Tanışmada İlk İzlenimi Nasıl Güzel Tutabilirim?

03.04.2022
Tanışmada İlk İzlenimi Nasıl Güzel Tutabilirim?

Kadın erkek fark etmeksizin herkesin mutlaka başından geçmiş olgu, izlenim konusunda tereddüt yaşamaktır. Kimi insanlar fazla utangaç, kimi insanlar fazla dobradır.

Bu nedenle ilk izlenimleri konusunda çoğu zaman belirsizliğe düşerler ve ne yapacaklarını bilemezler. Bunun yanında ilk izlenimi nasıl güzel tutabilirim? diye de düşünüp dururlar.

Yazı Başlıkları

İzlenim Oluşturmak

İlk izlenim insanlar için oldukça önemli olan konulardan biridir. Gerek iş görüşmelerinde, gerek tanışmalarda, gerekse de özel hayat ilişkilerinde oldukça bir önem taşıyan ilk izlenimin, insanlarda güzel hisler uyandırabilmesi için birkaç farklı metot vardır.

Bunlardan ilki modunuzu daima yüksek tutmaktır. Kişi ne kadar iyi bir görünüme sahip olsa da eğer iç dünyası karmaşıksa ve zihninde olumsuz düşünceler barınıyorsa bu mutlaka onun yüzüne ve görünümüne yansıyacaktır. Bu sayede kişi etrafa karşı yapmacık bir tavır sergilemiş olur.

Bu durumda yapılması gereken en iyi şey, eğer herhangi bir tanışma yada iş görüşmesi yapılacaksa kişinin ya bu durumu ertelemesi yada bulunduğu ruh halinden çıkması denemesi gerekmektedir.

Amacınızı Belirleyin

İlk izlenimi oluşturmak istediğiniz durumu yada kişiyi düşünmekle başlayın. Bu bir iş görüşmesi mi? Yoksa özel hayat mı? İstediğinizin ne olduğunu belirledikten sonra, ne yapmanız gerektiğine karar verin. Bu durum mekana ve kişiye göre değişiklik göstereceğinden,

her durumda aynı şekilde davranmak yada her duruma göre aynı imajı sergilemek yanlış olacaktır. Örneğin bir iş görüşmesinde iseniz daha ciddi bir izlenim yaratırken, özel hayatınızla ilgili bir durum olduğunda daha pozitif bir imaj yaratmak daha doğru olacaktır.ilk izlenimi nasil guzel tutabilirim

Mimiklerinize ve Davranışlarınıza Özen Gösterin

Güler yüzlü olmak, güzel bir izlenim yaratmanın en bilinen ve etkili yollarının başında gelir. İnsanlara ve etrafınıza karşı ne kadar güler yüzlü olursanız, insanlar için yaratacağınız izlenim o kadar pozitif olacaktır. Genellikle gülümseyin ve agresif davranışlardan kaçının.

Konuştuğunuz insanın gözlerine baktığınızdan emin olun ve ona onu dinlediğinizi gösteren bazı mimik hareketlerinde ve tonlamalarda bulunun.

Bu onun kendisini değerli hissetmesini sağlayacak ve sizin izlenim puanınızı yükseltecektir. Aynı zamanda saygılı olduğunuzdan ve hitap şeklinizin iyi olduğundan emin olun. Karşınızdaki insan her kim olursa olsun, kelimelerinize dikkat edin.

Bunların yanında dış görünüşünüzün de çekici ve etkili olması için çaba sarf edin ve kendinize özen gösterin.

Rahat Olun

Güzel bir izlenim oluşturmak istediğiniz ortamlar elbette sizi olduğunuzdan daha fazla gerebilir ve heyecanlandırabilir. Bu durum oldukça normaldir ama fazlası sizi olduğunuzdan daha bir konuma sokabilir. Bu nedenle heyecanın ve gerginliğin kölesi olmaktan kaçının.

Kendinizden emin olun ve pozitif olmaya çalışın. Gerginlik yüz mimiklerine en rahat yansıyan hislerden biri olduğundan, bu durum başkaları tarafından farklı algılanabilir. Bu nedenle rahatlayıp kendinizi ortamın akışına bırakın.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.