Moraran Gözler için Doğal Morluk Giderici Formüller

04.05.2023
Moraran Gözler için Doğal Morluk Giderici Formüller

Gözüm morardı ne yapmalıyım, moraran göze ne iyi gelir, moraran gözler için formüller, moraran gözler nasıl çabuk iyileşir, moraran gözü çabuk iyileştirme.

Göz çevresi morarması ve çözümü

Bu yazımızda sizlerle moraran gözler nasıl çabuk iyileşir, göz morarması nasıl geçer, moraran gözler için formüller nelerdir?
moraran göze ne iyi gelir
sorularının çözümlerini paylaşacağız.

Göz morarması, bir çok nedene bağlı olarak yüzümüzde estetik olmayan bir görüntü meydana gelmesine sebep olur.

Göz morarması göze yakın olan ince kılcal damarların kanamaya başlayarak deri altında kan biriktirmesi sonucu oluşur.
Peki, Morarmış gözleriniz en kısa zamanda nasıl eski haline kavuşur. Sorunuz yanıtı yanıtı yazımızın devamında…

Moraran gözlere buz koyun
Göz darbe alır almaz yaralı bölgeye buz koyun. Buz zedelenmiş kılcal damarları daraltarak kanamayı durdurur. Ağrı ve şişliği azaltır. Cildi yakmaması için buzu ince pamuklu bir havluya sararak uygulayın ya da soğuk jel torbası kullanır. Soğuk torbayı 10 dakika göz üstünde tutup 5 dakika ara verin. Daha sonra 10 dakika daha uygulayın ağrı ve şişlik geçene kadar uygulamaya devam edin.

Moraran gözlere kompres uygulayın
Göz darbe aldıktan 2 gün sonra gözün şişi iyice inince, darbe almış bölgeye dönüşümlü bir şekilde sıcak soğuk kompres uygulayın. Bu şekilde hızlaşan kan dolaşımı iyileşmeyi hızlandırır. Çok sıcak bir tülbenti 5 dakika boyunca gözün üstünde durdurun. Hemen sonra buz gibi suya batırıp çıkardığınız el bezini 1 dakika süreyle göze uygulayın. Bu işlemi 3 defa ard arda uygulayın. Bu işlemi günde 2 kez yapın.

Moraran gözlerinize arnika sürün
Arnika kan dolaşımını hızlandırarak ağrı ve şişliği azaltan bir bitkidir. Morarmış bölgeye günde 2 kez arnika jeli sürün. Gözünüzün çevresine eski haline dönene kadar bu jeli gözünüze sürmeye devam edin.
( Not: Arnika bitkisinin gözlerle temas etmemesine, tahriş olmuş cilde ve kesik bölgelere sürülmemesine özen gösteriniz)

Göz Altı Torbaları İçin Doğal Formül

Soğuk papatya çayı ile göz kompresi yorgun gözleri yatıştırmaya yarar ve göz altında oluşan şişliklerin inmesine yardım eder. Göz altı torbaları için bitkisel formül:
1 çorba kaşığı kuru papatya
250 ml kaynar su
Papatyayı suyun içerisine atın. Kapağını kapattıktan sonra 20 dakika dinlenmeye bırakın. Çayı süzün ve bu çayı buzdolabında saklayın. 2 parça pamuğu soğuk çayın içine batırıp, rahatça uzanıp pamukları göz kapaklarınızın üstüne yerleştirip 10 dakika dinlenin.

 

Göz torbaları için bir başka formül ise:

Gül ile gözleri canlandırın

Buzdolabınızda 1 şişe gül suyu bulundurun 2 çorba kaşığı gül suyunu eşit oranda soğuk suyla inceltin. 1 er parça pamuğu karışıma batırıp göz kapaklarınızın üstüne uygulayın.
Göz canlandırıcı tonik
Papatya, rezene ve mürver çiçeği yorgun veya şiş olan gözleri canlandırır.
500 ml kaynar su
1 çorba kaşığı papatya,
1 çorba kaşığı rezene tohumu,
1 çorba kaşığı mürver çiçeği,

Bitkileri suyun içerisine atıp kabın kapağını kapatıp demlendirin. Karşımı bir tülbent batırıp hafifçe sıkın. Uzanıp tülbenti gözlerinizin üzerine yerleştirip 10 dakika kadar dinlenin.

Bu formül göz şişliklerini yani göz torbalanmasını önleyecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.