Vücut Tipine Uygun Etek Seçimi İçin Kombin Önerileri

02.06.2022
Vücut Tipine Uygun Etek Seçimi İçin Kombin Önerileri

Vücut tipine göre etek seçimi profesyonellik ister. Genellikle terzilerin ve modacıların hakim olduğu bu konu hakkındaki araştırmalarımızı siler ile paylaşmak istedik. Böylelikle özel günlerde ve hatta sıradan normal gündelik hayatınızda eteklerinizi en şık hali ile giyebilme fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

Her kadın etek giymek ister. Kimileri çok sık tercih ederken, kimileri arada da olsa üzerinde bayanların en özel kıyafetlerinden biri olan eteği üzerinde görmek ister. Her etek modelinin yakışacağı bir vücut tipi vardır. Sizlerde vücut tipinize uygun etekleri tercih ederek, etek zevkinizden geri kalmamış olabilirsiniz.

Vücut Tipine En Uygun Etek Seçimi Önerisi

Hepimizin vücudunda beğendiği ve beğenmediği bölgeler olabilir. Önemli olan hangi bölgeyi ön plana çıkarıp hangi bölgeyi gizlememiz gerektiğine karar verebilmektir. Bunun için de ilk önce yapmamız gereken şey vücut tipimizi belirlemek olacaktır. Vücut tipinizi belirledikten sonra etek giymek sizler için bir kabus olmaktan çıkacak ve yerini feminenliğin simgesi haline gelen eteklerle gururla dolaşmak alacak.

 

Armut Tipi Vücutlar için Etek Modelleri

Armut Tipi Vücutlar için Etek Modelleri

Armut Tipi Vücutlar için Etek Modelleri

Üst bedeniniz dar iken alt bedeniniz geniş ise sizler de armut tipi vücut yapısına sahipsiniz demektir. O zaman hedefimiz alt bedenimizi minimize ederek, üst bedenimizi ortaya koymak olacaktır. Etek seçimlerimizde de dikkatleri kalçalarımızdan uzaklaştırmaya çalışmalıyız.

Çan etek modelleri gibi aşağıya doğru genişleme özelliğine sahip olan etekler ile bu amacınızı gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Etek boyunu ayarlarken ise diz boyunuzu baz almanızı tavsiye ederiz. Mümkün olduğunca diz hizasından yukarıya çıkmayan etekler seçmeniz vücudunuzun daha orantılı duruş sergilemesini sağlayacaktır.

 

Elma Tipi Vücutlar İçin Etek Modelleri

Elma Tipi Vücutlar İçin Etek Modelleri

Elma Tipi Vücutlar İçin Etek Modelleri

Alt bedeniniz gibi üst bedeninizi de kalın buluyor olabilirsiniz. Bu durumda bel bölgenize ufak da olsa bir esneklik katacak olan etek modelleri tercih etmeniz en mantıklı çözüm olacaktır. Bel bölgenizdeki oyuk alan sayesinde elma tipi olan vücudunuza bir esneklik katacaktır. Örneğin abartıya kaçılmadan eklenmiş, çok fazla sıkı duruşu olmayan lastikli modeller uygundur. Armut tipi vücutlar için uygun olan çan etekleri de kullanabilirsiniz.

 

Düz Tip Vücutlar İçin Etek Modelleri

Düz Tip Vücutlar İçin Etek Modelleri

Düz Tip Vücutlar İçin Etek Modelleri

Göğüs ve kalça alanınızdaki darlık sizi rahatsız ediyorsa muhtemelen düz tip bir vücuda sahipsiniz. Bunun için dişiliğinizi biraz daha ön plana çıkarmanıza yardımcı olacak olan etek modelleri arasında seçim yapmanıza ihtiyacınız var. Etek boyunuzu mümkünse çok kısa seçmeyin. Çünkü kısa etek istediğiniz gibi dolgun bir kalça görünümünü size sunamaz. Aynı zamanda dar değil tersine bol modele sahip etekleri tercih edin.

 

İnce Bacaklara Uygun Etek Modelleri

İnce Bacaklara Uygun Etek Modelleri

İnce Bacaklara Uygun Etek Modelleri

Bacaklarınız normalinden inceyse, en iyisi bacaklarınızı eteklerinizin altına gizlemek olacaktır.

Maksi boy etek modelleri arasında yer alan uzun etekler sizin yardımınıza bu noktada koşacaktır. Bacaklarınızın kalınlığı ya da inceliği artık bir problem olmaktan çıkacaktır. Aynı etek modellerini bacaklarını kalın bulan bayanlar da gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.