En Güzel Tırnak Süsleme Modelleri 2023

25.12.2022
En Güzel Tırnak Süsleme Modelleri 2023

Bakımlı tırnaklar için, son dönemlerde de yoğun bir ilgi duyulan tırnak süsleri kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Bu modellerin kişilerin zevkine ve tarzına göre değişiklik gösterebileceği de söylenmelidir. Tamamen zevke uygun şekilde hazırlanabilecek olan bu tırnak süslerinin, yapımı da bir o kada kolay olmaktadır.

En Güzel Farklı ve Trend Olan Tırnak Süsleme Modelleri ve Modası

Geçtiğimiz dönemlerde oldukça sevilen ve uygulanan French yönteminin de bir tırnak süsleme modeli olduğu söylenebilir. Bu gibi modellerin nasıl yapılacağına bakalım.

French Oje

‘’French Oje’’ şeklinde tabir edilen bu tırnak süsleme yöntemi, her zaman tırnakların bakımlı olabilmesi için tercih edilebilecektir. Özellikle de yaz mevsimlerinde en çok tercih edilen tırnak süsleme yöntemi olarak görülmektedir. Yapımının da bir o kadar kolay olduğu söylenebilir. Farklı kozmetik ürünleri satışı yapan yerlerde, French yöntemi için aletler de elde edilebilecektir. Evde çok kolay bir yöntem ile de bu oje modelini elde etmek mümkündür.
French için gerekli olan malzemeler arasında; beyaz oje, parlatıcı ve kırtasiye bantı yer almaktadır. Parlatıcı olan oje alt baza uygulanır. Ardından istenen düzeyde bant tırnak hizasına doğru yapıştırılır. Bu bölüme de beyaz olan ojeden uygulanır. Oje kuruduktan sonra, bant çıkarılabilecektir. Evde kolay bir şekilde oluşturulabilecek olan bu yöntem sayesinde, her zaman oldukça bakımlı görünen tırnaklara ulaşmak da mümkün hale gelecektir.

Bu-tırnak-süsleme-yöntemi

Bu tırnak süsleme yöntemi, oldukça kolay bir yöntemdir ve pek çok tırnak süslemede olduğu gibi farklı malzemelere ihtiyaç duyulmaz. Baz olan bir renk asıl oje olarak seçilir ve tüm tırnaklar düzgün bir şekilde bu oje yardımı ile boyanır. Ardından resimde de görüldüğü gibi istenen şekiller verilir. Ardından tırnağın üzerine bir parlatıcı sürülmesi sayesinde, tırnak üzerinde yer alan tüm şekiller daha canlı bir görünüme kavuşabilecektir. Aynı zamanda, görselin haricinde olan farklı şekillerde tasarımlar elde etmek de mümkün olabilmektedir. Bu konuda kişilerin tamamen hayal güçlerine ihtiyaç duyulur.

Tırnaklarında çok daha farklı bir görünüm sağlamak isteyen kişilerin, taşlı olan tırnak süslerini tercih edebilecekleri görülecektir. Oje ile bir bütünlük sağlayan bu tırnak süsleri sayesinde, modellerin daha şık va zarif görünümü sağlanabilir. Ayrıca bu tırnak süsünün uygulanması da oldukça kolaydır. Seçilebilecek olan bir oje tüm tırnağa sürülmelidir. Genel olarak mat ojelerin kullanılması sayesinde, daha hoş görünümler elde etmek de mümkün olabilecektir. Ardından taşların tırnak üzerilerine farklı şekiller ile yapıştırılması sağlanır. Sadece tırnak köküne taş yapıştırılacağı gibi, tüm tırnağı kaplayacak şekilde de uygulanabilecektir.
Tüm tırnak üzeri süsleme taşları ve yapıştırıcılar, kozmetik ürünlerinin satıldığı mağazalarda yer alabilecektir. Bu gibi yerlerde çok daha farklı seçenekler de elde edilebilecektir.

simli tırnak modelleri

Hem tırnakların bütünlüğünü sağlayıp hem de daha hoş bir görünüm içerisinde olmalarına imkan tanımak mümkün olmaktadır. Özellikle de seçilebilecek olan iki renkte oje sayesinde, bu işlem kolay bir şekilde sonuçlanabilir. Tırnak üzerinin aşırı simli olmasını istemeyen tüm kadınlar da, tırnak üzerinde tek bir tırnağa uygulanabilecek simli ojeler tercih edebilirler. Serçe ve işaret parmak üzerinde yer alan tırnağın aynı renkte boyanması gerekecektir. Bunun yanı sıra baş parmak da istenirse aynı renkte bir oje ile boyanabilir. Özellikle de yüzük parmağı üzerine uygulanabilecek olan simli ojeler kendisini daha güzel gösterecektir. Yine bunun haricinde hemen hemen her kozmetik mağazasında yer alan çatlayan ojeler de tercih edilebilir. Asıl önem verilmesi gereken konu, tüm ojelerin benzer renk tonuna sahip olmasıdır.

En Güzel Tırnak Süsleme Modelleri İçin Fotogalerimizi Ziyaret Edebilirsiniz !

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.