Gebelere, Anne Adaylarına Sağlık Tavsiyeleri. Anne Adayları İçin Danışmanlık.

18.08.2023
Gebelere, Anne Adaylarına Sağlık Tavsiyeleri. Anne Adayları İçin Danışmanlık.

Anne adayları için danışmanlık; Bebek sahibi olmaya karar vermeden önce hem anne hem de babanın kendilerine iyi bakmaları gerekir.

Anne Adayları Nasıl Beslenmeli?

Anne adayları D vitamini, B12 seviyeleri vb. kontrol etmelidir. Diyetinize de dikkat etmeli ve fast food yemekten kaçınmalısınız. Sperm ve yumurta hücrelerinin kalitesi de bir dereceye kadar beslenmeye bağlıdır. Her şey genetiktir diyemeyiz.

Anne Adaylarına Tavsiyeler;

Son yılların önemli konularından biri de epi-genetiktir. Yani anneniz veya babanız yanlış bir şey yaparak onların bazı genlerini bozmuşsa bu 3-4 nesil kadar devam eder. Ama birisi çıkıp diyetle düzeltilebilecek şeyi düzeltirse, gen tekrar çalışmaya başlar ve ilgili proteini sentezlemeye devam eder ve vücutta her şey yolundadır.

Hamilelikte Beslenmenin Önemi

Hamilelikte Beslenmenin Önemi

Maalesef bazı hastalıklarımızdan biz de sorumluyuz. Aslında bir bakıma bu iyi bir şey çünkü onu düzeltebilecek kapasiteye sahibiz. Hamilelik kararı verildiğinde 12 aydan fazla hamileyseniz, doktorla iletişime geçilmelidir. Yani yaşam tarzı ve beslenmeye bir bakış, kan sayımı. Düzeltilmesi gereken şeyler düzeltildi.

Gebelikte anne beslenmesi önem kazanır. Annenin ekosisteminin bebeğin ekosistemini etkileyebileceği dikkate alınarak genel olarak anneye özel bir beslenme programı oluşturulmalıdır.

Daha sonra doğum şekli daha önemli hale gelir ve normal doğum ve sezaryen tercihlerinde bebeğin ekosistemi yeniden tehlikeye girer.

Sezaryen ile normal doğum arasında çok ufak bir fark yokmuş gibi görünse de erişkin sezaryenlerin, çocuklar yaklaşık 5 yaşında iken, alerjik hastalıklara ve obeziteye yol açtığı bilinmektedir.

Doğum tarihi önemli

Doğum tarihi önemli

Yine bebeğin doğumunda ve ekosistemin oluşumunun başlamasında en büyük rolü anne sütü oynar. Bu mucize süt bebeğe ihtiyacı olan her şeyi sağlar. Tabii bu dönemde annenin beslenmesi de çok önemli çünkü sütün bileşimi bu besinlerden ve annenin stresinden etkileniyor.

gaz sancısından kurtulun

Bebekte gaz ve ağrı bazen annenin yedikleriyle ilişkilendirilebilir. Örneğin; Anneye bir hafta süt ürünleri almamasını söylediğimde bebeğin gazının kesildiğini gözlemliyoruz.

Bazen glüten içeren gıdalardan vazgeçer ve onları deneriz.

Anne adaylarına tavsiyelerimiz

Bebeğin D vitamini alımı da çok önemlidir. Uzmanlar, çocukların D vitamini takviyesini kesmemelerini tavsiye ediyor, ancak bu, çocuklarınızın D vitamini şişelerini asla kırmamanız (hatta kendiniz için kırmamanız) gerektiği anlamına gelmez.

Kontrollerle bunun yıllarca devam etmesi mümkün. Bebek, yaşamının ikinci yılının sonuna doğru ekosistemini geliştirir. Bu sürenin sonunda doktor çok gerekli görmezse antibiyotik kullanımından kaçınmak gerekir.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.