Sizin İçin En İyi Maskarayı Seçme Rehberi

31.01.2023
Sizin İçin En İyi Maskarayı Seçme Rehberi

En İyi Maskarayı Nasıl  Seçmeliyim? diyorsanız buyrun.  Makyaj söz konusu olduğunda, seçenekler sonsuzdur. Bir güzellik mağazasının koridorlarında yürümek sizi bunaltmış ve kararlarınızdan emin olmayabilirsiniz . Seçimlerinizi fiyat veya markaya göre daraltabilirsiniz, ancak o zaman bile, para harcıyor veya harika bir ürünü kaçırıyor olabilirsiniz.

Makyajda yeniyseniz veya makyaj çantanıza sadece harika ürünler eklemeye çalışıyorsanız, maskara muhtemelen olmazsa olmazlar listenizde yer almaktadır. Anastasia Beverly Hills’in başkanı ve kreatif direktörü Claudia Soare’ye göre, maskara gözlerinizi daha parlak, daha geniş ve daha dolgun hale getirir ve hatta gözlerinizin etrafındaki alanı da geliştirdiği için daha genç görünmenizi sağlayabilir (Bugün aracılığıyla). Ancak doğru maskarayı bulmak zor olabilir. Ipsy’ye göre, hacimlendirme, uzatma, kıvrılma ve tanımlama için maskaralar vardır. Ancak su geçirmez versiyonlar, sadece alt kirpikleriniz için kullanılan maskaralar, fiber maskara ve daha fazlası da vardır. Peki, sizin için doğru maskara türünü nasıl seçersiniz? Size yardımcı olmak için buradayız.

Önce doğal kirpiklerinizi düşünün

Kirpikler herkese uyan tek bir formatta gelmez. Göz makyajı markası Eyeko’nun kurucu ortağı Nina Leykind, Cosmopolitan’a kirpiklerin uzun ve ince, kısa ve tökezlemiş  hatta kısa ve uzun kirpiklerle birbirine karıştırılmış düzensiz kirpikler gibi birçok farklı biçimde geldiğini söyledi. Doğru maskarayı aramaya başlamadan önce, doğal kirpiklerinizin ne olduğunu ve neye benzemesini umduğunuzu belirleyin.

Maskara alırken göz şeklinizi de göz önünde bulundurmak istersiniz. Birçok farklı göz şekli vardır ve doğru maskarayı eklemek doğal gözlerinizi vurgulamanıza yardımcı olabilir. Örneğin, yuvarlak gözlü olanlar kirpikleri kalınlaştıran bir maskara aramalı, gözleri düşmüş olanlar ise kaldırılmış görünmelerine yardımcı olmak için uzayan bir maskara seçmelidir. Büyük gözler sadece basit bir rimele, gözlerinize biraz ekstra bir şey veren düz bir fırçaya sahip bir şeye ihtiyaç duyabilirken, daha küçük gözlere sahip olanlar daha büyük bir görünüm oluşturmak için kıvrılan bir şeye ihtiyaç duyacaktır.

Fırçalara çok dikkat edin

Birçok maskara, formüllerini kıvrılmaya, uzatmaya veya kalınlaşmaya odaklanarak pazarlar. Ancak Self’in güzellik editörü Alexis Bennett’e göre, en büyük farkı yaratan fırçadır der. Bir maskaranın sizin için işe yarayıp yaramayacağını bilmek istiyorsanız, tüpü açın ve fırçaya bakın diyor. Makyaj sanatçısı Faye Lauren, yayına verdiği demeçte, düz kirpikleriniz varsa, süper ince bir fırça arayın, çünkü bu, kirpiklerinizin her birinin üzerlerinde maskara olmasını sağlamaya yardımcı olabilir. Bir gece için süper dramatik bir şey istiyorsanız, kalınlaşan ve bukleyen, dumanlı bir görünüm yaratan kum saati şeklinde bir maskara bulmak isteyeceksiniz.

