bir tedavi yöntemi yapılabilmesi için insan vücuduna çok yoğun ilaçlar vermek gerekmekte veya göz iç boşluğuna çok küçük iğneler ile düşük dozda ilaçlar verilmektedir.

 

Göz İçine Enjekte Edilen İlaçlar Oldukça Etkili!

Göz içi iğneler hangi hastalıklar için kullanılır? Bahsi geçen göz içerisine iğne yardımı ile enjekte edilen ilaçlar ise oldukça etkili ve çok güçlü tedavi edici ilaçlardır. Özellikle bu tedaviler şeker hastalığında, damar tıkanıklıklarında ve sarı nokta hastalığında önerilmektedir. Sarı nokta hastalığı ise genellikle yaşlı insanlarda görülen kanamalardır.

 

Göz içi iğneler olumlu sonuç veriyor mu? Bu iğneler yardımı ile hastaların göz tedavileri oldukça iyi bir şekilde yapılabilmekte ve hastalar sağlıklarına kavuşabilmektedirler. Şeker hastalığında da yine görme merkezi denilen noktada kanamalar meydana gelebilmektedir.

 

Ağrı ve Sızılarınızı Azaltıyor!

Şeker hastalığına göz içi iğnelerin faydası nedir? Bu iğneler şeker hastalığında ortaya çıkabilecek olan ağrıyı ve sızıntıyı oldukça azaltmakta kanamalarında da oldukça gerilemesine vesile olmaktadır. Damar tıkanıklıklarında ise tıkanmış olan bölge de yine ödem ve oldukça yüksek derece de fonksiyon kaybı gelişebilmektedir. Yapılan iğneler bu hastalara da oldukça sık önerilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.