Evcil Hayvanlarınız İçin 15 İpucu

12.12.2022
Evcil Hayvanlarınız İçin 15 İpucu

Evcil hayvan sahibi olmak birçok insan için bir zevktir. Evcil hayvanlar, sahipleri için bir güvenlik ve arkadaşlık duygusu yaratmada son derece faydalıdır. Ayrıca, onlara sevgi dolu bir arkadaşlık sağlayarak insanların kendilerini daha rahat ve mutlu hissetmelerine yardımcı olurlar.

Bir evcil hayvana sahip olmak, birçok insan için eğlenceli ve ödüllendirici bir deneyimdir. Bununla birlikte, bir evcil hayvana bakmak, düzenli çaba ve dikkat gerektirir. Evcil hayvanınıza yiyecek ve temiz su sağlamalı ve yaşaması için güvenli bir ortama sahip olmasını sağlamalısınız. Ayrıca evcil hayvanınızla oynamak için zaman ayırmalı ve sevildiğini ve mutlu hissetmesine yardımcı olacak şefkat göstermelisiniz.

Yazı Başlıkları

Evcil Hayvana Bakanlara İpucu

İnsanlar, evcil hayvanlarıyla bu şekilde vakit geçirdikten sonra daha cesur ve kendinden emin olma eğilimindedir. Evcil hayvanlarıyla vakit geçirdikten sonra hayvanlara karşı bir empati duygusu geliştirirler ve bunun sonucunda evcil hayvanlarıyla daha güçlü bağlar geliştirirler. İnsan ilişkilerine dikkat eksikliği, hayvanlara kötü davranan nankör insanların bolluğuna yol açtı. İyi davranıldığında evcil hayvanların insanlar üzerindeki olumlu etkilerini anlamak önemlidir.

İnsanların evcil hayvan sahibi olmasının ana nedeni, onlara yiyecek sağlamak ve sıkıntılı veya yalnız olduklarında onları rahatlatmaktır. Diyetlerini özelleştirebilmek için mümkünse evcil hayvanınızın mamasını kendiniz satın almayı düşünmelisiniz. Bu, evcil hayvanınızla daha güçlü bir bağ kurmanıza yardımcı olacak, böylece etrafınızda daha rahat hissedecekler. Ayrıca, evcil hayvanınız üzerinde daha iyi bir kontrol kurmanıza yardımcı olur, böylece sıkıntılı olduklarında kendinize veya diğer insanlara zarar vermezler. Evcil hayvanınızla düzenli olarak oynayarak vakit geçirmeniz önemlidir – bu, evcil hayvanınızı sağlıklı ve mutlu tutmanıza yardımcı olacaktır.

Evcil hayvanınızın susadığında tatlı suya erişebildiğinden emin olmanız önemlidir. Evcil hayvanınızın evinizde neden olduğu kazaları da düzenli olarak temizlemelisiniz, böylece evcil hayvanlar kirli ortamlardan hastalanmazlar. Evcil hayvanınızın ne zaman acıkırsa yiyeceğe erişebildiğinden emin olmanız da önemlidir. Evcil hayvanınıza karşı ihmalkar davranmak ileride ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir, bu nedenle mamalarının taze olduğundan emin olmak ve onlara düzenli olarak mama sağlamak için zaman harcamak önemlidir. Önce ona düzgün bir şekilde bakmak için zaman ayırırsanız, evcil hayvanınız evinizde yaşarken çok daha rahat hissedecektir.

Evde gözetimsiz bıraktığınızda veya siz evden uzaktayken evcil hayvanınızın güvende olduğundan emin olmanız önemlidir. . Evcil hayvanlarınızın zarar görmemesi için siz yokken tüm tehlikeli eşyaları kilitlemelisiniz. Ayrıca, siz yokken düşmanların evinize erişmemesi için tüm pencere ve kapıların güvenli bir şekilde kapatıldığından emin olmalısınız. Ayrıca, siz evde yokken tüm ısıtma ve soğutma sistemlerinin kapalı olduğundan emin olmalısınız, böylece eviniz hayvanlar tarafından erişim olmadan girildiğinde eviniz çok sıcak veya çok soğuk olmaz. Evinizde bir hayvanla ilgili bir sorun olduğunda, sorunu kendiniz halletmek için orada olmadığınızda komşunuz bilgilendirilmelidir.

