Evde Doğal Cilt Aydınlatıcı Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

05.04.2022
Evde Doğal Cilt Aydınlatıcı Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Çok çeşitli meyvelerle, meyve sepetiniz parlayan ve parlak ciltler için tek ihtiyacınız olan şey. Portakal, muz, elma, kavun ve isim verebildiğiniz hemen hemen her meyve, güzellik rejiminin bir nimetidir. Bu listede unutulmaması gereken kivi, cildinize güzel bir ışıltı veren birçok besin öğesine sahip inanılmaz bir meyvedir.

C vitamini için önde gelen bir kaynak olan kivi, cildinize şu avantajları sunar:

 

Cildi yeniden canlandırarak cildi gençleştirir:

Kiwi, cildinizin sağlığını güçlendirmek ve canlandırmak için gerekli olan çeşitli antioksidanların yanı sıra, C vitamini ve E vitaminleri gibi çeşitli besin maddeleri içerir. Kivi cildinizi nemlendirir ve yenilenmesine yardımcı olur ve cilt hücrelerinin üretimini ve rejenerasyonunu teşvik eder, böylece esnekler ve gençleşir.

 

Cildinize sağlıklı bir parlaklık katar:

Antioksidan içeriği, özellikle C vitamini cildi hafifletmek ve aydınlatmak için doğal bir çamaşır suyu olarak çalışır.

 

Cildi sıkı tutar:

C vitamini ile doldurulmuş olan kivi, aynı zamanda deride kollajen üretimine yardımcı olduğu için cildinizi esnek ve sağlam tutar.

 

Serbest radikallerle savaşır:

Kivi, cildin içindeki serbest radikallerin etkilerini nötralize etmeye yardımcı olan birtakım antioksidanlar içerir, böylece rejenerasyon sürecini hızlandırır ve yaşlanmanın belirtilerini yavaşlatır.

 

Akne ile Savaşır:

Kivi, sivilcelerle lekelere karşı mücadeleye yardımcı olan doğal anti-inflamatuar özellikler içerir, ayrıca daha fazla kopmayı önlemek için gözenekleri temizler.

 

Eksfoliyasyon:

Kivi meyvesindeki siyah tohumlar ölü cilt hücrelerinin deriden pul pul dökülmesine yardımcı olur, böylece kusursuz ve pürüzsüz bir cilt sunar.

Cilt aydınlatıcı yüz maskesi malzemelerin etkisi

Kivi: Tek başına sunabileceği birçok avantaja sahipken, muz ve yoğurt ile karışım oluşturulduğunda, cildinizde harikalar yaratmak için bir bomba etkisi yaratır.

Muz: Muz, cildi besler, nemlendirir ve nemlendirerek yumuşak ve esnek hale getiren potasyum, vitamin ve su içeriği bakımından zengindir.

Yoğurt:
 Yoğurt, laktik asit açısından zengin olup, ölü hücreleri deriden uzaklaştırmak, lekeleri yok etmek, yeni cilt hücrelerinin büyümesini hızlandırmak için bir eksfoliyan olarak kullanılır.

Kivi-muz-yoğurt yüz maskesi kuru ve normal ciltler için inanılmaz derecede iyi çalışır ve cildi nemlendirir ve yumuşatır.

Cilt aydınlatıcı yüz maskesi tarifi

Cilt aydinlatici yuz maskesi tarifi

 

İhtiyacınız olacak şeyler:

  • 1 adet kivi
  • 1 adet muz
  • 1 çorba kaşığı yoğurt

 

1. Kivinin içini çıkarın

2. Çatalla iyice ezin.

3. Kiviye muzu ekleyin ve birbirine iyice karıştırın

4. Kivi-muz karışımına 1 çorba kaşığı yoğurt ekleyin.

5. Malzemeleri iyice karıştırarak macun kıvamı oluşturun.

 

 

Elde ettiğiniz bu karışımı, cilt aydınlatıcı yüz maskesi olarak her gün düzenli olarak kullanın.
YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.