Vitiligo (Ala) Hastalığı İçin Bitkisel Çözümler, Sarımsak ve Tuz Karışımı Vitiligo Kürü

Bu yazıda İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen sarımsak ve tuz karışımı vitiligo tedavisi için bitkisel kürün nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Ayrıca, vitiligo hastalığının doğal tedavi yöntemleri hakkında bilgiler alacağız. Halk arasında “Ala” olarak bilinen vitiligo hastalığı için bitkisel çözümler nelerdir? Bunu ele alıyoruz. Vitiligo tedavisi için faydalı olacağını düşündüğümüz bilgiler vereceğiz.

Vitiligo (Ala) Hastalığı İçin Bitkisel Çözümler, Sarımsak ve Tuz Karışımı Vitiligo Kürü

Yeşil yulaf, ısırgan otu, bergamot suyu, karabaş otu, incir yaprağı suyu, sarımsak ve tuz karışımı vitiligo tedavisi için İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilen, vitiligo tedavisi için faydalı bitkisel çözümler arasındadır. Bu yazımızda vitiligo hastalığının doğal tedavi yöntemleri hakkında bilgiler alacağız. Vitiligo tedavisi için faydalı olacağını düşündüğümüz bilgiler vereceğiz.

Vücudumuzda her bir organ ve hatta her bir hücrenin dahi oldukça önemli işlevleri vardır. Herkesin cilt rengi birbirinden farklıdır ve cilde bu farklı renkleri salgılayan ise melanin adı verilen bir pigmenttir. Melanin pigmentinin artık görevini yerine getirememesi, Vitiligo (Ala) hastalığının oluşmasına yol açar.

Vitiligo hastalığı, halk arasında “beyazlama hastalığı” ya da “Ala” olarak da bilinen stres kaynaklı bir hastalıktır. Günümüzde insanların son derece yoğun bir stres ortamında yaşaması, vitiligo gibi hastalıkların daha sık bir şekilde görülmesine sebep olmaktadır.

Vitiligo Nedir? Neden Olur?

Vitiligo tedavisi

Vitiligo tedavisi

Vitiligo hastalığını yenebilmek için kişilerin bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirmeleri gerekmektedir. Vitiligo tedavisi ve beslenme, bu hastalığın atlatılması açısından en önemli kombinasyonlarından biridir. Ayrıca sarımsak ve tuz karışımı vitiligo doğal ilaçları bu hastalığı önlemede yardımcı olur.

Vitiligo hastalığı ile sağlıklı beslenme arasında güçlü bir bağ vardır. Sağlıklı beslenen kişilerin bağışıklık sistemi giderek kuvvetlenir ve böylelikle vitiligo gibi stres kaynaklı hastalıkların önüne geçilmiş olunur.

İlginizi Çekebilir: Sivilce Tedavisi İçin Masker Önerileri

Yapılan birçok araştırma, stresin yanı sıra sağlıksız ve yetersiz beslenmenin de vitiligo hastalığına sebep olduğunu belirtmektedir. Bu sebeple de kişilerin hem vitiligo hastalığı ile karşı karşıya kalmaması hem de eğer var ise bu hastalıktan kısa sürede kurtulabilmesi adına sağlıklı ve doğru besinleri tüketmesi oldukça önemlidir.

Vitiligodan Kurtulmak İçin Beslenme Önerileri

Vitiligo hastalarının; A, B, D ve E vitamini, fosfor, potasyum, çinko, demir ve mineral açısından zengin olan besinleri daha sık bir şekilde tüketmeleri gerekmektedir. Vitamin ve minerallerin en doğal kaynağı ise hiç şüphesiz ki sebze ve meyvelerdir.

Havuç, ıspanak, yeşil yapraklı sebzeler, domates, lahana ve sarımsak gibi sebzelerin tüketilmesi önerilmektedir. Aynı zamanda elma, şeftali ve kayısı da vitamin ve mineral açısından zengin olduğundan vitiligo gibi hastalıklara sahip olan kişiler tarafından tüketilmelidir.

Sebze ve meyvelerin yanı sıra tahıllar, fındık, fıstık, badem ve ceviz gibi kuruyemişler de vitiligo hastalarının tüketmesi gereken besin gruplarındandır. Vücuttaki lezyonların düzelmesi ve derinin eski haline gelebilmesi için B12 vitaminin önemi oldukça büyüktür.

Çok sayıda kişi B12 vitaminini dışarıdan takviye olarak almayı tercih etse de birçok besinde B12 vitamini yer almaktadır.

Et, balık, yumurta ve diğer süt ürünlerinin vitiligo hastaları tarafından sıklıkla tüketilmelidir. Yukarıda bahsi geçen besinlerin doktor kontrolünde düzenli bir şekilde tüketilmesi hem bu hastalığın vücuda yayılmasını önlerken hem de iyileşme sürecini de bir o kadar hızlandırmaktadır.

vitiligo hastalığı nedir

vitiligo hastalığı nedir

Sarımsak ve Tuz Karışımı Vitiligo Kürü Nasıl Yapılır?

