Güzelliğinizi Artıracak Makyaj Hileleri

31.03.2022
Güzelliğinizi Artıracak Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri. Bazen makyaj yapmak çile gibi gelir. Yaparsın olmaz, bozmak zorunda kalırsın ve yapmak için tekrar tekrar uğraşırsın. Bunun için sizlere bazı makyaj hilelerini paylaşacağım. Bu şekilde pratik ve düzgün bir şekilde makyaj yapabilirsiniz.

Makyaj yapımının bazı püf noktaları vardır. Bu yazımızda sizlere abartıdan uzak ve etkili bir günlük makyaj için bazı yöntemleri paylaşacağız.

Makyaj, kadınların olmazsa olmazıdır. Fakat ortama ve kıyafete uygun bir makyaj yapılmalıdır. Mesela, günlük yaşantıda ağır bir makyaj yaparsanız kötü bir görünüm elde edersiniz. 

 

 • Mutlaka makyaja başlamadan önce cildinizi temizleyin. Güneş kreminizi de (yaz-kış) sürmeyi ihmal etmeyin.
 • Cildinizi temizledikten sonra makyajınıza fondöten ya da BB krem sürmekle başlayın. Eğer cildinizin nefes almasını istiyorsanız BB krem sizin için daha iyi olacaktır. Cildinizde lekeler varsa bu lekeleri kapatmak için fondöteninizi koyu renk seçin.
 • Kusursuz görünüm için göz çevrenize aydınlatıcı kullanın. Fondötenin renginden iki ton açık bir pudralı kapatıcı uygulayabilirsiniz.
 • Sıra geldi göz kalemine. Eğer gözleriniz küçük ise size tavsiyem gözlerinizin altına siyah kalem çekmeyin. Çünkü gözleriniz olduğundan daha küçük gözükür. Siyah yerine ya ten rengine yakın ya da beyaz bir kalem seçin. Buğulu bakışlar elde etmek istiyorsanız, göz kaleminizi sürdükten sonra parmağınızla hafif dağıtın.
 • Eyeliner sürmek vazgeçilmezim diyorsanız elbette eyeliner da uygulayabilirsiniz. Fakat eyelinerı uygulamak bir nevi sanattır. Eğer sürmeyi bilmiyorsanız göz kaleminden yardım almanızda fayda vardır.
 • Makyajın olmazsa olmazlarından biri de kuşkusuz rimeldir. Güzel kirpiklere sahip olmak ve güzel bir göz makyajı için rimel en etkili makyaj malzemesidir. Rimeli de uyguladıktan sonra göz makyajınız tamamlanmıştır.
 • Göz makyajından sonra sıra allık uygulamasında. Elmacık kemikleriniz belirginse allığınızı kulak hizanıza doğru uygulayın. Eğer belirgin değilse ve yuvarlak yüze sahipseniz allığınızı yukarı doğru uygulayın. Allık renginizi şeftali ya da pembe tonlarında tercih edin.
 • Son olarak da sıra ruj sürmeye geldi. Günlük makyajda ruj renginizi nude tonlarında seçin. Rujunuzu sürmeden önce mutlaka dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın.

 

 

fft99 mf5479672

 

 

 • Canınız kedigözü makyajı yapmak istedi fakat eyeliner ya da farı düzgün çekemiyorsunuz. Makyaj yaparken kuyruğun ucunu düzgün çekebilmek için bir banttan yardım alabilirsiniz. Bandı gözünüzün kenarına yapıştırın ve uygulamanızı öyle yapın. İşleminiz bittikten sonra bandı çıkarın.
 • Alt kirpiklere rimel sürmek oldukça işkencedir. Çünkü sürerken gözaltına bulaşabiliyor. Bulaşmasından bıktıysanız bir plastik kaşıkla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Plastik kaşığın tersini kirpiklerinizin altına yerleştirin ve rimeli öyle sürün. Böylece rimel sadece kirpiklerinize değecektir.
 • Dudaklarınızın dolgun bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız bunun için estetiğe başvurmanıza gerek yok. Diş fırçası ile  dudaklarınızı da fırçalayın. Fırçalama sonrasında ölü derilerden arınmış olan dudaklarınıza balm sürün. Bunun sonucunda dolgun ve güzel dudaklara kavuşabilirsiniz.
 • Küçük gözünüz var ve gözlerinizin büyük görünmesini istiyorsunuz. Gözlerinizin büyük görünmesi için gözaltlarınıza beyaz kalem çekin. Eğer siyah kalem çekerseniz küçük olan gözleriniz daha da küçük görünür.
 • Doğru bir fondöten seçimi için ilk olarak fondöteni boynunuzda deneyin. Yüzde denenmesi çok yanlış bir yöntemdir.
 • Kaşlarınızın kalkık görünmesini istiyorsanız beyaz kalem ile kaşlarınızın altına ince bir çizgi çekin ve parmağınızla dağıtın.
 • Eyelinerı sürdükten sonra dağılmaması için alt kirpiğinizin hemen altına biraz pudra sürün ve parmağınızla  pudrayı dağıtın. Böylelikle eyelinerınız dağılmayacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.