Kahverengi Gözlüler Nasıl Makyaj Yapmalı? Kahverengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

09.06.2022
Kahverengi Gözlüler Nasıl Makyaj Yapmalı? Kahverengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

Günlük hayatlarında az da olsa farklı renk tonlarıyla doğal bir görünüm elde etmek isterler. Peki göz rengine göre nasıl makyaj yapılmalıdır? Mesela kahverengi gözlere sahip olan bir kadın makyaj yaparken nelere dikkat etmelidir?

Kadınların en vazgeçemedikleri şey makyajdır. Bakımlı görünmek için makyaj yapmayı severler. Onlar için makyaj aslında var olan güzelliklerini daha da ön planda tutmaktır.

 

Kahverengi Gözler Makyaj Konusunda Çok Şanslı

Makyaj konusunda en şanslı olan kahverengi gözlülerdir. Farklı renk tonları göz rengine kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

 

Kahverengi Gözler İçin Makyaj Tavsiyeleri

Kahverengi gözler için kahvenin her tonu, mor ve gri tonlar uygundur. Sarı, yeşil ve turuncu renklerinde farda kullanabilirsiniz. Far seçiminin bu tonlarda yapılması gerekir. Eyeliner ise siyah tonlarda olmalıdır. Ancak gözleriniz açık kahverengi ise, siyah eyeliner kullanmak yerine kahve ya da lacivert tonlarını tercih etmelisiniz. Kirpik diplerinize beyaz göz kalemi sürmeniz, gözlerinizi daha dikkat çekici gösterecektir. Kahverengi gözler, renkli gözlere oranla, doğru bir makyaj uyguladıkları takdirde daha etkileyici olurlar.

 

Kahverengi Gözlülerin Kullanılmaması Gereken Renk Tonları

Özellikle pembe renk, kahverengi gözler için uygun değildir. Gözlerin olduğundan daha şiş ve yorgun gözükmesine sebep olur. Mavi renkli farlar da aynı etkiyi göstermektedir.

 

Kahverengi Gözler için En Trend Makyaj

Son dönemlerde dumanlı makyaj trendi söz konusudur. Bu makyaj, kahverengi gözlerin sıkça tercih ettikleri arasında yerini almaktadır. Dumanlı gözlerinizle çarpıcı bir görünüme sahip olacaksınız. Kahverengi gözlülerin cilt tipleri sarı renge yakın olduğu için sıcak tonlar onları olduğundan daha güzel gösterecektir. Bunun için altın sarısı tonları ya da bronz tonlarla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Kahverengi Gözlüler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Göz makyajı, güzel ve etkileyici bir görünüm için oldukça önemli bir etkiye sahiptir.

Kahverengi gözlere sahip kadınla mavi gözlere sahip kadının yaptığı makyaj aynı etkiyi vermez.

Eğer siz kahverengi gözlere sahipseniz çok şanslısınız. Çünkü kahverengi göze her türlü makyaj uygulanabilir.

Her renk makyaj bu gözlerle uyum sağlar.

 

Kahverengi gözlerde, bej rengi ve kahverengi renkleri size doğal bir görünüm kazandırır.

Aynı zamanda menekşe ve mor renkleri de kahverengi gözlerinizin ışıltısını ortaya çıkarır.

Siyah bir eyeliner kullanarak da  gözlerinizin rengini ortaya çıkarabilirsiniz.

Gözleriniz koyu kahverengi ise koyu ve orta renkli farları kullanabilirsiniz. Örneğin, siyah, koyu gri, koyu yeşil rengi gibi farlarla kahverengi gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.

Ayriyeten metal rengi farlar da bu gözlere oldukça yakışır. Simsiyah bir maskara ile desteklerseniz de etkileyici gözlere sahip olursunuz. Eğer gözleriniz açık kahve ise siyah eyeliner tercihiniz olmasın. Onun yerine kahverengi eyeliner daha uygun olacaktır.

 

Gold tonlarında farlarla da gözleriniz çok hoş gözükecektir. Gözlerimin kahvesi orta derecede diyorsanız da bronz tonlarını kullanabilirsiniz. Öte yandan yeşil, turuncu, sarı, menekşe rengi de gözlerinize çok yakışır.

Kahverengi gözlere lacivert çok yakışır. Lacivert göz kalemi ile dumanlı bir makyaj yaptığınız takdirde gözleriniz muhteşem bir etki oluşturur.

 

Kahverengi göz için siyah göz kalemi ile dumanlı makyaj da olmazsa olmazlardandır.

Göz kalemini üst ve alt kirpiklere sürdükten sonra dağıtın. Çok hoş olacaktır.

Sadece gözünüze siyah eyeliner  ve kirpik diplerinize beyaz kalem çekerek de harika bakışlara sahip olabilirsiniz.

Dikkat çekici bir göz makyajı ve doğal bir ruj ile göz kamaştıracaksınız.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.