Eyeko’nun kurucu ortağı Nina Leykind, kirpikleri ayrı tutmak için plastik bir şey yerine kıllı bir fırça kullanılmasını öneriyor. Ayrıca, ürünü kirpiklerinizin her santiminde, aşağıdan yukarıya doğru alacak ve kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Daha büyük bir fırça gözlerinizin daha geniş görünmesine yardımcı olur ve düzensiz kirpikleriniz varsa, kirpikler arasındaki düzensizlikleri maskelemek için sonunda incelten büyük bir fırça arayın.

Formülü anlama

Fırça, maskaranın en önemli yönü olduğu için, formülü görmezden gelmeniz gerektiği anlamına gelmez. New York’ta ünlü bir makyaj sanatçısı olan Troy Surrat, doğru formülü seçme konusunda Glamour’a konuştu. Tek umduğunuz kirpik bile olsa, hemen hemen herhangi bir maskarayı alabileceğinizi söylüyor, ancak daha fazlasını arıyorsanız, kıvrılmış veya daha dolgun bir görünüm diyelim, formüllere bakmak isteyeceksiniz. Surrat, kısa, güdük doğal kirpikleri olanlar için uzatılmış bir maskara önermektedir. Bu formüllerdeki naylon lifler kirpiklerinizi anında uzatacaktır. Göz makyajınıza bir kıvrılma görünümü istiyorsanız, kıvırcık bir maskara, kirpiklerinizi kıvıracak ve size istediğiniz stili verecek reçinelere ve balmumlarına sahiptir.

Bütçenize bakın

Kirpik     tipiniz için  en iyi formül ve fırça,  büyük paraları harcamadan önce bazı bütçe dostu seçeneklere bağlı kalmak  isteyebilirsiniz.  Vogue’a göre, güzellik mağazalarında bulunan daha pahalı olanlardan daha iyi olmasa  da  harika çalışan  bir ton eczane maskara seçeneği var.  Ünlü makyaj sanatçısı Gina Bass,   bu L’Oreal maskarasını  en büyük müşterilerinden bazılarında  kullandığını itiraf ediyor  ve bunlar  olmadan dramatik bir  kirpik görünümü sunduğunu söylüyor.

Ancak   maskara için  biraz daha fazla harcama yapmaya  istekliyseniz, karşılığını verecektir.   Makyaj sanatçısı Aleksandra Ambrozy,  HuffPost’a daha  pahalı maskaraların daha iyi malzemeler içerdiğini ve ucuz  seçeneklerden daha iyi ve daha uzun süre dayanan daha iyi fırçalar içerdiğini söyledi.

Her kirpik türü için popüler maskaralar

Bir formül ve fırça seçme fikri sizin için biraz fazla düşündürücüyse endişelenmeyin. Dışarıda birçok popüler maskara var ve insanlar onları iyi sebeplerden dolayı seviyorlar. Bütçenizle ilgili endişeleriniz varsa, makyaj sanatçıları Cedric Jolivet ve William Scott, Vogue aracılığıyla Covergirl Lash Blast Volume Maskara hakkında övgüde bulundular. Formül, dramatik bir kirpik görünümü elde etmek için mükemmeldir ve genellikle bir kıvrım tutma yeteneği için önemlidir Diğer harika uygun fiyatlı seçenekler arasında Maybelline Lash Sensational Sky High Maskara ve 5 doların altında bir çalma olan Essence Lash Princess Maskara bulunmaktadır.

Daha pahalı seçenekler arasında kalın, hacimli görünüm için ideal olan Charlotte Tilbury Tam Yağlı Kirpikler ve uzatma, kaldırma ve hacimlendirme yoluyla üçlü görev yapan Lancôme Grandiose Extreme, ayrıca tam 24 saat boyunca açık kalır. Ayrıca Too Face Better Than Sex Volumizing & Lengthening Maskara ve Diorshow Iconic Overcurl Maskara’yı da seviyoruz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.