Cildinizi Güzelleştirici Meyveler

25.03.2022
Cildinizi Güzelleştirici Meyveler

Bu Meyveler ile Cildinizi Güzelleştirin

Güzel bir yüze, muazzam ötesi bir cilde sahip olabilmeniz için sıralayacağımız besinlere kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Harika ve güzel bir cilde sahip olmanın sırrı elbette dengeli ve güzel bir şekilde beslenmekten geçer. Günümüzde insanlar daha güzel bir cilde sahip olabilmek için çeşitli kozmetik ürünlere haddinden fazla paralar veriyorlar. Bazı ilaçlara başvuruyorlar ve bunlara ek olarak çeşitli maskeleri deniyorlar.

Hatta öyle ki piyasaya bir göz atsanız yüz güzelleştirebilmek için yüzlerce maske tarifi görürsünüz. Peki bunlardan hangisini deneyeceksiniz?

Veya sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmanın yolu maskelerden, ilaçlardan ve kozmetik ürünlerden mi geçiyor? Hayır.

Beslenme ve Güzellik İlişkisi

Beslenme ve Guzellik Iliskisi

Sadece beslenmenize dikkat ederek muazzam bir cilde, harika bir yüze sahip olabilirsiniz. Sizler cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri almadıktan sonra yüzlerce ilacı kullansanız ne fayda?

Biraz mantıklı olalım. Şimdi cildinizi birkaç ay içerisinde çevrenizdekiler tarafından da hayranlık duyulacak bir cilde çevireceğiz.

 

Güzel Bir Yüz İçin Cilde Yararlı Meyveler

Ananasın Cilde Yararları:

Ananasin Cilde Yararlari

Bu meyve özellikle de cildiniz için paha biçilemez bir çeşit meyvedir. Genellikle sıcak bölgelerde büyüyen ananas cilt sağlığı ve güzelliği açısından çok değerlidir. Ananas içerisinde kalsiyum, C ve B vitaminleri bol miktarda bulunmaktadır.

B vitamini cildinizi tazeler, yeni cilt hücrelerinin oluşmasına büyük katkı sağlar. C vitamini de kolajen oluşumuna büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Yine ananas içerisinde yer alan demir, cildinizin parlak ve ışıldak gözükebilmesine yol açar.

Yine kalsiyum da cildinizi güzelleştirme konusunda oldukça etkilidir ayrıca saçlarınıza da büyük faydası vardır.

Ananas içeriğinde yer alan bromelin, cildinizin kurumasını ve dökülmesini büyük oranda engellemektedir ve yine cildinizdeki kolajenlerin de zamanla hasar görmesine büyük oranda engel olmaktadır. Yine yaşlanma belirtilerini de ananas büyük oranda geciktirmektedir.

 

Ahududunun Cilde Yararları:

Ahududunun Cilde Yararlari

Ahududu son derece lezzetli olan özellikle meyve dediğimizde akla ilk gelen meyvelerdendir. İçerisindeki bileşenler ise B1, B2, C ve A vitaminleridir. A vitamini açısından da cildinize çok faydalıdır. A vitamini cildinizin pürüzsüz, parlak ve son derece beslenmiş görünmesini sağlamaktadır.

C vitamini de hem kolajen açısından faydalıdır hem de cildinize sıkı bir görünüm sağlamaktadır.

 

Armudun Cilde Yararları:

Armudun Cilde Yararlari

Kış mevsimlerinde son derece rahat bir şekilde denk gelebileceğiniz armut ise içerisinde bulunan C vitamini ile beraber cildinizi güzel bir şekilde sıkılaştırmaktadır.

Armut meyvesinde bulunan beta karoten bileşeni de yine yüzünüzün canlı görünebilmesine olanak sağlamaktadır.

Yine armut bir yönüyle de diğer meyvelere göre üstündür. İçerisinde yer alan alfa arbutin bileşeni cildinizdeki lekelerin oluşumlarını yok eder.

 

Çileğin Cilde Yararları:

Cilegin Cilde Yararlari

Bu meyve de günümüzde cilde faydası pek bilinmeyen meyvelerdendir. Nasıl bilinmiyor? Genellikle çilek maskelerde tercih edilmektedir.

Halbuki maskeye katacağınız çileği tüketseniz daha çok faydasını görürsünüz.

Çileğin içerisinde greyfurttan bile daha çok C vitamini vardır ve bu fonksiyonu sayesinde cildinizdeki kırışıklık probleminin önüne geçer.

Cildinizi temizler ve sivilce oluşmasını yok eder.

Gül Suyunun Cilde Yararları Nelerdir?

Gul Suyunun Cilde Yararlari Nelerdir

Bu günlere kadar gelen bu harika gül suyu, cilt temizliği ve cilt nemlendirme için mutlaka önem arz eder.

Özellikle belirtmek gerekirse makyaj temizlemek için de uzmanların olabildiğince önerdiği ürünler arasında bulunmaktadır.

Cilt nemlendirme ve cilt temizleme özelliğine sahip olan gül suyunu, bilhassa yazın buzdolabında muhafaza ederek soğuk olarak uyguladığınızda yüzünüzdeki kan akışını da epey hızlandırmış olursunuz.

Bu sayede gül suyu beraberinde nemlenmiş olan yüz eskisine nazaran birçok daha canlı bir görüntüye kavuşmuş olacaktır ki çoğu bayanın da en fazla istediği unsurlardan birisi de budur.

