Kadınları Anlamak İsteyen Erkeklere Tavsiyeler

Ünlü bilim insanı Sigmund Freud “kadınları anlamak için öncelikle bir labirenti düz bir yola çevirmek gerek” demiştir. Geçmişten beri süregelen kadınları doğru anlamak, onların gerçekte ne istediklerini bilmek, bilim insanları için önemli bir toplumsal araştırma konusu olmuştur. Ancak elde edilen sonuçların hiçbiri biz kadınları tatmin edecek net bir cevaba götürmemektedir.

26.05.2023
Kadınları Anlamak İsteyen Erkeklere Tavsiyeler

Ünlü bilim adamı Sigmund Freud “kadınları anlamak için öncelikle bir labirenti düz bir yola çevirmek gerek” demiştir. Geçmişten bu yana kadınları doğru anlamak, gerçekte ne istediklerini bilmek, bilim insanları için önemli bir araştırma konusu olmuştur. Ancak elde edilen sonuçların hiçbiri biz kadınları tatmin edecek net bir cevaba götürmemektedir.

Bir kadının hayattan beklentileri her yaş evresinde de farklılıklar göstermiştir. Bu yüzden kadının isteklerine cevap vermek istiyorsanız öncelikle kadının o yaş dönemindeki isteklerini göz önünde bulundurmalısınız. Bunun için ise kadınları iyi anlamak gerekir.

Kadınları mutlu etmek, kadınları anlamaktan geçer. Kadının doğasını anlayamayan erkek, ne yapsa boştur. Bu yüzden erkeklere söyleyeceğimiz, kadınınızı mutlu etmek istiyorsanız, önce kadınınızı anlamalısınız.

Kadınları Anlamanın İpuçları

Kadınları anlamak

Kadınları anlamak

Erkekler basit, net ve anlaşılabilir varlık olmalarına karşın kadınların dünyaları karmaşıktır. Kadınlar, erkeklerden yaradılışları itibarı ile farklıdır. Erkeklere kıyasla manevi yönleri daha ağır basmaktadır. Bu yüzden kadınlar en başta sevilmek isterler. Kendileri ile ilgilenilmesini, kendisinin değerli hissedilmesini isterler.

Şefkat isterler, ilgi isterler, benimsenmek, sahiplenilmek ama aynı zamanda da özgür olmak isterler. Kadın, hem kendi hayatını yaşamalı hem de kendini güvende hissetmelidir. Kadın yaradılış gereği doğurgandır. Yaradılışı gereği anaç bir yapıya sahiptir. Bu yüzden çoğalmak ister ama çoğalırken aynı zamanda formunun bozulmamasını da ister.

Kadın kimyası farklıdır. Erkekler bir olayın tek bir yönüne odaklanırken, kadınlar ise olayı her yönüyle analiz eder. Kadının birden çok cevabı vardır. Karşı cinsten tek ve net bir cevap bekler.

Kadınlar Çok Yönlü Düşünebilir

Erkek tek bir işi yaparken kadın birden fazla iş yapar ve tüm bunların üzerinde ayrı ayrı düşünebilme yeteneğine sahiptir. Belki de erkekten pratiklik beklemesinin nedeni budur.

Kadın hatırlanmak ister. Hatırlanırken de farkındalık bekler. Kendine özgü sürprizler bekler. Kadınları anlamanın temeli onlara değer verildiğini hissettirmekten geçer.

Kadınlar, klişeleri sevmez. Mutlu bir beraberlik yaşamak, eşini mutlu etmek için elinden gelenin fazlasını yapar.

Kadın söylediklerinin tamamının dinlenmesini ister. Geçiştirilmeyi sevmez. İhmal edilmeye, göz ardı edilmeye dayanamaz.

Kadınları anlamak kolaydır. Onları anlamak için gerçekten dinlemelisiniz. Söylediklerini dinlemiyorsanız bunu hemen fark eder. Çünkü bir yandan anlatıyorken bir yandan da sizi analiz eder.

Kadınları anlamakta zorlanıyorsanız bundan vazgeçin, tek ve gerçek istekleri olan sevgiyi onlara verin. Aslına bakacak olursak kadınları anlamanın öyle sihirli bir formülü yok. Sadece biraz sevgi, biraz ilgi, merhamet yeterli olabilir. Öyle aman aman bir şey yapmaya gerek yok. Bütün erkeklere duyurulur. 🙂

Kadınları Anlamak Zor Değil

Eşinizi anlamak için ipuçları

Eşinizi anlamak için ipuçları

Bir bakıma bir kadını anlamanın özeti, empatiden geçer. Erkek olarak sen bir ilişkide ne istiyorsan, kadınlar da onu ister. Erkek olarak kendine nasıl davranılmasını ya da nasıl davranılmamasını istiyorsan kadınların istediği de tamda budur. Dolayısı ile kadınları anlamak çok da zor değil, tam tersi çok kolaydır. Sadece bazı detayları iyi anlamak gerekir. O da yaradılış gereği yaratıcının kadınlara verdiği özelliklerdir.

Kadınları anlamanın bir diğer püf noktası, onları başkaları ile kıyaslamalısınız. “Filancanın karısı şunu yapıyor, sen yapmıyorsun” gibi cümleler kadınları incitir. Siz nasıl kadınınızın başka bir erkeği örnek göstermesini istemezseniz, kadınlar da kendileri ile başka bir kadını kıyaslamanızı istemezler.

Kadınları anlayabilmek için onlara güven vermeniz çok önemlidir. Bazı kadınlar kıskanç olabilir. Sevdiklerini başkaları ile paylaşma düşüncesi onları aşırı tepki vermeye itebilir. Bu yüzden kadınları anlamak için onları kıskandırmaktan uzak durmalısınız. Erkeklere göre seven erkek kıskanır. Bu durum kadınlar için de geçerli bir kavramdır. Eğer eşiniz sizi kıskanıyorsa bu sizi sevdiği anlamına gelir. Bu yüzden kadınları kıskandırmayın!

Kadınları anlama kitabı

Kadınları anlama kitabı

Kadınlar, sahiplenilmek ister. Erkekleri tarafından korunduğunu, kendilerini sahiplenen birileri olduğunu hissetmek ister. Dolayısı ile kadınları anlamanın bir diğer maddesi, kadınlarınızı sahiplenin. Yeri geldiği zaman onları koruyun. Aile ortamında kadınlarınızı övün. Onların iyi yönlerinden, sizi mutlu eden huylarından bahsedin. Bu, kadınınızı mutlu edecektir.

Çok kibar olmayın!! Evet, yanlış duymadınız. Kadınlar çok kibar erkeklerden hoşlanmaz. En azından erkek olduğunuzu hissettirecek kadar katı olun. Bahsettiğimiz katılık kavramının vurup kırmaktan, kötü söz söylemekten, kadına şiddet gibi davranışlardan geçmediğini söylememize gerek yok sanırım. Sadece evin reisinin siz olduğunu hissettirin

İşte size kadınları anlamak için ipuçları. Bunları uygularsanız kadınlarınızı anlamış olursunuz. Kadınları anlamak ve buna göre davranmak, aile mutluluğunun anahtarıdır. Hiçbir ilişkide mutlu kadın yoktur ki sevdiğini mutsuz etsin. Kadın mutlu olmalı ki sizi de mutlu etsin!

Not: Bu yazıda yer alan görseller, Pinterest ve Google görseller ‘den alınmıştır. Hepsi paylaşıma açık, telifsiz kaynaklardan elde edilmiştir. Kullanılan görsellerin telif haklarına sahip olduğunu iddia ediyorsanız bizlere “İletişim” sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.