Kadınlar Regle Tedbirsiz Yakalandıklarında Ne Yapmalı?

31.03.2022
Kadınlar Regle Tedbirsiz Yakalandıklarında Ne Yapmalı?

Regl olan kadınlar tedbirlerini almamış ise sakin kalmalı, heyecan yapmamalı ve basit çözümler türetmelilerdir. Yanlarında ped bulunmayan kadınlar ilk olarak en yakın bir markete girmeli ve ped satın almalılardır ve bir lavabo bularak işlerini halletmelilerdir. Yakınlarda market bulunmuyorsa yakın çevredeki arkadaşlarından istemeleri gerekebilir.

Adet Kanamasına Hazırsız Yakalananlara Kadınsal Bilgiler

Regl her kadının yaşadığı bünyesel bir döngüdür ve bu döngü belirli yaş aralıklarıyla bayanlarda görülür. Ergenliğin ilk adımları atılırken her kadın regl olur ve bu durum her ay kendini tekrar eder.

Adet, vücuttaki zararlı kan pıtırcıklarını vücuttan atmaya yarayan kadınsal bir döngüdür.

Her kadın kendi ergenlik dönemini yaşar ve bu dönemler bünyelere göre farklılık gösterir.

Peki, adete bayanlar tedbirsiz yakalandıklarında ne yapmalı?

 

Adet, Regl Olacak Kadınlarda Belirtiler

Regl olacak kadınlarda bazı belirtiler görülür bu belirtilerden en sık görülenleri karın ağrıları, bel ağrıları, mide bulantıları, kasık ağrıları ve vücudun bazı bölgelerinde şişlik yaşanması gibi belirtilerdir. Her ay kendini tekrarlayan regl, yaşanmadan birkaç gün önce bu belirtiler ile kadınlara işaret verir.

Bu belirtiler kimi kadınlarda çok şiddetli olurken kimi kadınlarsa hiç farkedilmeyecek derecededir. Bu sebeple bazı kadınlar farkedemez ve tedbir alamaz.

regl bayanlar tedbirsiz yakalandiklarinda ne yapmali

Regl için Nasıl Tedbirleri Almak Gerekir?

Regl olma ihtimali olan ve günü gelen kadınlar mutlaka yanlarında ped taşımalıdır. Açık renkteki kıyafetler yerine koyu renkteki kıyafetler tercih edilmeli, kısa tişörtler yerine uzun tişörtler giyilmelidir. Bu şekilde zamansız gelen regl için her türlü tedbir alınmış olur ve herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Bu tedbirler alınmadığı takdirde çok zor durumlar ile karşı karşıya kalınabilir.

Pedler reglinin şiddetine göre ayarlanmış şekildedir, her kadın kendi regl döngüsüne göre ped tercihi yapmamalılardır.

Çok şiddetli regl gören kadınlar uzun ve yoğun pedleri tercih ederken daha az şiddetli regl gören kadınlar kısa ve hafif pedleri kullanmalıdır.

Regl, Adet Ağrılarına Ne İyi Gelir?

Çok şiddetli regl ağrısı yaşayan kadınlar için bu regl dönemi çok zor geçecektir. Bu sebeple ağrıyı dindirmek için bazı yöntemler uygulanmalı, ağrı hafifletilmelidir.

Adet ağrısını hafifletmek için kullanılan ağrı kesiciler bünyeye ve regl döngüsüne zarar verecektir.

Bunun yerine doğal çözümler tercih edilmeli, vücut sağlıklı bir şekilde ağrıdan kurtarılmalıdır. Sıcak su torbasını ayak altlarına koymak vücudun ısısını koruyacak ve ağrıyı hafifletecektir.

Fazla hareket etmemek, ağırlık kaldırmamak iyi olacaktır ve faydalı besinler tüketilmelidir.

 

Tüm bunlar uygulandığında regl ağrısının şiddeti oldukça azalacaktır ve daha rahat bir dönem geçirilecektir.

Soğukta kalmak, regl şiddetini arttıracağı için çok soğuk ortamlarda bulunmak yanlış olacaktır.

Vücudu iyice saran ve sıkı tutan kıyafetler tercih edilmesi daha iyi sonuçlar verecektir. Böylelikle daha rahat bir regl dönemi yaşanacaktır.

Her kadın için bu yöntemler uygun olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.