Özel Videolu Hızlı Makyaj Taktikleri

01.04.2022
Özel Videolu Hızlı Makyaj Taktikleri

Videolu Hızlı Makyaj Taktikleri, Aşağıdaki videolarda süratli makyajın tekniklerini ve dahasını izleyeceksiniz. Böylelikle siz de Zamanı Olmayan Hanımefendilere Videolu Süratli Makyaj Taktikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Süre, bilhassa çalışan bayanlar için son aşama mühim ki kendilerine ayıracak zamanı bile fazla azca buluyorlar. Ikimiz de bu şekilde kısıtlı zamanı olan takipçilerimiz için Zamanı Olmayan Bayanlara Videolu Süratli Makyaj Taktikleri adlı yazımızı hazırladık.

Zamana karşı yarıştığımız bu çağda eminiz ki bu aşağıdaki Zamanı Olmayan Hanımefendilere Videolu Süratli Makyaj Taktikleri videoları fazla işinizi görecek. evvelinde de bir dakika içinde kusursuz makyaj yapma taktiklerini de anlatmıştık ki merak ederseniz de Bir Dakikada Kusursuz Makyaj Yapma Taktikleri İçin videolarımızı izleyiniz.

 

Siz de zamanınızın çoğunu makyaj yerine böylelikle başka şeylere ayırabileceksiniz ve bununla beraber makyaj hakkında da bir fazla ipucu edinmiş olacaksınız.

Bilhassa meşhur Youtuber dediğimiz makyaj mevzusunda deneyimi yüksek hanımefendilerin kanallarından derlediğimiz bu videoları kaçırmamalısınız.

 

Çalışan Kadınlar İçin Hızlı Makyaj Ve Bakım Tüyoları

Çalışan kadınların en çok dert ettiği şey kişisel bakımlarına ve makyajlarına yeterli zamanı ayıramamaktır. Yoğun iş temposu kadınları daha bakımsız bir hale dönüştürmektedir. Bazen saçınızı bile taramadan evden çıkabilirsiniz. İş yerine vaktinde gitmek için tüm sıkıntıları yaşadığınızın farkındayız. Aslında önereceğimiz hızlı yöntemlerle bu sorunu çözebilirsiniz. İşte sizlere bu işin sırlarını hemen açıklayalım.

Ruj Sürmenize Gerek Yok

Renkli dudak nemlendirici ya da dudak parlatıcısı kullanmak, ruja göre daha az vakit kaybı yaratmaktadır. Dolgun dudaklar için ruj ya da parlatıcı kullanmadan önce dudaklarınızın tam ortasına açık tonlarda kalem sürün.

Fondöten Seçimi

Cilt renginize yakın tonlarda kullanacağınız fondöten cildinizle daha uyumlu olacağı için küçük bir miktarı bile yeterli olacaktır. Cilt tonunuza uygun bir fondöten almadıysanız ve işe gitmeden önce farkına vardıysanız eğer panik yapmayın. İçerisine karıştıracağınız nemlendirici kremle fondöteninizin rengini açabilirsiniz.

Eyeliner kullanımı ve Rimel

Gözlerinize hızlı şekilde eyeliner çekebilmek için bir kaşık yardımıyla kuyruğunu kolaylıkla çekebileceksiniz. Bitmiş bir eyeliner için üzülmeyin. Rimelinizi de kullanabilirsiniz. Gözlerinize far sürmediyseniz eğer, kirpiklerinize birkaç kat rimel sürmeniz gözlerinizin güzel görünmesi için yeterli olacaktır.

Makyajınızla Uyumayın

Cildinizin zarar görmemesi için uyumadan önce makyajınızı temizlemeniz gerekir. Gece temizlenmeyen makyaj, sabah uyandığınızda size daha fazla zaman kaybı yaşatacaktır. Ayrıca yüzünüz için gece bakım kremi kullanmanız, cildinizin gece ve gündüz neme doymasını sağlayacaktır. Bu sayede daha parlak bir yüze sahip olacaksınız.

Kısa sürede bakımlı görünmek hiç de zor değil. Hızlı makyaj tüyolarıyla bu sorunu ortadan kaldıracaksınız. Unutmayın her kadın bakımlı olmalıdır. Vaktiniz kısıtlı olsa da bu makyaj tüyoları ile güne hazır olacaksınız.

 

 

Profesyonel Makyajda Bunlara Dikkat

Günlük hayatımızda veya bizim için özel olan bir davete giderken yaptığımız makyaj farklı olmaktadır. Fakat her makyajımızı yaparken hep aynı tekniğimizi kullanırız. Makyajınızı biraz daha profesyonelleştirmek, bir tık yukarı taşımak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ufak noktalar vardır. Profesyonel makyajda bunlara dikkat ederseniz ortaya mükemmel, çarpıcı ve kusursuz makyajlar ortaya çıkarabilirsiniz.

1)Cildinizi pürüzsüz hale getirin.

Profesyonel makyajın ilk adımı cildi makyaja hazır hale getirmektir. Ciltteki pütürlerden arınmış bir cilt makyajı daha iyi tutar ve daha kusursuz görünürsünüz. Makyajdan önce mutlaka cildinize peeling işlemi uygulayın. Ardından cilt tipinize uyumlu bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Sonrasında makyajınıza başlayabilirsiniz. Özellikle özel bir geceye davetliyseniz peeling işlemini önemseyin, farkı göreceksiniz.

2)Yüz tipinizin farkında olun.

Her kadının yüz tipi farklıdır. Kalp, yuvarlak, dikdörtgen, kare gibi farklı yüz tipleri bulunur. Mesela yuvarlak bir yüze sahipseniz allığınızı daha çok şakaklarınıza doğru uygulamalısınız. Ya da uzun yüz hatlarına sahipseniz allığınızı kulaklarınızdan başlayarak uzun bir şekilde uygulamalısınız. Bu şekilde yüzünüze göre uyguladığınız makyaj size daha uygun olacak, sizi daha güzel gösterecektir.

3)Ten ve göz rengine göre makyaj yapmalısınız.

Ten ve göz rengine göre yapılan makyaj sizi olduğunuzdan daha güzel gösterecek, var olan güzelliğinizi daha çok ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Profesyonel makyajda bunlara dikkat edilir. Eğer ela gözleriniz varsa, gözlerinizi ortaya çıkarmak için daha çok haki yeşil, ya da kiremit turuncu tonlarını kullanabilirsiniz.

4)Dudak kalemi kullanın.

Ruj mutlaka kullanırız fakat dudak kalemi asıl dudakların daha dolgun görünmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Dudak kalemini kendi dudak renginizden bir ton koyu seçmeniz harika olacaktır.

Profesyonel makyajda bunlara dikkat ederek, mükemmel makyajlar ortaya çıkarabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.