Onlara gerekli bakımı düzgün bir şekilde yaptığımızda, evcil hayvanlar hayatımıza büyük bir neşe getirebilir. Bununla birlikte, bir kişinin hayvanına bakma sorumluluklarını ihmal etmesi, hem hayvan hem de insan yaşamı üzerinde benzer şekilde korkunç sonuçlar doğurabilir; hayvanınızın yiyecek ve suyu olduğundan, günlük oyun süresinden, şefkatinden ve güvenliğinden emin olmak, bir hayvan arkadaşına bakarken en önemli sorumluluklardır. Köpekler genellikle sahip olduğumuz en yaygın hayvan arkadaşı türüdür, ancak kediler, kuşlar, sürüngenler vb., yaşam tarzı gereksinimlerine veya tercihlerine bağlı olarak bazı kişiler için daha uygun olabilir (örneğin, sürekli arkadaşlıktan hoşlananlara karşı açık hava hayvanları) .

Evcil Hayvanlarınız İçin 15 İpucu

 • Güneş yanıklarını önleyin. Açık tenli hayvanların da güneşten etkilendiğini biliyor muydunuz?
 • Eğer yeni bir mama aldıysanız ve tadını beğenmediyse, kabının içine biraz et-tavuk koyarak çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Zamanla yeni mama markasına da alışacaktır.
 • Marketlerdekiyle, pet shoplardaki mama fiyatlarını kıyaslayın. Bazen sandığınızdan farklı rakamlar çıkabilir.
 • Evcil hayvanınızın, özellikle kedinizin tırmalamasını istemediğiniz eşyalar varsa kuralları baştan koyun. Eğer bağırmanız yeteri kadar etki etmiyorsa, biraz tarçın ve biberi suyla karıştırıp oraya spreyle sıkın. Kediler kokudan nefret eder ve pençelerini asla oraya koymazlar. Bunu birkaç gün tekrarlarsanız, bir daha oraya gitmezler.
 • Eğer yeni bir köpek yavrusu aldıysanız ve eşyaları kemiriyorsa, ısırıyorsa, karanfil yağı almayı düşünebilirsiniz. Karanfil yağının kokusu bize harika gelse de, köpekler nefret eder. Üstüne sürdüğünüz eşyalardan mutlaka uzaklaşacaktır.
 • Kabloları kemiriyorlarsa, yapılacak ilk iş elektrik bağlantısını kesmek ve ardından üstüne biraz limon sürmek. Limon kuruyunca tekrar elektrik bağlantısını sağlayabilirsiniz. Hayvanlar limon tadından nefret eder.
 • Birçok köpek eğitmeni, onları eğitmede en iyi yolun korkutmak olduğunu söyler. Kötü bir davranış sergilediklerinde, hoşlarına gitmeyen şeyler yaparak uzaklaştırabilirsiniz.
 • Sadık dostunuzun oynadığı oyuncakları düzenli olarak temizlerseniz bakteri ve mikroplardan uzak tutarsınız fakat deterjan kullanmayın. Bunun yerine sıcak su tercih edin.
 • Eğer kedinizin tuvalet kabı kötü kokmaya başladıysa biraz sirkeyle temizleyin, yarım saat bekletin ve sonra yıkayarak durulayın.
 • Nemli olmayan lastik eldivenlerle evcil hayvanınızın tüylerini eşya ve halılardan temizleyebilirsiniz.
 • Tuzlu suyun pireleri kaçırdığını biliyor muydunuz? Eğer deniz yakınlarında yaşıyorsanız, köpeğinizi yüzdürerek doğal yoldan temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Eğer kedinize alması gereken hapları rahat yutturamıyorsanız, önce hapları tereyağına sürün. Bu şekilde tadı daha iyi gelir ve kolaylıkla boğazlarından geçer.
 • Karıncaları mamalarından uzak tutmak istiyorsanız, kabın içine azıcık su koyabilirsiniz çünkü karıncalar yüzemez.
 • Eğer kedi ya da köpeğinizin nefesi çok kötü kokuyorsa, yiyeceğinin içine biraz taze maydonoz ekleyebilirsiniz.
 • Kedinizi tırmalama tahtasına alıştırmak istiyorsanız kedi otunu deneyin.
YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.