 

Doğal Olduğuna Emin Olun

%100 doğal olduğuna mutlaka emin olmanız gereklidir. Doğal olduğunu anladığınız bir gül suyu, her cilt tipine göre bakım yapabilme fonksiyonunu barındırmaktadır.

özellikle belirtmek gerekirse kuru ciltleri nemlendirmekte ve yağlı ciltlerin nem dengesini sağlar.

Bunlara ek olarak sivilce ve akne gibi şeyler için de %100 doğal bir bakım ürünüdür.

Gül suyu cilt üstündeki sivilce ve akne benzeri iltihaplı rahatsızlıkları ortadan kaldırır. Kızarıklık ve bazı şişkinlikleri de silmektedir.

Bunlara ek olarak tıkanan gözenekleri açması beraberinde mutlaka kullanılması gerekmekte olan bir şeydir. Cilde ışıldamalı görüntü ve enerji veriyor. Sivilceleri tamamen ortadan kaldırarak kurutuyor. Cildinizi nemlendirme fonksiyonu beraberinde cilt kuruluğunu ortadan kaldırır.

Göz altı morlukları ve gene çok yorgun görüntü de ortadan tam anlamıyla kaldırabiliyor. Güneş yanıkları tedavisinde de gül suyu tavsiye edilenler arasında bulunmaktadır. Yine gül suyu kan dolaşımını da hızlandırdığı için selüliti de azaltır.

Gül Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Antibakteriyel ve antiseptik işlevleri beraberinde gül suyu bedeninizin yüz bölgesi için en uygundur. Yapraklarını da taze olduğu takdirde damlatılması beraberinde alınan gül suyunun içermiş olduğu vitaminleri çoğu kozmetik ürünlerinde görebilmektesiniz.

Özellikle belirtmek gerekirse yağlı ciltlere yararlı olduğunu belirtmiştik.

Gül suyunu pudra beraberinde karıştırabilir ve hafta içinde en az iki defa yüzünüze maske biçiminde yapabilirsiniz.

Yine bu maskeyi de gül suyu beraberinde temizleyebilir ve yağlı cilt görüntüsünü de silmektedir.

Yine sivilceli ciltler için cildin yağlı görüntüsünü ortadan kaldırır ve ciltteki sivilceleri de ortadan tam anlamıyla kaldırır.

Ihlamurun Cilde Faydaları, Ihlamur Çayı Demleme.

Ihlamurun Cilde Faydalari Ihlamur Cayi Demleme

Ihlamur çiçekleri bilhassa kış mevsiminde yapraklarını dökmektedirler ve bahar aylarında açabilirler ve gene bu mevsimde yaprakları ile toplanırlar.

Bunun arkasından kurutulurlar ve çay yapımında sık sık kullanılırlar.

Ihlamurun çiçeklerinde olan yağ yardımıyla çay içinde aromatik ve tatlı bir güzellik oluşturur. Özünde oluşmuş olan yağ sebebiyle kurutulan çiçekler hafif yapışkan hal alabilirler.

 

Ihlamur bilhassa son uzun yıllardan beri çayın yerine tercih edilen içecekler arasına girmeyi başarmıştır. Gün içinde 3 bardak ıhlamur içimi uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Lakin ıhlamuru fazlaya kaçmadan tüketirseniz bedeninize herhangi bir zarar vermez.

Ihlamurun cilde yararlarına gelecek olursak öncelikle ıhlamur çiçeklerini kurutup çay şekilde hazırlayabilir ve cilt bakımınızda rahatça kullanabilmeniz mümkün.

Tam şekilde 3 kaşık ıhlamura, 2 bardak su ölçeği yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gerekmekte olan unsur ıhlamuru su beraberinde birlikte kaynatmamakta yarar var.

Suyu önce kaynatmalı ve sonrasında kaynamış halde var olan suya ıhlamuru eklemelisiniz. Ağzı kapalı olarak 15 dakika kadar demlenmeye almanız gerekiyor.

Ihlamuru 1 defa demledikten sonrasında birkaç defa daha demlemek çayı lezzetlendirebilir yalnız tavsiye edilmez.

Ihlamur Çayı İle Özel Cilt Bakımı

Ihlamur çayı beraberinde cildinize hoş bir bakım yapabilirsiniz. Lakin içerseniz terlemeyi yükseltecek ve bedeninizden zararlı olan toksinlerin hızla atılmasını sağlayacaktır. Bu sayede sağlıklı ve birçok daha parlak bir cilde kavuşursunuz. Bunun yanı sıra demlenmiş olan ıhlamur çayına gene bir havlu beraberinde başınızı örterek 15 dakika bekleyebilirsiniz.

Bu sayede yüzünüzde var olan siyah noktaların geçmesi sağlanır ve gene tıkalı olan gözeneklerin açılması sağlanır.

Yine banyo suyunuza ıhlamur çayı eklerseniz cildinize iyi gelir. Demlemiş olduğunuz çay soğuyunca bir pamuk beraberinde gözlerinize sürerseniz şişlikler iner.

Yüzünüze uygulamış olduğunuz takdir de cildinizin temizlenmesini sağlamaktadır ve hücreleri güçlendirir. Ayrıca cildinizde var olan bazı lekelere de iyi gelmektedir ve ilaveten cildi yenileyici özelliğe sahiptir.

Farklı bitki çaylarında görüldüğü üzere ıhlamur çayı günlük almanız gerekmekte olan su miktarını destekler ve tamamlar böylece cildin tazelenmesine imkân tanır ve cildinize esneklik kazandırarak cildinizi nemlendirir.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.