Kepeği Önlemek İçin Çözümler ve Saç Bakımı

Kepeği Önlemek İçin Çözümler ve Saç Bakımı

Saç kepeği eğer ilerleyen boyutlarda seyrediyorsa kişinin yaşantısını dahi etkileyebilir.

Pullanan saç derisi kaşıntı yapar ve rahatsızlık verir. Pullanma kafa derisinde kızarıklıkla seyrediyorsa, seboreik dermatit olduğundan şüphelenilebilir.

Kepek, en az anlaşılan saç hastalıklarından biridir. İnsanlar bunun genellikle saç kuruluğundan kaynaklı olduğunu ve bu nedenle kafa derisinin daha fazla neme ihtiyacı olduğunu düşünür.

Saç kepeği hava şartları, stres ve hormonal durumlara bağlı olarak ortaya çıkar.

 

Kepeği önleyen doğal ürünler iki etkili bitkisel ve doğal formül sunuyoruz:

10 gr ısırgan otu 500 ml suyun içinde kaynatılır. Birkaç dakika demleyip soğumasını bekledikten sonra bu su ile banyodan sonra saçlarınızı durulayın.

 

Elma Sirkesinin kepeğe etkisi
Yine saçlarınızı yıkadıktan sonra, durulama suyunuza 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi eklemek hem saçınızın kepeklenmesini önleyecek hem de parlak saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kepeğe Karşı Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kepege Karsi Sac Bakimi Nasil Yapilmalidir

Saçı düz olanların genel şikayeti, saçın yağlanmasıdır.Bu durumda, saç günlük olarak etkili temizleyici bir şampuan ile yıkanmalı ve her hafta yağ birikimini engelleyen bir jel kullanılmalıdır.

Uzun saçın aksine kıvırcık saçlarda muhtemelen kuruluk problemi vardır. Bunun için nemlendirici kremler ve şampuanlar kullanılmalıdır.

Dalgaları saçlarda ise parlaklık arttırıcı saç bakım ürünleri kullanılabilir.Geniş dişli bir tarakla saçlarınızın uçlarını açıp uçlardan köklere kadar silikon bazlı parlaklık verici bir sprey uygulayın.Önüne bigo takılmış bir fön makinesiyle saçlarınızı kurutun.

Yaz mevsiminde saçların daha fazla bakıma ihtiyacı vardır.Yaz aylarında sıcaklık ve toz saçları yıpratır.Özellikle boyalı ve permalı saçlara bu mevsimde daha iyi bakım yapılmalıdır.Saç bakım ürünleri güneş korumalı olmalıdır ve saçın nem ihtiyacına cevap verebilecek bakım maskeleri uygulanmalıdır.

 

Saç Yıkama Nasıl Olmalı?

Saçlarınızın güzelliğini ortaya cıkarmanız için şaçınızın temiz olmasına dikkat etmelisiniz.Saç temizlik ürünlerinin etkisini ve saçın hijyenini arttırmak için tarak ve fırçalarınızı sık sık değiştirin ya da saçınızı sıcak sabunlu suyla yıkayın.

Saç bakım ürünlerini kullanmadan önce saçınızı kirden ve tozdan arındırmak için fırçalamalısınız.Böylece saç bakım ürünlerinin etkisi artacaktır.

Saç kremi uygularken, saç derinse temas etmeden saç uçlarına uygulanmalı ve bol suyla durulanmalıdır.

Saç, derisinde bulunan asit fazlalığı nedeniyle ciltten farklıdır ve bazı sabunların saça uygulanması zarar verir.Saç tellerinin kurumasına ve kepeklenmeye neden olur.

 

Saç Boyama Nasıl Olmalı?

Doğru rengi bulduğunuzdan veya ilk defa uygulayacağınız üründen emin olmak için, işin şansa bırakılmaması gerekir.Bir tutam saç alınarak boya uygulanmalıdır.

Boyama sırasında, saç diplerine dudak besleyici sürerseniz, boyanın saç diplerine yayılmasını önlemiş olursunuz.

Saçınızı boyamaya başlamadan önce alnınıza ve boynunuza krem sürerseniz, yüzünüze akan boyalardan çabuk kurtulabilirsiniz.Boya sonrasında da saçınıza ışıltı ve parlaklık kazandırmak için boyalı saçlar için hazırlanmış olan şampuanları tercih ediniz.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.