Vücutta meydana gelen vitiligo oluşumunun ana sebebi, bağışıklık siteminin sağlıklı hücreleri yok etmesiyle meydana gelen izlerdir. Bazen bağışıklık sitemi, bazen aşırı strese bağlı etkenler vitiligo oluşumunu tetikler. Doktor tedavisi gerektiği durumlarda kortizon ilaçları kullanmak gerekir.

İlaçlarla arası iyi olmayanlar için bitkisel çözümler de bulunur. Sarımsak ve tuz karışımı vitiligo tedavisinde doğal yöntemleri uygulamak isteyenler için önerilen bir yöntemdir.

Karışım: Sıcak suda haşlanmış 4 diş sarımsak ile bir yemek kaşığı balı iyice karıştırarak elde edilir.

Vitiligo tedavisinde sarımsak ve tuz karışımı tedavisi için dövülmüş sarımsağı gece yatmadan önce vitiligo olan bölgeye sürün. Bir bez ile sararak sabaha kadar kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda sarımsağın kurumuş olduğunu göreceksiniz. Vitiligo olan yerdeki kurumuş sarımsağı sadece yıkayın. Bunu 3-4 gün boyunca, vitiligo olan bölgelerin kızarmaya başladığını görene kadar tekrarlayın.

Kızarıklık gördüğünüzde uygulamaya 2-3 gün ara verin. Bu süre zarfında sarımsak o bölgeleri tedavi edecektir. 2-3 günlük aranın ardından aynı yöntemi uygulamaya devam edin.

İlginizi Çekebilir: Kore Cilt Bakımı Yöntemleri

Vitiligo nasıl geçer

Vitiligo nasıl geçer

Vitiligo Tedavisi İçin Bitkisel Çözümler

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Vitiligo İçin Önerisi: Yeşil Yulaf Samanı Kürü

İbrahim Saraçoğlu Hoca, Vitiligo (Ala) hastalığı için sık sık bitkisel çözüm önerilerinde bulunuyor. Bu çözümlerden biri de yeşil yulaf samanıdır. Saraçoğlu Hoca’nın yeşil yulaf tedavi yöntemi, yulaflar henüz olgunlaşmamışken toplayıp, suyunu kaynatarak vitiligo olan bölgelere sürerek uygulanır. Ayrıca, pigment üretimi için yeşil yulaf suyunu içebilirsiniz.

Vitiligo Tedavisi İçin Isırgan Otu

Isırgan otunun faydaları oldukça fazladır. Bunlardan biri de ısırgan otu, pigment kaybını önlemede oldukça etkili bir bitkidir. Ayrıca cildin rengini korumada etkilidir. Vitiligo, ısırgan otu sayesinde tedavi edilebilir. Bir tutam ısırgan otu suyu ve 1 fincan süt karışımını günde 2 defa vitiligo olan yere sürün ve bez ile sarın.

Bu yöntemi düzenli olarak uyguladığınız taktirde, vitiligo tedavisi için ısırgan otunun ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz. Sarımsak ve tuz karışımı vitiligo tedavisi ve ısırgan otu aynı anda kullanılabilir.

Vitiligo tedavisi bitkisel çözümler

Vitiligo tedavisi bitkisel çözümler

Çörek Otu Yağı

Vitiligo tedavisi için bitkisel çözümlerde bir diğer çözüm de çörek otu yağıdır. Çörek otu yağı, pigmentlerin kalitesi arttırdığı gibi vitiligo olan bölgedeki dokuyu onarmada yardımcı bir bitkidir. Çörek otu yağını bütün aktarlarda bulabilirsiniz. Vitiligo tedavisi için çörek otu yağını düzenli olarak vitiligo olan bölgeye uygulamanız önerilir.

İncir Yaprağı Suyu

Cilde faydalı bir başka doğal yöntem, incir yaprağı olarak bilinir. İncir yaprağı suyunu kaynatıp vitiligo olan yerlere sürmek, vitiligo tedavisi için eskilerden beri uygulanan doğal tedavi yöntemidir.

Bergamot Yağı

Bergamot yağının da vitiligo tedavisinde etkilidir. Diğer tedavi yöntemler gibi bergamot yağını da vitiligo olan bölgelere düzenli olarak sürerek sonuç alınır.

Karabaş Otu

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Vitiligo (Ala) hastalığı tedavisinde yeşil yulaf samanı ile birlikte karabaş otunu da kullanılmasını tavsiye etmektedir. Karabaş otu vitiligo tedavisi için kullanım şekli şu şekildedir;

  • 1 bardak suyu yüksek ateşte iyice kaynatın.
  • Kaynayan suya 1 tatlı kaşığı karabaş otu atın.
  • Bu karışımı tekrar kaynatın ve bir süre kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın.
  • Ilık karabaş otu karışımını günde 1 kez akşam yemeğinden sonra için.

İlginizi Çekebilir: Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı?

Vitiligo hastalığı ile mücadele edenler için hazırlamış olduğumuz sarımsak ve tuz karışımı vitiligo tedavisi ve bitkisel çözümler konulu bu sayfada aradıklarınızı bulabildiniz. Sarımsak ve tuz karışımı kürü ve diğer bitkisel kürleri denemenizi tavsiye ederiz.

sarımsak ve tuz karışımı vitiligo 

sarımsak ve tuz karışımı vitiligo

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.