Bel İncelten Egzersizler, Bel İnceltmenin Kolay Yolu

23.03.2022
Bel İncelten Egzersizler, Bel İnceltmenin Kolay Yolu

Kadınların en büyük rüyalarından biri de ince, zarif bir bele sahip olmaktır.
Uzmanlar, daha az fiziksel efor harcayarak yaşayanların vücutlarında yağ miktarının arttığını, artan yağ miktarının da dengesiz şekilde bel ve basen bölgesini genişlettiğine dikkat çekiyorlar ve ekliyorlar:
İşte uzmanların önerileri:

 

Sırtınız için en iyi egzersiz:

Yüz aşağı düz bir şekilde yere uzanın. Ellerinizi isterseniz çenenizin altına veya hareketi rahatça yapmanıza yardımcı olacak şekilde serbestçe yerleştirin. Sırt kaslarınızı hareket ettirecek şekilde 30 -35 derece yerden geriye doğru kalkın.

Ağırlaşıncaya, kendinizi taşıyamayıncaya kadar bu şekilde bekleyin.
Bu sırt ve karın kaslarınızı güçlendirir, sırt ağrılarınızı daha azaltır ve sırt incinmelerinden sonra da önerilir. Doktorunuz size bu hareketi önerdiyse mutlaka yapın.

Masada en iyi egzersiz:

Bacak egzersizi. Bu egzersiz sadece karnınız için değil ancak bunu etek giydiğiniz de yere uzanmak zorunda kalmadan bile yapabilirsiniz. Öncelikle kolsuz bir sandalyede dik oturun. Nefesinizi verirken dizinizi çenenize doğru kaldırmaya çalışın.

Bu sıra sırtınızı sandalyeye yaslayabilirsiniz. Yorulduğunuzu hissettiğinizde bacağınızı yavaşça indirin.
Mekikle incelin:

Ayağınızı, dizlerinizi, bileklerinizi düz tutarak sırt üstü yere uzanın. Ellerinizi başınızın altına koyun ve gövdenizi bacaklarınızı sabit kalacak şekilde kıvırın. 3 saniye yukarı kalkın, 1 saniye kadar bekleyin ve 3 saniye sırtınızı yere koyun. Bu hareketi 1 ile 5 kez arasında tekrarlayın.

Bir artırarak 6 ila 10 arasında, iki artırarak 11 ile 15 arasında ve üç artırarak 16 ve daha fazla mekik hareketi yapın.

Karnınız için en iyi egzersiz:

Bacaklarınızı karına doğru kıvırmak. Bacaklarınızı sandalyede, yatakta veya havada tutarak yapacağınız kıvrılma hareketleri çok etkili olabilir. Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı bir sandalyenin üzerine düz şekilde yerleştirin.

Baldırlarınız dik, kalçalar sandalyeye yakın olmalı. Bu hareket karın bölgenizi, kalça ve baldır kaslarınızı çalıştırır. Yavaş yavaş sırtınızı yerden 30 derece yukarıya kaldırın ve bekleyin, daha sonra tekrar yavaşça sırtınızı yere bırakın. Bu harekete alıştıktan sonra bacaklarınızı kaldırarak havaya dikin ve bekletin…

Bel bölgesi için en iyi egzersiz:

Ters mekik bel çizgisini orta çıkarmak için yapılacak en iyi egzersizdir. Yere uzanın, ayaklarınızı dik olarak kıvırın. Dirsekleriniz dışarıda kalacak şekilde elinizi başınızın arkasına koyun.

Sağ omzunuzu sol dizinize doğru kaldırıp bükülmeye çalışın.

Dirseğiniz kulak hizanızda durmalı, önünüzde değil. Başınızı veya boynunuzu elinizle desteklemeyin. Ağırlaşıncaya kadar bekleyin. Hareketi diğer taraf için de tekrarlayın.

 

Göbeği zayıflatmak:

En iyi egzersiz ters bükülme. Bu hareket karın bölgesindeki yağların azalmasını sağlar. Sırt üstü uzanın, ellerinizi yana, avuç içiniz yere bakılı şekilde yerleştirin.

Kalçalarınızı ve dizlerinizi 90 derece oluşturacak şekilde kaldırın. Baldırlarınız dik, bacaklarınız havada dursun.

Bel kaslarınıza yüklenerek kalçanızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın ve bu şekilde bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. Bacaklarınızı dik tutmakta zorlanabilirsiniz. Daha sonra ağrılarınız azalacak
ve sonuçlarını göreceksiniz.

bacak eriten hareketler: baldır eriten egzersizler

Çoğu kadının ortak problemi, basen ve baldır bölgesindeki selülitlerdir. Birçok bayan aynaya bakınca, bacaklarının çok kalın olduğunu, baldırlarının kat kat selülit bağladığını görür.

Böyle bir görüntüyle karşılaşırsanız üzülmeyin, aşağıda vereceğim formül sayesinde bacak, baldır,basen ve karın bölgelerinizdeki selülitleri masa başında, kendinizi fazla yormadan eritebileceksiniz.

İşte baldır, basen ve bacak eriten egzersiz:

Sandalyede otururken, dizlerinizi birleştirerek, çenenize doğru kaldıracaksınız. Bacaklarınızı kaldırabildiğiniz kadar kaldırın. Baldırlarınızın yanmaya başladığını hissettiğiniz anda hemen bacaklarınızı indirmeyin.

Dayanabildiğiniz kadar dayanın daha sonra baldırlarınızı yavaş yavaş indirin.

Bu işlemi günde 3-5 kez yapın. Göreceksiniz ki, baldırınız, karın bölgeniz, basen bölgeniz sıkılaşıyor, daha estetik bir görünüm kazanıyor.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.