Hyaluronik Asit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

01.02.2023
Hyaluronik Asit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

Kozmetik endüstrisinde meydana gelen Hyaluronik Asit hissini fark etmiş olabilirsiniz. Bulabileceğiniz hemen hemen her makyaj ve cilt bakımı markası, her zamankinden daha fazla bu sansasyonel içeriği benimsiyor. İster fondötenler, nemlendiriciler, serumlar veya dudak ürünleri için kullanılmaktadır.

 

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik asit nedir ve nereden gelir? Hyaluronik Asit, cildimizden bağ dokumuza ve gözlerimize kadar, insan vücudunun her yerinde bulunabilen ve doğal olarak oluşan bir maddedir.  Ana işlevi, dokularımızı yağlı ve nemli tutmak için suyu tutmaktır. Kendi sistemimizde doğal olarak üretildiği için, ürünler aracılığıyla vücuda verildiğinde kolaylıkla kabul edilebilir. Çeşitli yararlı sonuçlar için topikal olarak uygulanabilir, enjekte edilebilir ve hatta yutulabilir.

Pek çok kişinin bilmediği bir şey, HA (Hyaluronik asit) araştırmasının yüzyılın dörtte üçünden uzun süredir var olduğudur. Başlangıçta 1934’te bilim adamı Karl Meyer tarafından izole edilen Hyaluronik Asit‘in ilk kullanımlarından biri, koşu atlarında travmatik artriti tedavi etmekti. İlk farmasötik dereceli HA, 1979’da, tıbbi amaçlar için onu çıkarmak ve saflaştırmak için etkili bir yöntem geliştiren Endre Alexander Balazs tarafından üretildi. Ancak 1990’lara kadar cilt bakım ürünlerine entegre edilmemişti.

 

Hyaluronik Asit Cilde Faydaları

 

Hyaluronik Asit Cilde Faydalari

 

Eklem ağrısından asit reflüye kadar her şeyin tedavisi için tıbbi endikasyonların ötesinde, Hyaluronik Asit, bulabileceğiniz en etkili cilt bakımı tedavi bileşenlerinden biridir. Cildin genel su içeriğini artırarak epidermise su moleküllerini çekme ve bağlama yeteneği ile dikkat çeken araştırmalar, vücudun daha fazla kollajen ve elastin üretmesini sağlayarak, ince çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasına neden olabileceğini gösteriyor.

Cildin ağırlığının 1000 katı nem tutmasını sağlayarak kuruluk ve dehidrasyon için mükemmel bir bakım sağlar. Cildin esnemesine yardımcı olduğu için, HA’nın, yaraların daha hızlı ve daha az iz bırakarak iyileşmesine de yardımcı olduğu bilinmektedir.

Makyaj sanatçılarının ve cilt bakımı uzmanlarının HA hakkında sevdiği şey, cildi yumuşatma nitelikleri ve çevreden nemi çekme ve cildin en kuru ve en soğuk iklimlerde bile güzel ve nemli görünmesini sağlayan nemlendirici özelliğidir. Herhangi bir cilt bakımı rutini ile birlikte uygulandığında, nem tutmayı önemli ölçüde artırabilir ve cildin daha parlak görünmesini sağlayabilir.

Hyaluronik Asit Ürünleri

Hyaluronik Asit Urunleri

Bu ürünler:

BeautyPrep Hyaluronik Serum:

Cilt bakımı için bu, serimizde bulabileceğiniz en basit Hyaluronik Asit kullanımımız olacak. İki farklı HA formu kullanan bu serum, cildi yatıştırırken, nemlendirirken ve yumuşatırken dokuyu dolgunlaştırmaya ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur. Günlük cilt bakım rutininiz için tek başına yeterli gelecektir.

Smooth Affair Aydınlatıcı Glow Yüz Astarı:

Astarlar, makyajın daha pürüzsüz ve daha uzun süre dayanmasını sağladıkları için, makyaj uygulamasının çok önemli bir parçasıdır. Bu formülde Hyaluronik Asit kullandığımız için, cildinizin daha güzel, daha nemli ve parlak bir görünmesini sağlar. Tek başına veya herhangi bir fondöten altına kullanlabilir.

 

Hyaluronik Asit ve CoQ10 içeren HydroPure Renkli Serum:

Bu bizim en terapötik fondöten formülümüzdür ve cildinin canlı ve genç görünmesini isteyen herkes için çok popüler bir seçimdir. HA’yı CoQ10 ve Olive Squal enegibi diğer nemlendirici bileşenlerle birleştirerek, canlı bir son kat oluşturur. Tek başına veya pudralarımızdan birinin altına kullanılabilir.

HydroPure Hyaluronik Dudak Parlatıcısı:

Her yaşta insan daha dolgun ve daha küçük dudaklar istiyor. HA’yı Palmitoyl Tripeptide 5 gibi dolgunlaştırıcı bileşenlerle birleştirerek, gün boyu nemli kalan daha dolgun, pürüzsüz dudaklar elde edebilirsiniz. Tek başına veya diğer dudak ürünlerimizle birlikte kullanılabilir.

HydroPure Hyaluronik Asit Dudak Bakımı:

Bu formatta, HA’nın onarıcı değerine odaklanıyoruz ve onu Padina Algae ile birleştiriyoruz. Bu formülasyon; kuru  ve çatlamış dudakları tedavi etmek için mükemmeldir. Zengin dokusu, kollajen sentezini uyarmaya yardımcı olurken, dudakları anında yatıştırır. Dudak bakımı olarak veya parlak bir ışıltı için diğer dudak ürünlerinin üzerine takılabilir.

Bu yazımızı da okuyun:

Yağlı Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? Yağlı Cilt Bakımı Tüyoları

Teknolojik gelişmeler ortaya çıkmaya devam ettikçe, Hyaluronik Asitin gelecekteki ürünlerde daha da heyecan verici kullanımlarını sabırsızlıkla bekliyoruz . Kendiniz için faydaları görmekle ilgileniyorsanız, bir eczaneye uğrayın veya hangi ürünlerin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağına dair öneriler için bize ulaşın. Bu ürünleri, kış için nemlendirici makyaj rutininizin temel bir parçası olarak eklemeyi düşünün.

Hyaluronik Asit Haakında video izleyin.

Cildi besleyen Hyaluronik Asit

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.